Dokument „Guardians of the Gulf“ bude mít tento měsíc premiéru na mezinárodním filmovém festivalu LA Femme

Dokument produkovaný a natáčený pouze ženami poukazuje na velkorysost a sílu Mexického zálivu a problematiku globální ekologické krize

Guardians of the Gulf, produced by Mary Kay Inc., has been selected to premiere at the LA Femme International Film Festival. (Photo: Mary Kay Inc.)

Dallas--()--Poučný dokument s názvem „Guardians of the Gulf“, který tematizuje bouřlivý vztah mezi Mexickým zálivem a ochránci přírody odhodlanými ho bránit, bude mít premiéru na digitálním mezinárodním filmovém festivalu LA Femme, který proběhne 15.-18. října. Pod produkcí Mary Kay Inc. a Media One a díky partnerství s neziskovou organizací The Nature Conservancy se štáb vydal na pobřeží Texasu, Alabamy a Mexika, aby osvětlil často nevyřčené příběhy o chránění zálivu.

Film byl natočen, režírován a produkován pouze ženami a jeho globální digitální premiéra má proběhnout v pátek 16. října v 17:00 PST. Hned po promítání bude prostor pro odpovědi tvůrkyň a účinkujících na dotazy.

O Guardians of the Gulf:
Mexický záliv je nepříznivě ovlivňován přírodními katastrofami, jako například hurikány, ale rovněž i člověkem, který má na svědomí nadměrný rybolov v oblasti, stejně tak úniky zemědělských chemikálií a ropy do moře. I přesto vše je stále domovem více než 15 000 živočišných druhů a podpírá tak jeden z biologicky nejrozmanitějších ekosystémů na Zemi. Odolávat však nemůže věčně. Jako v každém vztahu, i zde platí, že nemůže být neuváženě donekonečna využíván, aniž by si vybral svou daň.

Ve snímku „Guardians of the Gulf“ promlouvají jménem zálivu pečovatelé, kteří vypráví příběh o jeho štědrosti a síle. Tito ochránci přírody, rybáři, vedoucí zájezdů z cestovních kanceláří, kuchaři a zástupci nelhostejných studentů se snaží podpořit udržitelnost ve svých pracovních prostředích a komunitách. Díky své práci vidí změnu. Změna pro ně znamená naději.

Více informací naleznete na https://www.guardiansofthegulf.com.

LA Femme International Film Festival je premiérový filmový festival, který oslavuje, podporuje a rozvíjí tvorbu obsahu ženských producentek, scénáristek a režisérek z celého světa. Festival pomohl pokročit v kariéře více než 1000 umělkyň. Rovněž nabízí vzdělávací semináře a programovací a networkingové akce v příjemném a nezávislém prostředí.

Štáb:
Cait Martin Newnham - Režisérka
Ulla Laidlaw - Režisérka
Aine Corby - Producentka
Jenny Williams - Producentka
Gayle Ye - Kameramanka
Mary Kay - Výkonná producentka

Citáty:

„Voda není jednoduchý problém. Dotýká se všech aspektů moderního života. Postačujícím důkazem pro naše tvrzení je momentální situace v Mexickém zálivu. Zatímco někteří považují jeho rostoucí vzájemné závislosti za příliš velkou výzvu, my vidíme příležitost a šanci rozšířit povědomí o zálivu díky našemu inovativnímu přístupu a změně trajektorie nejzatíženějšího vodního útvaru na světě. Doufáme, že po shlédnutí „Guardians of the Gulf“ si naši diváci budou více vážit nejenom zálivu samotného, ale i neúnavného a společného úsilí, které je vynakládáno na jeho zachování pro další generace.“

Laura Huffman, bývalá oblastní ředitelka The Nature Conservancy pro Texas, účinkující v Guardians of the Gulf

„Když jsme byli seznámeni s Mexickým zálivem a jeho nedávnou historií, byli jsme šokováni silou a dopadem tragédií, kterých byl obětí. Poté, co jsme se seznámili s jeho obyvateli, jsme však rychle poznali, že situace není tak beznadějná, jak se zprvu zdála. Do filmu jsme se snažili promítnout sílu a odolnost zálivu, a dát tak ekosystému hlas, který by šířil naději a vybízel k akci.“

Cait Martin Newnham, režisérka Guardians of the Gulf

„Během práce na snímku jsme se do Mexického zálivu zamilovali. Brzy se ukázala jeho velkorysost, adaptabilita a síla. Záliv dává život a umožňuje migraci více než 15 000 druhům a lidem poskytuje jídlo, příjem i ochranu před živelnými pohromami. Jeho vliv je dalekosáhlý a jeho současná situace je symbolem globální klimatické krize.“

Ulla Laidlaw, režisérka Guardians of the Gulf

„Jedním z největších témat tohoto dokumentu je naděje. Naděje, nejenom na záchranu Mexického zálivu, ale i na to, že ukážeme světu, jak může činnost vyústit v zásadní změny. Spolu s nadějí je více lidí motivováno jednat a vlna snah o udržitelnost se začne zvětšovat. Tým žen, které na filmu pracovaly, odvedl neuvěřitelnou práci při zachycování dynamiky Mexického zálivu. Dokument představuje lidi, kteří se ho snaží chránit a ukazuje schopnost provádět změny. Naší nadějí je, že ‚Guardians of the Gulf‘ inspiruje zvídavé jedince k tomu, aby zjistili, jak mohou jednat na lokální úrovni, aby příznivě ovlivnili globální udržitelnost.“

Julia Simon, vedoucí pro právní vztahy, komunikaci a sociální dopad ve společnosti Mary Kay Inc.

O Mary Kay

Mary Kay Ash je jedna z prvních průkopnic, která překonala neviditelnou bariéru bránící marginalizovaným skupinám v úspěchu. Svou kosmetickou společnost založila před více než 56 lety se třemi cíli: rozvíjet obohacující příležitosti pro ženy, nabízet neodolatelné produkty a zlepšovat svět. Její sen přerostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých členů prodejní síly v téměř 40 zemích. Mary Kay se věnuje investování do vědy o kráse a výrobě špičkových produktů pro péči o pleť, líčidel a parfémů. Zasazuje se o posílení postavení žen a jejich rodin prostřednictvím partnerství s organizacemi z celého světa; se zaměřením zejména na podporu výzkumu rakoviny, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování komunit a podporování dětí v cestě za jejich sny. Originální vize Mary Kay Ash nepřestává zářit - rtěnka po rtěnce. Více na MaryKay.com.

O Media One Creative

Media One je globální kreativní a produkční studio specializující se na komerční, dokumentární a krátký obsah pro značky, které milujeme. Zakládáme si na plně integrovaném kreativním a výrobním procesu, který nám umožňuje spojit značky a cílové publikum prostřednictvím autentického vyprávění.

Od roku 2012 poskytujeme divákům autentický zážitek díky internímu týmu odborníků na kreativní vývoj, produkci zvuku a videa. Další informace se dozvíte na mediaonecreative.ca.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 nebo media@mkcorp.com