SL Green świętuje historyczne otwarcie One Vanderbilt Avenue

Mierzący 1401 stóp wieżowiec zmienia krajobraz nad Manhattanem, na nowo definiuje nowoczesne miejsce pracy i wyznacza przyszłość Nowego Jorku

Otwarto SL Green – prywatną, wartą 220 mln USD inwestycję obejmującą nową przestrzeń publiczną, dworzec oraz inne udogodnienia zwiększające przepustowość Terminala Grand Central

Standing 1,401 feet tall and totaling 1.7 million square feet, One Vanderbilt offers an unparalleled package of amenities, innovative office design, technology offerings, best-in-class sustainability practices and a prime location at the doorstep of Grand Central Terminal. The iconic tower is the tallest office tower in Midtown Manhattan. (Photo: Business Wire)

NEW YORK--()--SL Green Realty Corp. (NYSE: SLG), największa na Manhattanie firma zajmująca się wynajmem powierzchni, we współpracy ze swoimi partnerami: Hines i National Pension Service of Korea, ogłosiły dziś otwarcie One Vanderbilt Avenue – zmieniającego krajobraz miasta wysokościowca, znajdującego się w samym sercu East Midtown. Obok przedstawicieli SL Green, w uroczystym przecięciu wstęgi z okazji wzniesienia nowej ikony Nowego Jorku, udział wzięli przedstawiciele władz i spółek transportowych, pracowników budowy, najemców budynku i dewelopera. Pozwolenie na użytkowanie części budynku wydano w dniu 11 września.

Mierzący 1401 stóp budynek One Vanderbilt to nowa siedziba wielu najbardziej znanych na świecie firm sektora finansowego, bankowego, prawnego i nieruchomości. Obecnie około 70% powierzchni budynku jest już wynajęte. Wysokościowiec zajmujący powierzchnię 1,7 mln stóp kw. oferuje unikalny pakiet udogodnień, innowacyjnie zaprojektowaną powierzchnię biurową, najnowocześniejsze technologie, najlepsze w tej klasie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz najbardziej atrakcyjną lokalizację u wejścia do Terminala Grand Central.

„Dziś z dumą otwieramy One Vanderbilt Avenue – nowe miejsce w niezrównanym krajobrazie Manhattanu, przyczyniające się do rewitalizacji East Midtown i będące symbolem świetlanej przyszłości tego najwspanialszego miasta świata - powiedział Marc Holliday, prezes i dyrektor generalny SL Green. - Już dziś, One Vanderbilt to najlepszy adres na Manhattanie, siedziba wiodących na świecie spółek i najwspanialsza przestrzeń publiczna z widokami, których nie można podziwiać nigdzie indziej w Nowym Jorku. One Vanderbilt to również dowód na to, jak wiele partnerstwo publiczno-prywatne może zdziałać dla rozwoju Nowego Jorku. Jesteśmy dumni, że możemy dziś zaoferować mieszkańcom miasta wyjątkową, finansowaną z funduszy prywatnych inwestycję, obejmującą szereg udogodnień w samym Terminalu Grand Central i w jego otoczeniu”.

Partnerstwo publiczno-prywatne

One Vanderbilt to najnowszy przykład na doskonałą współpracę partnerstwa sektora prywatnego i władz publicznych na rzecz zapewnienia korzyści, jakie daje kluczowa infrastruktura publiczna stworzona przy udziale władz miasta Nowy Jork oraz przedstawicieli transportu miejskiego w ramach historycznej przebudowy East Midtown.

Dziś SL Green odsłoniło wart 220 mln USD obiekt obejmujący przestrzeń publiczną oraz udogodnienia w zakresie infrastruktury transportowej, które przyczynią się do rozładowania korków i tłoku na stacjach metra, wpłyną na poprawę płynności ruchu w samym terminalu oraz wokół niego oraz stworzą nowe, bezpośrednie przejścia prowadzące do dworca kolejowego oferującego przewozy regionalne.

Udogodnienia zorganizowane w ramach infrastruktury obejmują nowy dworzec komunikacji miejskiej o powierzchni 4000 stóp kw., umożliwiający korzystanie z połączeń metra i kolei Metro-North Railroad, dojazd do Times Square oraz planowanej w przyszłości stacji kolejowej Long Island, będącej częścią realizowanego projektu East Side Access. Do nowego dworca przylegają zajmujące 14000 stóp kw. ciągi piesze, biegnące do Vanderbilt Avenue od 42 i 43 Ulicy Wschodniej.

SL Green wybudowało również dwa, nowe, dostępne z poziomu ulicy zejścia na stacje metra i wyremontowało przejazd Mobil Passageway łączący dworzec Grand Central z nowym wjazdem znajdującym się na południowo-wschodnim rogu 42 Ulicy i Lexington Avenue. Istotnie usprawniono również przepływ ruchu w obrębie stacji metra Grand Central zwiększając dostępną na półpiętrze powierzchnię o 37%, zaopatrując ją w nowe zejścia znajdujące się między półpiętrem a poziomami peronów 4, 5, 6 i 7 tej linii metra, które ułatwiają dostęp do nich, a także nową windę zgodną z wymogami ustawy o osobach niepełnosprawnych (ADA), nowe schody ruchome i windy, dodatkowe bramki obrotowe i wejścia oraz schody przy stacji zapewniającej połączenie z Times Square. Modyfikacje te pozwolą na rozładowanie tłoku na peronach, co z kolei przełoży się na usprawnienie przewozów dzięki uruchomieniu co najmniej jednego, dodatkowego, kursującego co godzinę składu.

Udogodnienia transportowe wykonane przez SL Green przy Terminalu Grand Central uzupełniają realizowany przez MTA Construction & Development projekt 42 St Connection Project. Po ukończeniu jego realizacji, 42 St Connection Project będzie stanowił część korytarza transportowego biegnącego pod 42 Ulicą, ułatwiającego przemieszczanie się, skracającego czas podróży oraz umożliwiającego dostęp do infrastruktury przewozowej osobom z niepełnosprawnościami, dzięki większej dostępności dla nich stacji przy 42 Ulicy. Każdego dnia, z korytarza transportowego przy 42 Ulicy korzysta ponad 1,1 mln osób – liczba ta przekracza sumę mieszkańców Bostonu korzystających łącznie z metra i połączeń autobusowych w ciągu jednego dnia.

„Jeśli chcemy odbudować piękniejsze, lepsze miasto, będziemy potrzebować dobrze przemyślanych projektów, właśnie takich jak One Vanderbilt - powiedział burmistrz de Blasio. - Partnerstwa publiczno-prywatne takie jak to, pozwolą wzmocnić Nowy Jork oraz zrewitalizować takie miejsca, jak Midtown East. Jestem dumny, że razem z naszymi partnerami biznesowymi możemy dziś uczestniczyć w tym procesie i nie mogę się już doczekać współpracy z nimi przy kolejnych śmiałych i ambitnych projektach”.

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek, musimy udowodnić nowojorczykom, że wciąż możemy wiele osiągnąć w tym mieście. Jednym z takich osiągnięć jest ukończenie i otwarcie One Vanderbilt. Pozytywny wpływ udogodnień, jakie udało nam się zapewnić, najszybciej dostrzegą przede wszystkim ci, którzy pracują, mieszkają i przemieszczają się korzystając z Grand Central - powiedziała Gale A. Brewer, przewodnicząca gminy miejskiej Manhattan. - Udogodnienia na peronach metra, bezpośrednie połączenia z regionalnymi liniami kolejowymi oraz nowa przestrzeń publiczna przed Grand Central to główne udogodnienia, z jakich okoliczna społeczność będzie mogła skorzystać w najbliższych latach. Pragnę podziękować SL Green za nieoceniony udział i dalsze przekształcanie East Midtown w jedną z wiodących na świecie dzielnic biznesowych”.

„Przebudowa East Midtown stanowi wyjątkową okazję do zmodernizowania Midtown, nadając transportowi publicznemu i przestrzeni publicznej nowy wymiar – powiedział radny Keith Powers. - Obecnie, One Vanderbilt to pierwszy tak duży projekt prowadzący do osiągnięcia tego celu. W przyszłości, wszyscy będziemy mogli obserwować, jak nowojorczycy korzystają z nowych udogodnień w metrze i przestrzeni publicznej wokół niego”.

„Grand Central jest jedną z najbardziej zatłoczonych stacji metra w Nowym Jorku i na całym świecie. Dodatkowe wejścia i wyjścia, zaaranżowane dzięki najnowocześniejszym udogodnieniom, ułatwią poruszanie się po niej i wpłyną na zwiększenie komfortu podróżnych – powiedział Janno Lieber, prezes MTA Construction and Development. - Projekt jest także dowodem na to, że MTA C&D jest w stanie wykorzystywać inwestycje prywatne, aby realizować projekty szybciej, lepiej i taniej. One Vanderbilt to dowód na odrodzenie East Midtown, a ukończenie inwestycji East Side Access w 2022 r. dodatkowo podkreśli wysoki status dzielnicy".

Siedziba wiodących na świecie firm sektora bankowego, finansowego i prawnego

Cieszący się ogromnym zainteresowaniem najemców One Vanderbilt został już wynajęty niemal w 70%. Wśród najemców znaleźli się TD Securities, wiodąca firma sektora bankowości i inwestycji, oferująca szeroką gamę produktów i usług rynku kapitałowego, a także TD Bank, najbardziej przyjazny amerykański bank, jeden z największych banków w USA; prywatne firmy sektora nieruchomości: The Carlyle Group, KPS Capital Partners, Oak Hill Advisors, InTandem Capital, SageWind Capital i Sentinel Capital Partners; prestiżowe firmy prawnicze Greenberg Traurig i McDermott Will & Emery; niemiecka spółka finansowa o ogólnoświatowym zasięgu DZ Bank; notowany na giełdzie, inwestycyjny fundusz powierniczy sektora nieruchomości MFA Financial Inc.; oraz SL Green Realty Corp.

„Dla TD, największego najemcy, projekt One Vanderbilt to odzwierciedlenie naszego rozwoju i zaangażowania w życie Nowego Jorku – powiedział Greg Braca, prezes i dyrektor wykonawczy TD Bank, najbardziej przyjaznego amerykańskiego banku. - Nasze pragnienie zgromadzenia w jednym, wyjątkowym budynku wielu podmiotów pozwala na stworzenie wspólnej przestrzeni dla naszych współpracowników, klientów i lokalnej społeczności. One Vanderbilt będzie siedzibą wielu przedsiębiorstw, między innymi TD Securities i TD Bank, najbardziej przyjaznego amerykańskiego banku, który będzie mieć swoją siedzibę na parterze, dostępną dla naszych klientów, którzy tu mieszkają, pracują, bądź odwiedzają to miasto”.

Wyjątkowy projekt

Kohn Pedersen Fox (KPF) Associates odpowiada za stworzenie wyjątkowego projektu One Vanderbilt opierającego się na czterech, wzajemnie się przenikających i zwężających się przy końcach bryłach, spiralnie biegnących w kierunku nieboskłonu. U podstawy wieżowca, po stronie południowej, znajduje się kilka skośnych uskoków skierowanych ku Terminalowi Grand Central, odsłaniających naroże budynku, położone nieopodal wspaniałego gzymsu Terminala – widok zasłonięty niemal od wieku. Wykonana z terakoty fasada wieżowca, wyłożona takimi samymi płytami, jakie znajdują się w całym Terminalu Grand Central, nadaje wysokiemu budynkowi naturalnie połyskujący wygląd. W roku 2018 Amerykańskie Zrzeszenie Architektów (The American Institute of Architects, AIA) uhonorowało budynek One Vanderbilt i KPF prestiżową nagrodą 2018 AIANY Merit Award in Urban Design.

„Wieżowiec One Vanderbilt przywołuje na myśl złoty wiek nowojorskich wysokościowców. Zwieńczenie posadowionego na planie prostokąta budynku i jego zwieńczenie przypominają zwieńczenia budynków Empire State i Chrysler – powiedział James von Klemperer, prezes i główny architekt KPF. - Jednocześnie, przyjęte rozwiązania architektoniczne nadają wysokościowcowi nowe znaczenie w wymiarze społecznym i środowiskowym. Nowy budynek łączy się z architekturą Terminala Grand Central zarówno pod względem przestrzennym, jak i koncepcyjnym. Cieszy nas, że udało nam się zaprojektować wysokościowiec o charakterze komercyjnym, który wpisuje się w kluczowe dziś wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz wzbogaca przestrzeń publiczną. Projekt ten już przyczynia się do uatrakcyjnienia East Midtown i wyznacza kierunek dalszej rewitalizacji historycznego centrum biznesowego na Manhattanie”.

Innowacyjność pod względem dobrostanu i zrównoważonego rozwoju

Jako światowy lider w dziedzinie inicjatyw środowiskowych, społecznych i na rzecz ładu korporacyjnego, SL Green zainwestowało w zastosowane w budynku One Vanderbilt rozwiązania na rzecz zapewnienia zrównoważenia 17 mln USD, zapewniając tym samym, że wieżowiec ma jeden z najniższych śladów węglowych wśród podobnych budynków tego rozmiaru w Nowym Jorku. Wieżowiec wybudowano z wykorzystaniem zbrojenia stalowego wykonanego w 90% z tworzyw pochodzących z recyklingu, zastosowano w nim najnowsze technologie, w tym kogenerację o mocy 1,2 MW oraz system retencjonowania wody deszczowej o pojemności 90000 galonów, a komfort termiczny zapewniają odpowiednio zaprojektowane przeszklenia. Budynek Vanderbilt z pewnością uzyska szereg wyróżnień w dziedzinie ochrony środowiska, w tym najwyższej klasy certyfikaty LEED i WELL.

Obiekt One Vanderbilt będzie zarządzany w oparciu o realizowaną przez SL inicjatywę „SL Green Forward” promującą wysoki poziom bezpieczeństwa i czystości oraz komfortu najemców. Budynek zostanie wyposażony w system umożliwiający najemcom prowadzenie kontroli dostępu, zarządzanie napływem gości oraz automatyczne przywoływanie wind, dzięki czemu najemcy i goście będą mogli przemieszczać się po budynku bez przeszkód, bez konieczności dotykania bramek i wind. W budynku zainstalowane zostaną rozwiązania technologiczne, takie jak układ filtracji MERV-16 oraz zwiększony nawiew świeżego powietrza. SL Green wyposażyło budynek również w technologię termowizyjną Silent Sentinel umożliwiającą wykrywanie obecności do 100 osób na minutę, co ma zapobiegać tworzeniu się długich kolejek.

Zbudowany przez nowojorczyków dla nowojorczyków

Obiekt One Vanderbilt ukończono przed czasem i za kwotę niższą niż przewidziana w budżecie dzięki zatrudnieniu zespołu złożonego w całości z członków związków zawodowych, realizującego prace pod kierunkiem firmy AECOM Tishman sprawującej w ciągu czterech lat nadzór nad ponad 3000 pracowników. W szczytowych momentach natężenia pracy, nad realizacją inwestycji dziennie na placu budowy pracowało jednocześnie ponad 1400 pracowników. Ponadto w projekt zaangażowanych było prawie pięćdziesięciu podwykonawców. Przy budowie tej wyjątkowej konstrukcji wykorzystano ponad dwadzieścia sześć tysięcy ton stali wyprodukowanej w USA, a także siedemdziesiąt cztery tysiące jardów kw. betonu.

Członkowie związków zawodowych będą angażować się także w funkcjonowanie One Vanderbilt. Przy całkowicie wynajętym budynku pracę znajdzie w nim niemal 150 pracowników zrzeszonych m.in. w 32BJ SEIU, Local 94 czy NUSOG.

„Dzięki współpracy między SL Green i 32BJ, jaka nawiązała się przy budowie obiektu 1 Vanderbilt, nowojorczycy z klasy robotniczej będą mogli skorzystać z nowych, wysokiej jakości miejsc pracy właśnie teraz gdy są one najbardziej potrzebne – powiedział Kyle Bragg, przewodniczący 32BJ SEIU. - W czasach pandemii ten projekt pokazuje, jakie korzyści nowa inwestycja może przynieść pracownikom obsługi budynku oraz ich rodzinom i społecznościom, do których należą”.

„Obiekt One Vanderbilt to ucieleśnienie wartości wyznawanych przez Geralda Hines’a i charakterystycznych dla jego dorobku w zakresie łączenia najlepszych w swoim fachu partnerów i wyjątkowych projektów. Jego unikalna konstrukcja to ukłon w kierunku uhonorowania tradycji budowy wysokościowców w Nowym Jorku - powiedział Tommy Craig, dyrektor zarządzający Hines. - Bezbłędne wykonanie, pomimo wielu wyzwań, jakie stawiało przed nami ostatnie dziesięciolecie, jest odzwierciedleniem jakości i ciężkiej pracy całego zespołu pracującego przy tym projekcie i siły partnerstwa SL Green-Hines”.

„Pragniemy podziękować SL Green za ich wizję i kierownictwo, a także za włączenie nas w realizację tak wspaniałego projektu – powiedział Jay Badame, prezes AECOM Tishman. - Ten budynek to coś więcej niż symbol odnowy Midtown East, to symbol niezłomności Nowego Jorku i wyraz hołdu dla tysięcy pracowników fizycznych, którzy zbudowali to miasto i doprowadzili je do rozkwitu. Już wcześniej wznosiliśmy symbole Nowego Jorku, w tym miejscu zdołaliśmy zbudować kolejny, a w przyszłości zbudujemy jeszcze wiele kolejnych”.

Najlepsze udogodnienia, w tym restauracja Daniela Boulud’a i taras widokowy

W pierwszym kwartale 2021 r. światowej sławy szef kuchni, Daniel Boulud,otworzy w One Vanderbilt swoją restaurację o nazwie „Le Pavillon”. Le Pavillon będzie zajmować powierzchnię 11.000 stóp kw. oraz posiadać w południowo-wschodnim narożu drugiego piętra strop o wysokości 60 stóp, wychodzący na Grand Central, oferujący zapierający dech w piersiach widok na budynek Chrysler.

„Niezwykle się cieszę, że dano mi możliwość otwarcia Le Pavillon w budynku One Vanderbilt. Niestrudzenie pracujemy nad stworzeniem w sercu Midtown oazy smaku otwartej dla każdego. W naszym menu znajdą się owoce morza i warzywa z mocnym naciskiem na dania lokalne i sezonowe. Wystrój Le Pavillon będzie łączył w sobie elementy architektoniczne i przyrodnicze, a zatem będzie stanowić odzwierciedlenie wszystkich uroków Nowego Jorku” – powiedział Daniel Boulud.

Wszyscy najemcy budynku będą mogli korzystać z dostępu do udogodnień, których próżno szukać w innych biurowcach Nowego Jorku, w tym do piętra dedykowanego wyłącznie najemcom, o powierzchni 30000 stóp kw., na którym zaaranżowane zostaną miejsca do wypoczynku, jadłodajnie i wyjątkowy, otwarty taras wychodzący na Grand Central. Na kondygnacjach biurowych zaaranżowano sięgające od poziomu podłogi do sufitu zwieńczenia arkadowe o wysokości od 14,5 do 24 stóp, bezsłupowe płyty podłogowe, zapierające dech w piersiach widoki, które można podziwiać dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu oraz najlepszą w tej klasie infrastrukturę. W budynku One Vanderbilt znajdzie się również drugi pod względem wysokości odkryty taras widokowy w Nowym Jorku.

Dwadzieścia lat pracy

Początki obiektu One Vanderbilt sięgają roku 2001, kiedy SL Green nabyło 317 Madison Avenue, pierwszy z czterech budynków, jakie wcześniej znajdowały się w tym miejscu. Dwie kolejne nieruchomości 331 Madison Avenue i 48 East 43rd Street zakupiono w roku 2007, a ostatnią 51 East 42nd Street w 2011. Pierwotne plany związane z budową One Vanderbilt ogłoszono w roku 2013 i miały one stanowić część wstępnych planów dotyczących przebudowy East Midtown, które uaktualniono w roku 2014 w ramach przebudowy korytarza Vanderbilt, w ramach której zaplanowano wartą 220 mln USD reorganizację przestrzeni publicznej w otoczeniu Terminala Grand Central. Rada Miasta jednogłośnie zatwierdziła budowę One Vanderbilt w maju 2015 r., a do wyburzania przystąpiono w drugiej połowie tamtego roku. Formalne rozpoczęcie robót związanych z wznoszeniem One Vanderbilt miało miejsce w październiku 2016. W roku 2017 utworzono przedsiębiorstwo joint venture, w którego skład weszło Hines i National Pension Service of Korea.

„Było to najbardziej złożone wyzwanie, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Problemy administracyjne, prawne i technologiczne piętrzyły się na każdym kroku i wydawały się nie mieć końca. Było wiele trudnych chwil, jednak przetrwaliśmy dzięki naszej wierze w to miasto i w ten projekt” – powiedział Andrew Mathias, prezes SL Green Realty Corp.

Food1st

Food1st to uruchomiona przez SL Green, we współpracy z szefem kuchni Danielem Bouludem, fundacja non-profit, której celem jest rozwiązanie bieżącego problemu braku żywności w Nowym Jorku, który nasilił się w ostatnich 5 miesiącach. Misją Food1st’s jest niesienie pomocy nowojorczykom oraz świadczenie usług doraźnych pracownikom mającym ograniczony dostęp do żywności w oparciu o współpracę z dostawcami żywności, co również przyczynia się do rewitalizacji sektora usług żywnościowych Nowego Jorku w czasach, w których pracownicy najbardziej ich potrzebują. Dotychczas fundacja Food1st zebrała ponad 3 mln. USD i wydała prawie 350000 darmowych posiłków.

W związku z uroczystym przecięciem wstęgi, partnerzy projektu One Vanderbilt przekazali fundacji Food1st 100000 USD na przygotowanie i dostarczenie 15000 darmowych posiłków, które mają być rozdane osobom potrzebującym w dniu 14 września. 2000 z tych posiłków zostanie rozdysponowane wśród mieszkańców południowej części Bronksu, w tym 1000 do pracowników pierwszej linii szpitala Lincolna.

„Dla społeczności południowej części Bronksu, z której pochodzę, dostęp do wysokiej jakości zdrowej żywności to istniejący od dawna problem, który pandemia COVID jeszcze nasiliła – powiedział radny Rafael Salamanca Jr. - Jesteśmy wdzięczni partnerom One Vanderbilt i wszystkim pracującym w fundacji Food1st za ich zaangażowanie w życie wszystkich nowojorczyków oraz za przypominanie nam, że siła tkwi w jedności”.

Aby obejrzeć zdjęcia i materiały wideo z obchodów otwarcia One Vanderbilt kliknij tutaj.

SL Green

SL Green Realty Corp., spółka S&P 500 i jeden z największych na Manhattanie podmiotów zajmujących się wynajmem powierzchni biurowej, to w pełni zintegrowany fundusz powierniczy sektora nieruchomości (REIT), którego główna działalność wiąże się z nabywaniem, zarządzaniem i zwiększaniem wartości nieruchomości komercyjnych na Manhattanie. Na dzień 30 czerwca 2020 r., SL Green posiadało udziały w 96 budynkach o powierzchni całkowitej 41,0 mln stóp kw. Należą do nich również udziały w budynkach znajdujących się na Manhattanie o powierzchni 28,7 mln stóp kw. i udziały stanowiące zabezpieczenie spłaty długu, a także zwrotu z inwestycji kapitałowych w nieruchomościach zajmujących powierzchnię 11,2 mln stóp kwadratowych.

Hines

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie ma biura w 225 miastach w 25 krajach. Hines zarządza aktywami o wartości około 144,1 mld USD*, w tym 75,5 mld USD jako inwestor, włączając aktywa niestanowiące majątku nieruchomego, oraz 68,6 mld USD jako zarządca nieruchomości. Obecnie Hines realizuje 165 projektów deweloperskich na całym świecie. Dotychczas firma wybudowała, zmodernizowała lub nabyła 1426 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 472 mln stóp kw. Aktualnie firma zarządza 576 nieruchomościami o łącznej powierzchni ponad 246 mln stóp kw. Jako inwestor z bogatym doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości wszelkich typów i przy odmiennych poziomach ryzyka, stosujący przy tym nowatorskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat działalności Hines znajdują się na stronie www.hines.com.

Wypowiedzi prognozujące

Powyższy komunikat prasowy zawiera wypowiedzi, które mogą zostać uznane za tzw. wypowiedzi prognozujące w rozumieniu ustawy Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995 i są objęte postanowieniami „Safe Harbor” ww. ustawy. Wszystkie wypowiedzi zawarte w powyższym komunikacie nieodnoszące się do danych historycznych, które dotyczą działań, wydarzeń lub okoliczności, które w naszej ocenie mogą mieć miejsce w przyszłości, stanowią wypowiedzi prognozujące. Wypowiedzi takie nie stanowią gwarancji przyszłych wyników i nie należy na nich nadmiernie polegać. Wypowiedzi prognozujące najczęściej charakteryzują się określeniami typu: „może”, „będzie”, „powinno”, „przewiduje”, „oczekuje”, „szacuje”, „uważa”, „zamierza”, „planuje”, „nadal” lub ich zaprzeczeniami, bądź podobnymi wyrazami lub zwrotami.

Wypowiedzi prognozujące zawarte w powyższym komunikacie prasowym podlegają wielu czynnikom ryzyka i niepewności, z których wiele znajduje się poza naszą kontrolą, a które mogą spowodować, że rzeczywiste rezultaty, działania lub wyniki będą istotnie odbiegać od tych opisywanych lub sugerowanych w naszych wypowiedziach prognozujących. Czynniki i ryzyka dla naszej działalności, które mogą powodować rozbieżności między rzeczywistymi wynikami i prognozami zawartymi w wypowiedziach prognozujących opisano w naszych sprawozdaniach przedkładanych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Wspomniane zagrożenia i niepewności mogą obejmować m.in. potencjalne zagrożenia i niepewności związane z nowym szczepem korona wirusa (COVID-19).

SLG – GEN

Źródło: SL Green Realty Corp.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Matt DiLiberto
Dyrektor Finansowy
212.594.2700

Contacts

Matt DiLiberto
Dyrektor Finansowy
212.594.2700