Wielki krok naprzód, jeśli chodzi o roboty dezynfekujące

UVD Robots, wiodący producent robotów dezynfekujących na świecie, wprowadza na rynek trzecią generację swoich autonomicznych mobilnych robotów, które eliminują wirusy i bakterie w powietrzu oraz na powierzchniach przy użyciu światła UV. Nowy inteligentny robot jest wyposażony w funkcję pokazywania poziomu dezynfekcji danego obszaru. Produkt jest naprawdę prosty w obsłudze: by się nauczyć z niego korzystać, wystarczy zaledwie kilka minut.

The new robot is based on massive learning and response from the global market over 5 years, including hospitals and other customer groups with high level experience in infection control. This deep insight and knowhow have been digitalized and put in algorithmic form resulting in a wide range of new features and functionalities now launched with the robot and deployed in an early release at many customer sites around the world. (Photo: Business Wire)

ODENSE, Dania--()--Pandemia Covid-19 doprowadziła do stałego zwiększenia wymagań w zakresie czystości i dezynfekcji w skali globalnej. W ponad 60 krajach na całym świecie dystrybutorzy UVD Robots spotkali się z wysokim zapotrzebowaniem na swoje produkty ze strony szpitali, lotnisk, hoteli, centrów handlowych, producentów artykułów spożywczych, firm sprzątających, statków rejsowych, firm farmaceutycznych, kompleksów biurowych i wielu innych klientów, którzy poszukują rozwiązań dla wolnego od zarazków środowiska życia i pracy.

„Zaprojektowaliśmy najbardziej zaawansowanego robota wykorzystującego UV na świecie, który jednocześnie jest bardzo prosty w użyciu - powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor zarządzający UVD Robots. - Każdy może w ciągu kilku minut dokonać instalacji robota i natychmiast zacząć go używać do usuwania wirusów i bakterii z powietrza i każdej powierzchni”.

Nowy robot jest wyposażony w technologię opartą na ogromnym doświadczeniu oraz odpowiedzi z rynku zebranych w ostatnich 5 latach, w tym danych ze szpitali i innych grup klientów, posiadających duże doświadczenie w kontroli infekcji. Dogłębne zrozumienie problemu oraz know-how zostały zdigitalizowane i zmienione w cyfrowy algorytm, co w rezultacie dało szeroki zakres nowych funkcji, w które obecnie wyposażony jest robot. Produkt już miał swoją premierę w wielu placówkach klientów na całym świecie.

Robot trzeciej generacji od UVD Robots może poruszać się i pracować w bardzo małych i ciasnych przestrzeniach, co otwiera nowe możliwości rynkowe dla tego typu sprzętu, np. w zakresie autonomicznej dezynfekcji małych pokoi hotelowych. Nowy robot jest znacznie mniejszy niż jego poprzednik, ale dysponuje taką samą siłą, jeśli chodzi o dezynfekcję.

„Nasze autonomiczne, mobilne roboty dezynfekujące światłem UV trzeciej generacji to pierwsze tego typu urządzenia na świecie i z pewnością pod wieloma względami także prawdziwy przełom, który na zawsze zmieni przyszłość robotów dezynfekujących w wielu różnych branżach” - powiedział przewodniczący zarządu UVD Robots, Claus Risager i dodał: „Robot jest wyposażony w bezkonkurencyjny system bezpieczeństwa, który obejmuje czterowarstwowe zabezpieczenie pozwalające robotowi na poruszanie się w różnego rodzaju środowiskach (nawet w tych bardzo zatłoczonych). Robot zamyka się w momencie zbliżenia się do niego ludzi i posiada unikatową zdolność do wykrywania, dokumentowania i pokazywania użytkownikom poziomu zdezynfekowania obszaru, co umożliwia im w razie potrzeby szybkie i łatwe dostosowanie procesów dla optymalizacji ich jakości. Jest to udogodnienie, którego nie posiada żaden inny robot dezynfekujący światłem UV. Wszystkie te unikatowe funkcje są objęte patentem”.

UVD Robots to spółka zależna jednej z wiodących światowych grup, zajmujących się rozwijaniem profesjonalnych robotów usługowych (Blue Ocean Robotics). Do grupy należą także GoBe Robots i PTR Robots.

Link to materiału dla prasy

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Merima Cikotic
Blue Ocean Robotics
e-mail: mc@blue-ocean-robotics.com
tel. +45 71-99-56-06

Contacts

Merima Cikotic
Blue Ocean Robotics
e-mail: mc@blue-ocean-robotics.com
tel. +45 71-99-56-06