Andersen Global wchodzi do Chile, nawiązując współpracę z dwiema kancelariami

SAN FRANCISCO--()--Andersen Global wchodzi na rynek Chile, zawierając umowy o współpracy z dwiema kancelariami działającymi w Santiago: kancelarią prawną Chirgwin Penafiel i kancelarią podatkową SPASA Consulting. Kancelarie łączy ścisła współpraca, a ich dołączenie do Andersen poszerzy zasięg organizacji na terenie Ameryki Łacińskiej.

Założona w 2009 r. kancelaria Chirgwin Penafiel, na czele której stoi Andrés Chirgwin, Office Managing Partner, świadczy kompleksową obsługę prawną ze specjalizacją w dziedzinie prawa handlowego i korporacyjnego, przejęć i fuzji, energetyki, prawa pracy oraz bankowości i finansów. Firma współpracuje z szeregiem klientów korporacyjnych, skupiając się głównie na obsłudze prawnej międzynarodowych podmiotów działających w Chile, choć swoje usługi świadczy również na rzecz miejscowych przedsiębiorstw, pomagając im w sprawach o charakterze zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym. Chirgwin Penafiel została wyróżniona przez IFLR1000, Leaders League i Best Lawyers.

„Nasza kancelaria stawia na wysokiej klasy, kompleksowe rozwiązania dla klientów lokalnych i międzynarodowych – powiedział Andrés. - Dzięki możliwościom, jakie oferuje Andersen Global, będziemy w stanie dostarczać najefektywniejsze rozwiązania na skalę globalną. Cieszymy się na możliwość współpracy z osobami o podobnej mentalności, takimi, które cenią sobie niezależność i przejrzystość w prowadzeniu spraw klientów”.

SPASA Consulting od przeszło 20 lat świadczy pełen zakres usług doradczych, specjalizując się w obszarze doradztwa podatkowego, usług księgowych i obsługi płacowej. Kancelaria posiada dogłębną wiedzę na temat MSSF i przepisów podatkowych, a także kompleksowo obsługuje australijskie firmy działające w Chile.

„Uważamy, że jakość usług zależy od sprawnego zarządzania i relacji opartej na zaufaniu klienta, jak również specjalistycznej wiedzy na temat jego przedsiębiorstwa i branży – powiedział Rodrigo Guerrero, SPASA Office Managing Partner. - Zintegrowane podejście Andersen Global polegające na połączeniu usług podatkowych i prawnych stanowi znakomite uzupełnienie naszej istniejącej bazy klientów, ale również umacnia już i tak bliską relację Chirgwin Penafiel i SPASA Consulting, dając nam przewagę nad konkurencją na naszym rynku w usługach na rzecz zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych klientów”.

Jak dodał Mark Vorsatz, Chairman w Andersen Global i CEO w Andersen: „Chirgwin Penafiel i SPASA Consulting nawiązały ze sobą bliską współpracę. Są to dynamiczne i innowacyjne kancelarie, które wnoszą entuzjazm i poświęcenie, cechy, które sprawiają, że doskonale pasują one do naszej organizacji. Chile to ważny region dla naszej ekspansji na terenie Ameryki Południowej, a realizowana przez te kancelarie synergistyczna strategia, w połączeniu z wiedzą merytoryczną i znajomością rynku, stanowić będzie wzmocnienie dla naszej międzynarodowej platformy”.

Andersen Global jest międzynarodowym stowarzyszeniem skupiającym odrębne prawnie i niezależne kancelarie prawne i podatkowe z całego świata. Od czasu założenia w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych przez kancelarię Andersen Tax LLC stowarzyszenie zwiększyło zasięg na całym świecie i obecnie skupia ponad 6 tys. specjalistów z kancelarii członkowskich i współpracujących w przeszło 186 miejscach.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Megan Tsuei
Andersen Global
415-764-2700

Contacts

Megan Tsuei
Andersen Global
415-764-2700