Společnost Blue Ocean Robotics a její dceřiná společnost UVD Robots byly na žebříčku Robotics Business Review zařazeny mezi 50 nejvlivnějších výrobců robotů

Poptávka ve světě neustále roste, protože dezinfekční roboti se využívají jako účinná zbraň proti koronaviru a nozokomiálním nákazám

“Before we received the UVD robot, six of the hospital’s doctors had been infected with COVID-19. Since we started using the robot two months ago to disinfect, we have not had a single case of corona among doctors, nurses or patients,” said Christiano Huscher, chief surgeon at Gruppo Poloclinico Abano, which operates a number of private hospitals in Italy. UVD Robots is seeing not only growing interest by hospitals worldwide, but also from nursing homes and other healthcare institutions, schools and day care centers, with increased demand from shopping malls and commercial airports as well. (Photo: Business Wire)

ODENSE, Dánsko--()--Společnost Blue Ocean Robotics oznámila, že díky svým UVD robotům byla v žebříčku Robotics Business Review zařazena mezi 50 nejvlivnějších výrobců robotů na světě (RBR50). Toto ocenění získala za vývoj UVD robotů, zdravotní benefity této technologie a za neustále rostoucí poptávku po jejich dezinfekčních schopnostech.

UVD roboti v sobě spojují mikrobiologické know-how, autonomní robotické technologie a ultrafialové záření. Vzniklo tak nejlepší dezinfekční řešení na bázi ultrafialového záření, které dokáže eliminovat patogeny v místnosti za 10 - 15 minut. Roboti již byli uvedeni na trh ve více než 60 zemích na celém světě.

"UVD mají více než 75% podíl na světovém trhu s dezinfekčními autonomními mobilními roboty, které využívají technologie na bázi ultrafialového záření," řekl Claus Risager, generální ředitel společnosti Blue Ocean Robotics. "Očekáváme růst i do budoucna a díky tomu, že jsou naše řešení patentovaná, máme 2 - 4 roky náskok před konkurencí a jsme tak dominantním hráčem pro budoucnost."

Ve spolupráci s fakultní nemocnicí Odense University Hospital, vytvořila společnost Blue Ocean Robotics v roce 2014 svou dceřinou společnost UVD Robots, s cílem najít řešení na nozokomiální infekce. Infekčním onemocněním se v nemocnici nakazí každý patnáctý pacient.

Eugene Demaitre, šéfredaktor magazínů The Robot Report a Robotics Business Review, řekl: „Řešení bylo na trh uvedeno ještě před příchodem pandemie COVID-19 a od té doby společnost UVD Robots zvýšila svou produkci tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po automatizovaných dezinfekčních systémech. Očekáváme, že tato dánská firma, která byla zařazená mezi 50 nejvlivnějších výrobců robotů, bude do budoucna pomáhat v prevenci infekce v nemocnicích i na dalších místech.“

O společnosti Blue Ocean Robotics

Společnost Blue Ocean Robotics vyvíjí, vyrábí a prodává profesionální roboty pro zdravotnictví, pohostinství, stavebnictví, zemědělství a další globální trhy. Do produktové řady našich robotů patří značky UVD Robots, mobilní robot pro dezinfekci, GoBe Robots, mobilní teleprezenční robot pro komunikaci, sociální inkluzi a zlepšení klimatu (CO2) a PTR Robots, mobilní robot pro bezpečnou manipulaci s pacienty a rehabilitaci. Společnost Blue Ocean Robotics vyvíjí roboty od začátku až do konce, tedy od fáze prvního nápadu, až po konečnou výrobu a prodej. Každý robot vyvíjíme ve vlastní dceřiné společnosti, díky čemuž je firma Blue Ocean Robotics je předním podnikem na vývoj a výrobu robotů na světě.

Tiskové materiály si můžete stáhnout zde.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakt
Merima Cikotic
Blue Ocean Robotics
Email : mc@blue-ocean-robotics.com
Tel : +45 71-99-56-06

Contacts

Kontakt
Merima Cikotic
Blue Ocean Robotics
Email : mc@blue-ocean-robotics.com
Tel : +45 71-99-56-06