Impossible Foods wygrywa sprawę sądową o naruszenie znaku towarowego w UE

  • Prominentny sąd w Unii Europejskiej zasądza na korzyść Impossible Foods w sprawie o naruszenie znaku towarowego przeciwko Nestlé, największemu koncernowi spożywczemu na świecie.
  • Orzeczenie zawiera zakaz sprzedaży produktów pod nazwą „Incredible Burger” skierowany do kilku podmiotów zależnych Nestlé w Europie i przewiduje karę 25.000 euro dziennie, jeżeli marka stanowiąca naruszenie pozostanie na rynku.
  • Impossible Foods chce chronić prawa konsumentów do przejrzystości; sąd uznał, że koncern Nestlé celowo wprowadzał konsumentów w błąd, nakłaniając ich do zakupu własnego produktu o nazwie, wyglądzie i innych cechach przypominających Impossible Foods.

REDWOOD CITY, Kalifornia--()--Prominentny sąd Unii Europejskiej w tym tygodniu wydał na rzecz Impossible Foods wstępny nakaz sądowy, którym zobowiązał globalny konglomerat spożywczy Nestlé S.A. do zaprzestania używania nazwy produktu „Incredible Burger”.

Sąd Rejonowy w Hadze orzekł 27 maja, że korzystanie z nazwy „Incredible Burger” w Europie narusza znaki handlowe Impossible FoodsTM , w tym Impossible BurgerTM, ponieważ może ona wprowadzać klientów w błąd.

W wyniku nakazu podmioty zależne Nestlé w Europie nie mogą używać nazwy „Incredible Burger” w odniesieniu do swoich produktów. Jeżeli stanowiąca naruszenie nazwa nie zostanie usunięta w ciągu miesiąca, każdy z 10 odrębnych podmiotów zależnych Nestlé, których dotyczy sprawa, zostanie ukarany kwotą 25.000 euro dziennie – w czasie obowiązywania nakazu sądowego łączna kwota kary przypadająca na każdy z podmiotów zależnych spółki może wynieść 250.000 euro.

„Ludzie sięgają po burgery Impossible Burger, ponieważ są to produkty wysokiej jakości, wyjątkowe na rynku żywności pochodzenia roślinnego – powiedział Dana Wagner, dyrektor ds. prawnych Impossible Foods. - Chociaż kibicujemy inny firmom w działaniach związanych z opracowywaniem produktów roślinnych, nie chcemy, aby nasi klienci byli wprowadzani w błąd przez łudząco podobne produkty. Jesteśmy wdzięczni, że sąd uznał znaczenie naszych znaków towarowych i poparł nasze wysiłki związane z ochroną marki przed atakiem tego potężnego międzynarodowego giganta”.

Innowacje zamiast ograniczeń

Impossible Foods wytwarza mięso z roślin – z dużo mniejszym obciążeniem dla środowiska niż w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego. Spółka mająca siedzibę w USA korzysta ze współczesnych dokonań nauki i technologii, tworząc pełnowartościowe i pożywne produkty żywnościowe, które pozwalają na wyżywienie rosnącej populacji w sposób zrównoważony.

Impossible Burger to produkt roślinny poszukiwany przez konsumentów na całym świecie ze względu na jego niepowtarzalny smak, konsystencję, wrażenia związane z jego spożywaniem i sposób obróbki termicznej, co sprawia, że burgery firmy stanowią konkurencję dla mielonego mięsa wołowego. Impossible Burger jest wynikiem niemal dekady podstawowych badań naukowych oraz badań i rozwoju w siedzibie firmy w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej.

Firma Impossible Foods, okrzyknięta przez Inc. Magazine firmą roku i będąca wśród 50 najlepszych firm tygodnika Time, dysponuje niezrównanym portfolio własności intelektualnej złożonym z setek patentów i wniosków patentowych. Własność intelektualna firmy obejmuje metody dekodowania i inżynierii wstecznej podstaw molekularnych i całości wrażeń zmysłowych związanych ze spożywaniem mięsa pochodzenia zwierzęcego, czyli jego smaku, sposobu przyrządzania, chrupkości i zapachu, oraz sposobu odtworzenia tych doświadczeń w produktach pochodzenia roślinnego.

W orzeczeniu sąd europejski potwierdził ważność znaku handlowego Impossible BurgerTM i zwrócił uwagę na podobieństwa wizualne, fonetyczne i koncepcyjne między omawianym znakiem handlowym a marką „Incredible Burger” Nestlé. Ponadto sąd powołał się na obszerny materiał dowodowy potwierdzający, że podobieństwo nazw wprowadzało w błąd konsumentów i komentatorów. Sąd stwierdził również, że działania Nestlé, największego na świecie koncernu spożywczego wskazywały na celowe utrudnianie firmie Impossible Foods wejścia na rynek europejski oraz na wykorzystywanie pozycji marki Impossible Foods poprzez promocję własnych produktów roślinnych pod podobną nazwą.

Pełna wersja informacji prasowej zawierająca dodatkowe informacje o własności intelektualnej Impossible Foods i sprawie przeciwko Nestlé znajduje się tutaj.

Więcej informacji:
impossiblefoods.com
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
Medium
LinkedIn

Materiały prasowe:
www.impossiblefoods.com/media

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Keely Sulprizio
e-mail: keely.sulprizio@impossiblefoods.com
tel. 415-656-6811

Contacts

Keely Sulprizio
e-mail: keely.sulprizio@impossiblefoods.com
tel. 415-656-6811