Arthur D. Little przejmuje Cutter Consortium oraz Presans aby zwiększyć potencjał otwartego konsultingu

LONDYN--()--Arthur D. Little (ADL) ogłosił dzisiaj przejęcie Cutter Consortium, firmy badawczej w dziedzinie technologii biznesowych z siedzibą w USA; oraz Presans, wywodzącego się z Francji, wiodącego gracza z zakresu otwartej przemysłowej innowacyjności. Poprzez połączenie własnego doświadczenia z istniejącą społecznością niezależnych ekspertów, ADL rozbudowuje swój doradczy ekosystem aby stworzyć wartościową propozycję na miarę następnych pokoleń, zasilaną przez otwarty konsulting i otwarte rozwiązywanie problemów.

Cutter Consortium (www.cutter.com) pomaga organizacjom radzić sobie z zakłóceniami cyfrowymi modeli biznesowych oraz wykorzystywać nowe technologie w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej i realizowania misji z sukcesem. Poprzez swoje badania, doradztwo, szkolenia i programy nauczania – wszystkie prowadzone przez rozpoznawanych na całym świecie liderów – Cutter wprowadza innowacyjne rozwiązania dla tysięcy swoich klientów na całym świecie. Eksperci Cutter wykonali przełomową pracę w obszarach od architektury cyfrowej po technologię cyfrową, sprawność przedsiębiorstw po analizę danych oraz przywództwo cyfrowe po zrównoważone innowacje. Podstawą działaności firmy jest usługa członkowska, która zapewnia klientom cenny dostęp do ekspertów i ich spostrzeżeń.

Presans (www.presans.com) jest wiodącą, opartą na analizie danych platformą, dedykowaną przemysłowym otwartym innowacjom i otwartemu rozwiązywaniu problemów. Dzięki najnowocześniejszym technologiom opartym na big data i sztucznej inteligencji, a także na zespole byłych kierowników badań i innowacji posiadających glęboką wiedzę z zaresu innowacji, Presans korzysta z sieci ponad 6 milionów ekspertów na całym świecie. Presans dostarcza szereg wysokiej jakości otwartych usług innowacyjnych, przyczyniając się do przyspieszania procesu decyzyjnego i usuwania przeszkód naukowych i technologicznych. Presans świadczył usługi dla ponad 50-ciu międzynarodowych grup przemysłowych i dostarczył ponad 100 innowacyjnych projektów w Europie, USA i na Bliskim Wschodzie.

„Arthur D. Little stosuje podejście otwartego doradztwa i otwartego rozwiązywania problemów oraz do każdego zadania zapewnia najlepszych światowych ekspertów aby dopełnić swoje mocne strony”, komentuje

Ignacio García Alves, Przewodniczący oraz CEO Arthur D. Little. „Wierzymy, że otwarty konsulting to przyszłość. Dzięki podwójnemu przejęciu Cutter i Presans, mamy możliwość rozbudować nasz ekosystem otwartego konsultingu oraz otwrtego rozwiązywania problemów, oferując naszym klientom dostęp do eksperów, spostrzeżenia na najwyższym poziomie i zróżnicowane doświadczenie w ujednolicony sposób”.

„Członkowie zespołu Cutter natychmiast zgrali się z kolegami z ADL. Łączy nas to, że koncentrujemy się na innowacjach, które w przypadku ADL sięgają do korzeni i kładziemy nacisk na dostarczanie niestandardowych, wiodących rozwiązań. Co więcej, ponad 40 biur ADL w 30 krajach dało platformie Cutter jeszcze większą możliwośc pomagania swoim klientom na całym świecie”, mówi Karen Coburn, CEO Cutter Consortium.

„Od momentu powstania w inkubatorze startupów École Polytechnique, Presans angażował najlepszych ekspertów na świecie, głównie aby pomagać swoim klientom rozwiązywać złożone problemy techniczne”, mówi Albert Meige, założyciel Presans. „Presans obecnie rozwiązuje coraz więcej problemów na styku doradztwa strategicznego oraz wiedzy naukowej i technicznej. Nadszedł więc czas aby Presans wzmocnił się łącząc siły z Arthur D. Little”.

Wspólnie z Cutter i Presans, ADL umocni swoją pozycję w obszarze technologii cyfrowej i informatycznej oraz innowacyjności przemysłowej, w szczególności w przełomowej innowacyjności i rozwiązywaniu problemu zbieżności. Co więcej, poprzez przejęcie technologicznej platformy Presans, ADL przyspiesza inwestowanie w sztuczną inteligencję i naukę maszyn aby rozwinąć najnowocześniejsze usługi dla swoich klientów.

Cutter Consortium oraz Presans będą kontynuować działania pod obecną marką, z tymi samymi zespołami zarządzającymi, jednocześnie korzystając z możliwości, inwestycji i światowej ekspozycji ADL.

Contacts

Dalszych informacji udzieli:
Cate Bonthuys
Catalyst Comms
+44 7746 546773
cate@catalystcomms.co.uk

Contacts

Dalszych informacji udzieli:
Cate Bonthuys
Catalyst Comms
+44 7746 546773
cate@catalystcomms.co.uk