Mary Kay ogłasza przełomowe wyniki badań podczas wirtualnego programu organizacji Skin of Color Society

Dr. Lucy Gildea, Chief Scientific Officer of Mary Kay (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Mary Kay Inc., lider innowacji w dziedzinie pielęgnacji skóry od ponad 56 lat kontynuuje swoje nieprzerwane wsparcie dla społeczności kosmetycznej i naukowej, przedstawiając wyniki swoich badań podczas wirtualnego programu sympozjum organizacji Skin of Color Society, zajmującej się zagadnieniem pielęgnacji skóry.

Dr Cristi Gomez, dyrektor ds. bezpieczeństwa produktów i toksykologii środowiskowej, ujawniła nowe badania nad właściwościami LumiVie, intensywnego serum opracowanego przez Mary Kay, które rozjaśnia i nawilża skórę i dodaje jej energii. W miarę postępującej na całym świecie urbanizacji, coraz większy niepokój budzi wpływ zanieczyszczeń na skórę. Odkryto związek między długotrwałą ekspozycją na zanieczyszczenia powietrza, a widocznym starzeniem się skóry - w szczególności pojawianiem się plam pigmentacyjnych. Badacze Mary Kay opracowali formułę do pielęgnacji skóry zawierającą ekstrakty botaniczne oraz witaminy B3 i C, które nadają się do skóry wrażliwej i skutecznie rozwiązują problemy z pigmentacją. Zaobserwowano również poprawę wyrównania tonacji, świetlistości i struktury skóry.

„Nasz zespół angażuje się w prowadzenie badań i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla typowych problemów skórnych dotykających kobiety i zmniejszających ich pewność siebie - powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor ds. badań naukowych w Mary Kay. - W roku 2020 zespół ds. badań i rozwoju Mary Kay będzie nadal dzielił się z ogólną społecznością naukową najnowszymi przełomowymi odkryciami”.

Wirtualny program sympozjum organizacji Skin of Color jest najnowszym wydarzeniem z udziałem społeczności naukowej i akademickiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele Mary Kay i kolejnym wyrazem długoletniego zaangażowania marki w dziedzinie badań i rozwoju nad zdrowiem skóry. Każdego roku Mary Kay przeprowadza setki tysięcy testów produktów i ich składników w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa, jakości i skuteczności. Mary Kay jest właścicielem ponad 1500 patentów na produkty, technologie i wzory opakowań, które znajdują się w jej międzynarodowej ofercie. W 2018 r. spółka ogłosiła uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcyjnego i ośrodka badawczo-rozwojowego o wartości ponad 100 milionów dolarów w Lewisville, w Teksasie.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 56 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie MaryKay.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc. dział komunikacji korporacyjnej
marykay.com/newsroom
tel: 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. dział komunikacji korporacyjnej
marykay.com/newsroom
tel: 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com