Firma Blue Ocean Robotics otrzymuje nagrodę Robot Product Leadership Award 2020 za roboty UVD, które zwalczają wirusy

Nagroda za najlepsze praktyki „Best Practices Award” Frost & Sullivan stanowi uznanie wkładu robotów UVD firmy w dezynfekcję w celu zwalczania wirusów takich jak COVID-19 oraz innych robotów usługowych firmy – GoBe i PTR.

The self-driving disinfecting UVD Robots have been rolled out to more than 50 countries worldwide, to date, with great success. "Before we received the UVD robot, six doctors at our hospital in Sardinia had been infected with coronavirus," says Christiano Huscher, chief surgeon at Gruppo Poloclinico Abano, which operates a number of private hospitals in Italy and recently began using UVD robots. "Since we started using the robots two months ago to disinfect, we haven't had a single case of COVID-19 among doctors, nurses or patients." (Photo: Business Wire)

ODENSE, Dania--()--Firma Blue Ocean Robotics ogłosiła dzisiaj, że została laureatem europejskiej nagrody przyznawanej przez Frost & Sullivan za najlepsze praktyki w zakresie rozwoju profesjonalnych robotów usługowych, 2020 European Professional Service Robots Product Leadership Award. Nagroda została przyznana głównie za współpracę firmy z podmiotem zależnym UVD Robots, który łączy niezależne technologie robotyczne ze światłem ultrafioletowym w zwalczaniu wirusów takie jak COVID-19.

Innowacyjne rozwiązanie podmiotu zależnego Blue Ocean Robotics, mającego siedzibę w Danii UVD Robots, charakteryzuje się potwierdzonym działaniem, jeśli chodzi o eliminację patogenów w pokoju pacjenta w ciągu 10-15 minut. Samojezdne roboty dezynfekujące spółki zostały dotychczas wprowadzone na rynek w ponad 50 krajach na świecie.

„Otrzymanie nagrody w kategorii najlepszych praktyk Frost & Sullivan oznacza uznanie dla naszego zaangażowania, pasji i dążenia do innowacji, rozwoju i sukcesu handlowego naszych produktów – powiedział dyrektor generalny Blue Ocean Robotics Claus Risager. - Jesteśmy bardzo dumni z opracowanych przez nas robotów, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów na świecie, ale również stanowią pewną i opłacalną inwestycję dla właścicieli”.

Nagrody w kategorii najlepszych praktyk Frost & Sullivan są przyznawane firmom, które przyczyniają się do znacznego wzrostu swoich sektorów, wyznaczają nowe trendy, zanim staną się one standardową praktyką rynkową, i tworzą zaawansowane technologie w celu przyspieszania rozwoju i zmieniania oblicza sektorów.

„Sztandarowy produkt Blue Ocean Robotics, UVD Robots, w szczególny sposób umożliwia szpitalom ograniczenie przenoszenia się chorób, zabijając 99,99% bakterii i drobnoustrojów - powiedział Rohit Karthikeyan, kierownik branżowy Frost & Sullivan. - To pierwszy i jedyny taki autonomiczny robot samojezdny, który dezynfekuje różnego rodzaju powierzchnie z użyciem światła UV-C, co daje mu przewagę nad rozwiązaniami konkurencyjnymi. Robot UVD jest wyjątkowy również dlatego, że można nim z łatwością sterować za pomocą tabletu”.

Blue Ocean Robotics
Blue Ocean Robotics opracowuje, produkuje i sprzedaje profesjonalne roboty usługowe mające zastosowanie w opiece zdrowotnej, hotelarstwie, budownictwie, rolnictwie i na innych rynkach globalnych. Do portfolio produktów firmy należą następujące marki robotów: UVD Robots, roboty mobilne do dezynfekcji, GoBe Robots, roboty mobilne do komunikacji zdalnej oraz PTR Robots, roboty mobilne, które zapewniają bezpieczną opiekę nad pacjentami i rehabilitację. Każdy z robotów jest opracowywany w ramach oddzielnego przedsięwzięcia – podmiotu zależnego, czyniąc Blue Ocean Robotics twórcą pierwszej na świecie fabryki robotów bazującej na takim przedsięwzięciu.

Pobierz materiały dla prasy tutaj.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Merima Cikotic \Blue Ocean Robotics
+45 71-99-56-06
e-mail: mc@blue-ocean-robotics.com

Contacts

Merima Cikotic \Blue Ocean Robotics
+45 71-99-56-06
e-mail: mc@blue-ocean-robotics.com