UiPath startuje z plebiscytem Automation Awards 2020 w celu wsparcia startupów i firm na wczesnym etapie działalności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Turcji

Bukareszt, Rumunia--()--UiPath, czołowy producent oprogramowania z zakresu Robotic Process Automation (RPA) ogłosiła dziś rozpoczęcie plebiscytu UiPath Automation Awards 2020. Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich nowych startupów i firm na wczesnym etapie rozwoju typu B2B z zakresu automatyzacji oprogramowania. Najbardziej obiecujący gracze i wschodzące talenty w przestrzeni automatyzacji oprogramowania otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 euro oferowaną przez Microsoft, jak również szkolenia, wsparcie techniczne i marketingowe ze strony ekspertów UiPath oraz dostęp do globalnych klientów znajdujących się w portfolio spółki.

W odpowiedzi na sukces zeszłorocznej pierwszej edycji plebiscytu, na którą nadesłano zgłoszenia z ponad 16 państw, konkurs w tym roku celuje w identyfikację nowych technologii i firm w regionie, które mają szanse odnieść globalny sukces i zasilić większy ekosystem rozwiązań w zakresie automatyzacji. Ponadto, UiPath pragnie wzmocnić swoje zaangażowanie we wspieranie ekosystemu startupów w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji oraz innowacji w ciągle rozwijającej się przestrzeni automatyzacji, w szczególności w czasach kryzysu.

W ciągu ostatnich miesięcy automatyzacja okazała się kluczowym czynnikiem wspierającym organizacje sektora publicznego i firmy z innych sektorów w zapewnieniu ciągłości biznesowej w obliczu kryzysu związanego z COVID-19. Począwszy od umożliwienia zdalnego wdrażania w celu wsparcia pracowników działu kadr, poprzez pomoc lekarzom i pielęgniarkom w pozyskiwaniu większej ilości czasu dla swoich pacjentów, aż po usuwanie problemów przewoźników lotniczych, automatyzacja umocniła swoje miejsce w przedsiębiorstwach jako niezawodne, skalowalne i opłacalne narzędzie.

Startupy z zakresu automatyzacji oraz firmy na wczesnym etapie rozwoju mogą wysyłać zgłoszenia w dwóch kategoriach:

  • Nagroda Start-up Automation Award – dostępna dla startupów do etapu seed włącznie, składających się z zespołów dwu- lub więcej osobowych, które opracowały realny produkt w zakresie automatyzacji i otrzymały finansowanie rzędu 1 miliona dolarów.

    Nagroda: Nagroda pieniężna w wysokości 50 000 euro, szkolenia u ekspertów UiPath oraz wsparcie marketingowe i techniczne przez 12 miesięcy. Zwycięzca będzie miał także możliwość pokazania swoich rozwiązań podczas wydarzeń organizowanych przez UIPath oraz na kanałach firmy.
  • Nagroda Scale-up Automation Award – dostępna dla firm, które dysponują zespołem 4 lub więcej osób oraz opracowały funkcjonalną technologię automatyzacji, którą sprzedały maksymalnie 3 klientom oraz otrzymały finansowanie przekraczające 3 miliony dolarów.

    Nagroda: szkolenia na poziomie C oraz wsparcie sprzedaży, w tym szansa na zaprezentowanie zwycięskiej technologii międzynarodowym klientom wybranym przez UiPath oraz na włączenie ich rozwiązań w zakresie automatyzacji w UiPath Immersion Lab, prezentowania ich podczas wydarzeń organizowanych przez UiPath oraz na kanałach spółki.

Startupy i firmy na wczesnym etapie rozwoju mogą wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem strony UiPath Automation Awards 2020 do 30 sierpnia 2020 r.. Zwycięscy w każdej kategorii zostaną wyłonieni przez jury w składzie: Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft na Rumunię, Vargha Moayed, dyrektor strategiczny UiPath, Boris Krumrey, wiceprezes ds. innowacji automatyzacji UiPath, Vijay Khanna, główny kierownik ds. rozwoju UiPath, Dan Lupu, partner w zakresie kapitału „early Bird” oraz Stephen Allott, partner typu venture Seedcamp.

Vargha Moayed, dyrektor strategiczny UiPath, powiedziała: "Wszystkie wielkie technologie wykazały się odpornością i udowodniły swoją wartość w czasach kryzysu. Jako lider globalnego rynku RPA, kierujemy się misją demokratyzacji dostępu do technologii automatyzacji i wzmocnienia globalnego ekosystemu automatyzacji. Cieszymy się, że możemy zapewnić konkretne wsparcie wschodzącym mistrzom w dziedzinie automatyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji".

Violeta Luca, dyrektor generalny Microsoft na Rumunię, powiedziała: "W firmie Microsoft dążymy do tego, co nazywam +sensowną innowacją+ produktów i usług, które poprawiają nasze życie na co dzień, ale mają również potencjał do zmiany świata. Dlatego też czujemy się zarówno zaszczyceni, jak i podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tegorocznej edycji UiPath CEE Automation Awards, w chwili, gdy społeczeństwo i gospodarka bardziej niż kiedykolwiek potrzebują innowacji, aby kształtować drogę ku przyszłości poprzez nowe możliwości, z których wszyscy będziemy mogli skorzystać".

Tomasz Wesołowski, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Edward.ai, laureat nagrody Start-up Automation Award 2019, powiedział: "Udział w konkursie UiPath Automation Awards był dla Edwarda.ai bardzo cennym doświadczeniem. Od momentu wygrania nagrody dla startupów, obserwujemy ogromne zainteresowanie inwestorów w całej Europie. Co więcej, wsparcie zespołu UiPath przyczyniło się do opracowania wspólnego POC, który prezentujemy w UiPath Immersion Labs".

Adrian Daniel Cernat, założyciel i dyrektor zarządzający SmartDreamers, zwycięzca w kategorii Scale-up Automation Award 2019, powiedział: "Zdobycie nagrody UiPath CEE Automation Award dało nam uznanie lidera rynku RPA za nasz moduł automatyki w pozyskiwaniu talentów. Wsparcie, które otrzymaliśmy od zespołu UiPath, było kluczowe dla rozwoju i demokratyzacji automatyki dla naszych klientów, ale także dla konsolidacji naszych strategii wejścia na rynek i innych kluczowych obszarów".

Udział może wziąć każdy startup lub będąca na wczesnym etapie swojej działalności firma z Albanii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Mołdawii, Polski, Rumunii, Republiki Słowackiej, Słowenii, Ukrainy i Turcji.

UiPath

UiPath jest liderem w zakresie priorytetyzacji automatyki poprzez stawianie na robotykę i “uczenie” robotów nowych funkcji przy użyciu sztucznej inteligencji (SI) i uczenia maszynowego (UM). Dzięki darmowym i otwartym szkoleniom UiPath przekazuje umiejętności ery cyfrowej milionom ludzi na całym świecie, przyczyniając się do zwiększenia produktywności i efektywności przedsiębiorstw, zaangażowania pracowników i doświadczeń klientów.

Platforma hiperautomatyzacji łączy Robotic Process Automation (RPA) (automatyzację procesu robotyki) nr 1, czyli rozwiązanie oferujące cały wachlarz możliwości, w tym eksplorację i analizę procesów pozwalających każdej organizacji na skalowanie cyfrowych procesów operacyjnych w niespotykanej wcześniej szybkości. Spółka osiągnęła automatyzację milionów powtarzalnych, mozolnych zadań w organizacjach biznesowych i rządowych na całym świecie, w tym 50% procesów Fortune 500 i 8 Fortune 10.

Spółka UiPath zajęła niedawno czołowe miejsce w rankingu The Deloitte Technology Fast 500 za rok 2019 wśród najszybciej rozwijanych się firm technologicznych sektora prywatnego i publicznego w Ameryce Północnej oraz zdobyła trzecią lokatę w plebiscycie 2019 Forbes Cloud 100.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Anna Ghica
e-mail: anna.ghica@uipath.com
tel. +31 629.119272

Contacts

Anna Ghica
e-mail: anna.ghica@uipath.com
tel. +31 629.119272