Workiva wprowadza nowe rozwiązanie w zakresie zgodności z jednolitym formatem sprawozdawczym ESEF

Technologia wirtualnej współpracy zapewnia bezpieczeństwo procesu raportowania. Rozwiązanie jest dostępne w 23 wersjach językowych.

AMSTERDAM--()--Workiva (NYSE:WK), dostawca światowej klasy platformy łączącej raportowanie i moduły zgodności, ogłosił dziś wprowadzenie rozwiązania Workiva w zakresie ESEF, które wspiera europejskich przedsiębiorców w upraszczaniu działań związanych z przestrzeganiem wymogów Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) w zakresie raportowania przy pomocy Jednolitego Europejskiego Formatu Raportowania (ESEF).

Dostępne w 23 europejskich językach rozwiązanie Workiva w zakresie ESEF oferuje unikalny zestaw funkcjonalności dla przedsiębiorców poszukujących konkretnych rozwiązań w zakresie ESEF. Przy jego pomocy przedsiębiorcy mogą tworzyć raporty, tagować dane oraz zarządzać procesami przy zachowaniu pełnej przejrzystości danych, w rezultacie uzyskując pełny pakiet sprawozdawczy, a wszystko w ramach jednego rozwiązania Workiva w zakresie ESEF.

Dzięki rozwiązaniu Workiva w zakresie ESEF użytkownicy w każdej chwili mają możliwość dokonania aktualizacji do pełnej wersji platformy end-to-end oferowanej przez Workiva.

Rozwiązanie Workiva w zakresie ESEF – główne zalety

Rozwiązanie Workiva w zakresie ESEF ze wsparciem technicznym dla klientów dostępnym 24/7 zmienia sposób zgodnego z zaleceniami ESMA raportowania dla wszystkich przedsiębiorców. Jego główne zalety to:

Wirtualna współpraca w obrębie chmury

 • rozwiązania opracowane w oparciu o technologię chmury oraz zespoły ds. wsparcia są dostępne całą dobę,
 • klienci mają możliwość dostępu do swoich danych i pracy na nich w czasie rzeczywistym z każdego miejsca i w każdym czasie z wykorzystaniem jednego bezpiecznego środowiska pracy.

Uproszczony zintegrowany system działania:

 • jedna, aktualna wersja eliminuje potrzebę synchronizacji wielu dokumentów,
 • pojedyncze wiarygodne źródło do bezpiecznego automatycznego generowania danych w celach raportowania,
 • zarządzanie dokumentacją jest zintegrowane z procesami Inline XBRL,
 • ścieżka audytu i systemy nadzoru zapewniają wysoką jakość danych na wszystkich etapach analizy i przetwarzania,
 • kontrolowany dostęp do poszczególnych sekcji raportów zwiększa przejrzystość danych i usprawnia proces audytu,
 • możliwość dokonania zmian w dokumentacji bezpośrednio przed złożeniem raportu w terminie zmniejsza presję organizacyjną.

Bezpieczeństwo dzięki technologii chmury

 • Zaufanie 75% spółek z rankingu Fortune 500,
 • raporty SOC 1 typu 2, ISAE 3402 typu 2 oraz SOC 2, zapora weryfikacji prywatności TRUSTe zgodna z RODO i szyfrowanie danych AES-128 i AES-256,
 • Dane klientów przechowywane na zabezpieczonych serwerach w Europie

Eksperci Inline XBRL firmy Workiva działają zgodnie z zaleceniem ESMA

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych wymaga od europejskich przedsiębiorców, aby ci używali tagowania danych Inline XBRL w taksonomii ESEF. Inline XBRL to ustandaryzowany format pozwalający na maszynowe przetwarzanie danych, co ułatwia ich cyfrową analizę i poprawia ich przejrzystość.

Workiva to światowy lider w zakresie raportów Inline XBRL, posiadający certyfikat XBRL International. Spółka posiada duży zespół ekspertów Inline XBRL z szerokim doświadczeniem w zakresie taksonomii ESEF, oferujących wsparcie techniczne 24/7.

Rozwiązanie Workiva dla raportowania ESED jest dostępne od dzisiaj. Więcej informacji na stronie www.w-esef.com.

Workiva

Workiva to dostawca światowej klasy platformy łączącej raportowanie i moduły zgodności, z której korzysta tysiące przedsiębiorstw w 180 krajach, w tym 75% spółek należących do Fortune 500® oraz agencji rządowych. Oferując platformę składającą się z ponad pięciu miliardów elementów danych, Workiva zdobyła zaufanie swoich klientów w zakresie przechowywania ich danych, obniżenia ryzyka i oszczędności czasu. Więcej informacji o Workivia (NYSE:WK) można odnaleźć na workiva.com.

Więcej informacji o działaniu Workiva w zakresie ESEF: www.w-esef.com
Formularz wniosku o udostępnienie wersji demo: www.w-esef.com/request-demo
Blog Workiva: www.workiva.com/blog
Workiva na LinkedIn: www.linkedin.com/company/workiva
Workiva na Facebooku: www.facebook.com/workiva/
Workiva na Twitterze: www.twitter.com/Workiva

FORTUNE® i FORTUNE 500® to zarejestrowane znaki towarowe Fortune Media IP Limited, które są wykorzystywane zgodnie z licencją. FORTUNE i Fortune Media IP Limited nie są podmiotami stowarzyszonymi Workiva Inc, ani nie wspierają produktów czy usług spółki. Uwaga: dane nie zostały potwierdzone przez FORTUNE® ani Fortune Media IP Limited.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kevin McCarthy
Workiva Inc.
e-mail: press@workiva.com

Contacts

Kevin McCarthy
Workiva Inc.
e-mail: press@workiva.com