Mary Kay produkuje i przekazuje środek do dezynfekcji rąk na potrzeby walki z pandemią COVID-19

David Holl, Chairman and CEO, Mary Kay Inc. (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Mary Kay Inc. ogłosiła, że spółka przekieruje część swojego globalnego łańcucha dostaw i zdolności produkcyjnych na wytwarzanie niezwykle potrzebnego środka do dezynfekcji. Pierwsze produkty, które opuszczą linię produkcyjną, zostaną przekazane tym, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu zmagań z pandemią COVID-19.

„Mimo, że podczas pandemii COVID-19 mierzymy się z niecodziennymi wyzwaniami, świat znajduje sposoby na przystosowanie się do sytuacji, która pojawiła się prawie bez ostrzeżenia - powiedział David Holl, prezes Zarządu i dyrektor generalny spółki Mary Kay Inc. - Produkcja środka do dezynfekcji rąk to nasz sposób na wsparcie tych, którzy walczą z wirusem na pierwszej linii frontu”.

Amerykańska Agencja Kontroli i Zwalczania Chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) zaleca stosowanie środków do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, które pomagają zapobiegać zarażeniu. Jednak ze względu na duże zapotrzebowanie konsumentów obserwujemy ogromne braki środków zalecanych przez CDC w gospodarstwach domowych i zakładach opieki medycznej.

Przez ostatni tydzień spółka Mary Kay opracowywała sposób na rozpoczęcie produkcji, pozyskując surowce, określając dostępność gotowych opakowań oraz przygotowując linie produkcyjne i zapewniając transport.

Pierwsza partia wyrobów do dezynfekcji rąk zostanie przekazana na rzecz fundacji Baylor Scott & White Dallas, która jest największą organizacją non-profit z sektora opieki zdrowotnej w stanie Texas i jedną z największych tego typu organizacji w Stanach Zjednoczonych. W jej skład wchodzą 52 szpitale, ponad 800 placówek opieki nad pacjentami, 7,5 tys. lekarzy i ponad 47 tys. członków personelu.

„W tym trudnym czasie nasz pełen zaangażowania zespół medyczny nieustannie służy tym, którzy nas potrzebują najbardziej - powiedziała Kristi Sherrill Hoyl, dyrektor ds. polityki i działań na rzecz społeczności w Baylor Scott & White Health. - Z pokorą obserwujemy hojność i innowacje w produkcji środka pierwszej potrzeby dla naszych pacjentów i pracowników. Praca z organizacjami działającymi w naszej społeczności, dążącymi do wprowadzania zmian, jest bardzo inspirująca”.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 56 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Spółka Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych i perfum. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie MaryKay.com.

Baylor Scott & White Health

Jako największy podmiot opieki zdrowotnej prowadzący działalność non-profit w stanie Teksas, fundacja Baylor Scott & White Health wspiera zdrowie i dobrostan każdej osoby, rodziny i społeczności, której służy. Ten system zintegrowanej sieci usług w zakresie opieki zdrowotnej, obejmuje Plan Opieki Zdrowotnej Scott & White, Instytut Badawczy Baylor Scott & White, i Sojusz na rzecz Jakości Baylor Scott & White. Za pośrednictwem 52 szpitali i ponad 1000 punktów opieki zdrowotnej, w tym flagowych akademickich ośrodków medycznych w Dallas i Temple, fundacja oferuje kompleksową, nieprzerwaną opiekę, od podstawowych świadczeń zdrowotnych po nagradzaną specjalistyczną opiekę zdrowotną na obszarze całego Teksasu, jak również za pośrednictwem wirtualnych punktów kontaktu z pacjentami. Gdyby obszar świadczenia usług obejmował cały stan, uplasowałby się na ósmym miejscu, zapewniając świadczenia zdrowotne większej liczbie ludności, niż tej zamieszkującej stan Georgia. Fundacja Baylor Scott & White, założona jako organizacja chrześcijańska zajmująca się posługą uzdrawiania, z wielką dumą honoruje swoje stuletnie dziedzictwo poprzez zaangażowanie w poprawę dostępności, przystępności cenowej i jakości usług dla wszystkich pacjentów. Więcej informacji znajduje się na stronie BSWHealth.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 or  media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc.
Dział Komunikacji Korporacyjnej
marykay.com/newsroom
972.687.5332 or  media@mkcorp.com