CGTN: z najnowszych danych wynika, że ponad 36 tys. pacjentów w Wuhan powróciło do zdrowia

Download

Loading media player...

This short video, created by CGTN, is based on true events and shows how China tackled the deadly virus and cured patients like Han (pseudonym) and his father. As the epidemic spreads around the globe, only by cooperating with each other can we defeat the common enemy — COVID-19.

PEKIN--()--W leżącym w środkowych Chinach mieście Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa, liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 spadła poniżej 10, z zaledwie czterema zgłoszonymi w piątek, zgodnie z materiałem chińskiej stacji telewizyjnej CGTN.

Pełny materiał wideo jest dostępny na stronie: https://news.cgtn.com/news/2020-03-14/Fight-to-Reunite-How-Wuhan-tackled-COVID-19-ORhUCzRIGs/index.html

Z ostatnich danych wynika, że ponad 36 tys. pacjentów w Wuhan powróciło do zdrowia, czyli ponad 70% ogółu zarażonych. Miasto leżące w centralnych Chinach w prowincji Hubei, które ucierpiało najbardziej na skutek epidemii koronawirusa, powoli dochodzi do siebie.

Ponieważ coraz więcej pacjentów wychodzi ze szpitala, wszystkie 14 tymczasowe szpitale w mieście zostały w tym tygodniu zamknięte.

Szpitale te, przekształcone z budynków użyteczności publicznej, zapewniały doraźne leczenie pacjentom z łagodnymi objawami. Pomoc znalazło w nich ponad 12 tys. osób.

Tak niezwykły postęp w walce z chorobą nie przyszedł łatwo. Szybka mobilizacja krajowych zasobów medycznych odegrała kluczową rolę w powstrzymaniu epidemii.

Aby wspomóc walkę z epidemią, do prowincji Hubei skierowano łącznie 42 tys. członków personelu medycznego z całego kraju. Do 3 marca do Hubei wysłano ok. 65 tys. sztuk sprzętu medycznego, w tym respiratory i urządzenia ECMO (sztuczne płuca).

Plany leczenia, takie jak wspomaganie oddychania i leczenie z wykorzystaniem przeciwciał z osocza osób wyleczonych, zostały przetestowane i wdrożone. Zastosowanie tradycyjnej medycyny chińskiej pomogło złagodzić objawy u wielu pacjentów i skrócić czas leczenia.

Dzięki podjętym działaniom Chiny mają już za sobą szczyt zachorowań, o czym w czwartek poinformował rzecznik chińskiego rządu.

Firmy spoza Hubei stopniowo wznawiają działalność. Ponad 95% przedsiębiorstw powyżej określonej wielkości wznowiło działalność, jak poinformował przedstawiciel rządu w piątek.

Dr Bruce Aylward, szef zespołu wspólnej misji Chin i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. COVID-19, powiedział, że powtórzenie sukcesu Chin w walce z wirusem gdzie indziej będzie wymagało szybkości działania, pieniędzy, wyobraźni i politycznej odwagi.

CGTN

Stacja telewizyjna CGTN z siedzibą w Pekinie prowadzi działalność tradycyjną oraz online jako wielojęzyczna i wieloplatformowa organizacja medialna. Pracuje w niej zespół międzynarodowych specjalistów. Stacja ma oddziały w Nairobi, Waszyngtonie i Londynie.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Jiang Simin
tel. +86 18826553286
e-mail: Jiang.simin@cgtn.com
www.cgtn.com

Contacts

Jiang Simin
tel. +86 18826553286
e-mail: Jiang.simin@cgtn.com
www.cgtn.com