Jabil tworzy Jabil Healthcare, największego dostawcę rozwiązań produkcyjnych dla branży opieki zdrowotnej

Jabil Healthcare łączy w sobie dotychczasową działalność Nypro i działalności związane z ortopedią, medycyną kręgosłupa i chirurgią urazową oraz powiązane z nimi podmioty wytwarzające przyrządy medyczne, aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom i najszerszy zakres rozwiązań produkcyjnych i innowacji technicznych.

ST. PETERSBURG, Floryda--()--Spółka Jabil Inc. (NYSE: JBL) ogłosiła dzisiaj skonsolidowanie całej swojej działalności w zakresie opieki zdrowotnej pod nazwą Jabil Healthcare. Nowym podmiotem kierować będzie Steve Borges - dyrektor generalny i wicedyrektor wykonawczy. Jabil Healthcare łączy w sobie dotychczasową działalność Nypro i działalności związane z ortopedią, medycyną kręgosłupa i chirurgią urazową oraz powiązane z nimi podmioty wytwarzające przyrządy medyczne. Bieżąca konsolidacja sprawi, że Jabil stanie się największym dostawcą rozwiązań produkcyjnych dla sektora opieki zdrowotnej, posiadającym 35 ośrodków na całym świecie i prawie 20 tys. pracowników obsługujących czołowe marki w tym obszarze.

Jabil Healthcare obsługuje pięć głównych sektorów rynku opieki zdrowotnej: wyroby medyczne, ortopedia, diagnostyka, układy dostarczania leków i powszechnie dostępne produkty lecznicze. W każdym z tych obszarów popyt na rozwiązania podnoszące jakość opieki pociąga za sobą istotne zmiany w ewolucji produktów i usług leczniczych i przyczynia się do wprowadzania cyfrowych innowacji w opiece zdrowotnej. Kluczową rolę odgrywają tutaj Internet rzeczy (IoT) i innowacje w zakresie cyfrowych platform opieki zdrowotnej, które są możliwe dzięki łączności, czujnikom i miniaturyzacji.

„Połączenie sił zespołów Jabil i Nypro daje nam wyjątkowe możliwości w zakresie przyspieszenia postępu technologicznego i zwiększenia wartości rozwiązań oferowanych naszym klientom, ich pacjentom i całemu sektorowi opieki zdrowotnej - powiedział Borges. - W czasach zyskiwania na znaczeniu platform cyfrowych w ochronie zdrowia i wytwarzania przyrostowego nadszedł odpowiedni moment, aby połączyć różne obszary naszej działalności i wiedzy pod jedną silną marką”.

Jabil Healthcare czerpie ze znajomości branży medycznej i bogatego doświadczenia we współpracy z innymi sektorami, do których należą formowanie wtryskowe, elektronika, integracja czujników i wytwarzanie przyrostowe, aby pomagać producentom z branży opieki zdrowotnej szybciej wdrażać innowacje technologiczne i zwiększać skalę ich wykorzystania. Ten połączony potencjał wszystkich podmiotów skupionych w Jabil zostanie wykorzystany wśród klientów firmy z branży opieki zdrowotnej, od startupów aż po światowych potentatów.

Jednym z wielu przykładów jest wsparcie tworzonej przez kobiety firmy technologicznej, Elvie. „Działamy w obszarze zdalnej opieki medycznej, która stanowi względną nowość. Potrzebowaliśmy fachowej wiedzy w pełnym zakresie - od oprogramowania układowego po obsługowe - powiedziała Tania Boler, dyrektor generalny Elvie, cytowana w opublikowanej dzisiaj historii współpracy Elvie z Jabil Healthcare. - Szczerze mówiąc, gdy rozglądaliśmy się za najlepszym w swojej klasie partnerem produkcyjnym, wybór firmy Jabil narzucał się sam, ze względu na jej ogromne doświadczenie we współpracy z całym szeregiem partnerów w tak wielu różnych kategoriach produktów”.

„Ponad 50 lat doświadczenia sprawia, że Jabil Healthcare doskonale wie, jak połączyć różne komponenty i podsystemy w urządzenia farmaceutyczne, ortopedyczne, diagnostyczne i medyczne oraz powszechnie dostępne produkty ochrony zdrowia - powiedział Borges. - Jako zgrany zespół o precyzyjnie nakreślonych celach, jesteśmy w doskonałej sytuacji, aby pomagać naszym klientom dostarczać innowacyjne produkty i usługi wysokiej jakości, które przyczyniają się do lepszych wyników leczenia pacjentów".

Jabil

Jabil (NYSE: JBL) to dostawca rozwiązań produkcyjnych zapewniający kompleksowe usługi w zakresie projektowania i wytwarzania, łańcucha dostaw i zarządzania produktami. Dzięki 200 tysiącom pracowników w 100 strategicznie rozmieszczonych lokalizacjach na całym świecie, Jabil sprawia, że skomplikowane przedsięwzięcia stają się proste i dostarcza rozwiązania wysokiej jakości dla szerokiego spektrum branż, przyczyniając się do innowacyjności, rozwoju i sukcesu swoich klientów. Więcej informacji na stronie internetowej jabil.com.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200203005387/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Jabil, Inc.
KONTAKT:
Ameryka Północna:
Erin Vadala
Warner Communications
tel. 978-468-3076
e-mail: erin@warnerpr.com
Europa, Bliski Wschód i Afryka:
Kirsten Oosterhof
tel. +44 (0)1506 447215
e-mail: Kirsten_Oosterhof@Jabil.com

Contacts

Jabil, Inc.
KONTAKT:
Ameryka Północna:
Erin Vadala
Warner Communications
tel. 978-468-3076
e-mail: erin@warnerpr.com
Europa, Bliski Wschód i Afryka:
Kirsten Oosterhof
tel. +44 (0)1506 447215
e-mail: Kirsten_Oosterhof@Jabil.com