73. Spotkanie Towarzystwa Chemików Kosmetycznych zwieńczeniem roku przełomowych badań naukowych prowadzonych przez Mary Kay Inc.

DALLAS--()--W 2019 roku spółka Mary Kay Inc. kontynuowała swoje długoletnie zaangażowanie w dziedzinie badań naukowych nad skórą, ujawniając wyniki wielu przełomowych odkryć i angażując się w dyskusje akademickie z przedstawicielami branży podczas sympozjów naukowych na całym świecie. Ostatnio Mary Kay Inc. pojawiła się w Nowym Jorku na „73rd Society of Cosmetic Chemists Meeting” (73. Spotkaniu Towarzystwa Chemików Kosmetycznych), na którym marka sponsorowała i analizowała zastosowania mikrobiomu skóry wspólnie z czołowymi ekspertami w tej dziedzinie.

„Najnowsze badania wskazują, że mikroorganizmy odgrywają ważną rolę w ogólnym zdrowiu skóry. Mary Kay Inc., jako jeden z czołowych innowatorów w dziedzinie pielęgnacji skóry, jest mocno zaangażowana w dalsze badania nad ich wpływem - powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor ds. badań naukowych w Mary Kay Inc. - Zobowiązaliśmy się do aktywnego udziału w życiu środowisk kosmetycznych i naukowych poprzez uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach dermatologicznych, takich jak Spotkanie Towarzystwa Chemików Kosmetycznych, podczas którego możemy wymieniać się wiedzą z innymi naukowcami, wykorzystując nowo zdobyte informacje do opracowywania jeszcze skuteczniejszych produktów”.

Spotkanie Towarzystwa Chemików Kosmetycznych gromadzi ponad 1,3 tys. przedstawicieli najlepszych marek oraz producentów kosmetyków i środków higieny osobistej. Uczestnicy są zachęcani do dialogu z prelegentami prezentującymi najnowsze badania i innowacje z branży kosmetycznej oraz do wymiany pomysłów i odnawiania międzynarodowych kontaktów.

Spółka Mary Kay Inc. była sponsorem wielu sesji edukacyjnych obejmujących następujące tematy: „Quorum Quenching: nowa metoda kontrolowania drobnoustrojów”; „Poszukiwanie nowych zastosowań w dziedzinie pielęgnacji ciała: zrównoważenie naszej mikrobioty skóry”; „Globalny wpływ drobnoustrojów a zachodzące w czasie zmiany mikrobiomu skóry twarzy”.

Dalsze badania naukowe i walidacyjne w 2019 roku

73. Spotkanie Towarzystwa Chemików Kosmetycznych jest najnowszym wydarzeniem z serii prezentacji organizowanych przez Mary Kay z udziałem środowisk naukowych i akademickich, które wzmacniają długoletnie zaangażowanie marki na rzecz badań i rozwoju w zakresie zdrowia skóry. Każdego roku Mary Kay przeprowadza setki tysięcy badań naukowych nad produktami i składnikami, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakości i działania. Spółka Mary Kay w swoim światowym portfelu posiada ponad 1,5 tys. patentów na produkty, technologie i wzory opakowań. Niedawno firma ogłosiła otwarcie w Lewisville w Teksasie nowoczesnego zakładu produkcyjnego i badawczo-rozwojowego o wartości ponad 100 milionów dolarów.

W 2019 r. Mary Kay skoncentrowała się na trzech głównych filarach działań na rzecz zdrowia skóry - zanieczyszczeniach, zdrowiu bariery ochronnej skóry i skórze wrażliwej, a także zrozumieniu mechanizmów starzenia się skóry i strategii na jego zatrzymanie:

Zanieczyszczenia a zdrowie skóry

 • Maj: Mary Kay sponsorowała ekskluzywne sympozjum poświęcone wpływowi zanieczyszczeń na zdrowie skóry w regionie Ameryki Łacińskiej podczas prestiżowego Reunión Anual de Dermatólogos Latinoamericanos (RADLA) w argentyńskim Buenos Aires. Dr Gildea wystąpiła w roli moderatora sympozjum z udziałem trzech specjalistów dermatologii z Brazylii, którzy przedstawili wyniki badań dotyczących wpływu zanieczyszczenia powietrza na skórę. Stwierdzono, że antyoksydanty mogą stanowić skuteczny sposób zwalczania negatywnych skutków tego zjawiska. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności Mary Kay przedstawiła również wyniki badań nad kompleksem antyoksydantów, który może spowolnić przedwczesne objawy starzenia związane ze szkodliwym wpływem zanieczyszczenia powietrza.
 • Czerwiec: Mary Kay, 24th World Congress of Dermatology in Milan (24. Kongres Dermatologiczny w Mediolanie), Włochy. Mary Kay sponsorowała sesję pytań i odpowiedzi z udziałem dwóch specjalistów dermatologii, która poświęcona była wpływowi czynników środowiskowych na skórę w warunkach europejskich. Wydarzenie poprowadziła dr Michelle Hines z działu Global Upstream Research & Technology w Mary Kay. W sesji wzięli udział dwaj znani europejscy specjaliści dermatologii:
  • dr n. med. Jean Krutmann, profesor i dyrektor Instytutu Badań Medycyny Środowiskowej w niemieckim Dusseldorfie;
  • dr n. med. Stefanie Williams, dermatolog i dyrektor ds. medycznych w EUDELO w Londynie.
 • Czerwiec: Podczas 5th Future of Formulations in Cosmetics Summit (5. Szczyt pt. „Przyszłość preparatów w kosmetyce”) w niemieckim Dusseldorfie dr Hines przedstawił aktualne badania prowadzone przez Mary Kay nad kompleksem antyoksydantów, który pomaga opóźnić wystąpienie przedwczesnych objawów starzenia związanego ze szkodliwym wpływem cząstek stałych wytwarzanych w silniku diesla na komórki skóry. Przełomowa technologia, którą zastosowano w linii kosmetyków do skóry Mary Kay® TimeWise® Miracle Set 3D, opiera się na bardzo skutecznej formule zwalczania wolnych rodników, opracowanej z zastosowaniem ekskluzywnej metody 3D, na którą złożono wniosek patentowy.

Zdrowie bariery skórnej a skóra wrażliwa

 • Marzec: Podczas 20th World Dermatology Congress (20. Światowy Kongres Dermatologiczny) w Singapurze David Gan, Senior Principal Scientist w Mary Kay Inc., zaprezentował nową wiedzę z zakresu oceny i zrozumienia przyczyn zaczerwienienia skóry twarzy. Na podstawie jego pracy naukowcy z Mary Kay stworzyli technologię pielęgnacji skóry, która przyczynia się do ograniczania produkcji prozapalnych białek i enzymów w skórze, opracowując preparat zawierający specjalne składniki pozwalające skutecznie niwelować zaczerwienienie skóry poprzez zastosowania wyjątkowych środków klinicznych.
 • Sierpień: Podczas Annual Meeting of the Dermatology Committee (Kongresu Komisji Dermatologicznej) zorganizowanego przez Chińskie Stowarzyszenie Medycyny Integracyjnej w Lanzhou w chińskiej prowincji Gansu dr Jenny Jiang, dyrektor ds. medycznych chińskiej filii Mary Kay, omówiła szereg opracowanych przez spółkę strategii zwiększania skuteczności bariery skórnej i przeciwdziałania zaczerwienieniu twarzy. Wyniki prowadzonych przez Mary Kay badań mogą przyczynić się do lepszego poznania przyczyn wrażliwej skóry.
 • Listopad: Mary Kay sponsorowała 44th annual meeting of The Japanese Society of Investigative Dermatology (44. Walne Zgromadzenie Japońskiego Towarzystwa Dermatologii – JSID) w japońskim Aomori. W ramach wydarzenia dr Gildea poprowadziła sympozjum edukacyjne, podczas którego omówiono strategie dotyczące ochrony skóry u Azjatów przed wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych, a także tematykę reakcji białek na zapalenie skóry oraz wad bariery skórnej. W dyskusji wzięli udział trzej uznani dermatolodzy:
  • dr n. med. Akimichi Morita z Wydziału Dermatologii Geriatrycznej i Środowiskowej Nagoya City University Graduate School of Medical Sciences;
  • dr n. med. Sang Eun Lee z Oddziału Dermatologii szpitala Gangnam Severance Hospital oraz Instytutu Badań nad Biologią Skóry na Yonsei University College of Medicine w Seulu;
  • dr n. med. Gyohei Egawa z Wydziału Dermatologii Kyoto University Graduate School of Medicine.

Zrozumienie mechanizmów starzenia się i zdrowia skóry a strategie przeciwdziałania

 • Marzec: Podczas Skin of Color Society Symposium (sympozjum towarzystwa dermatologii skóry koloru innego niż biały) w stołecznym Waszyngtonie dr Shoná Burkes-Henderson, Associate Principal Scientist, specjalistka od badań klinicznych, przedstawiła najnowsze badania dotyczące wyciągu z fasoli haricot i jego potencjału w zakresie regulacji melanogenezy skutkującej niwelowaniem nierówności skóry i przebarwieniom skóry twarzy. Ponadto podczas corocznego American Academy of Dermatology Annual Meeting (Kongresu Amerykańskiej Akademii Dermatologii) zaprezentowała ona nową metodę łagodzenia rumienia, czyli zaczerwienienia twarzy.
 • Maj: Podczas 77th Annual Meeting of the Society for Investigative Dermatology (77. Kongresu Towarzystwa Dermatologicznego) w Chicago dr Tiffany Carle, Associate Principal Scientist, przedstawiła nowe dane z analiz wpływu, jaki na wygląd skóry ma serum zawierające pięć wyciągów z owoców bogatych w witaminę C. W ramach badania naukowcy współpracujący z Mary Kay nanosili serum na sztuczną tkankę skórną, analizując jego wpływ na skórę metodami genomicznymi.
 • Czerwiec: Mary Kay sponsorowała również University of the Philippines Medical Alumni Society of America (UPMASA) 34th Annual Grand Convention (34. Konwencję Amerykańskiego Towarzystwa Filipińskich Absolwentów Szkół Medycznych - UPMASA) w Dallas. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 lekarzy ze Stanów Zjednoczonych i Filipin, którzy prowadzili dyskusje o bardzo szerokim zakresie tematycznym obejmującym dermatologię, ortopedię i neurologię.
 • Wrzesień: Podczas 49th European Society for Dermatological Research (49. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Badań Dermatologicznych - ESDR), które odbyło się w Bordeaux we Francji, Mary Kay podzieliła się swoimi najnowszymi badaniami dotyczącymi przyczyn i mechanizmów wiotczenia skóry. Dr Michelle Hines przedstawiła dane na temat technologii przeciwdziałającej wiotczeniu skóry, która przyczyni się do poprawy skuteczności rozwiązań klinicznych w dermatologii.
 • Wrzesień: Podczas 2019 Sunscreen Symposium (sympozjum na temat filtrów przeciwsłonecznych w 2019 roku), zorganizowanego przez oddział Towarzystwa Chemików Kosmetycznych w Lake Buena Vista na Florydzie, spółka Mary Kay przedstawiła wyniki eksperymentów badawczych, które pokazały, w jaki sposób lepkość filtra przeciwsłonecznego, czyli właściwość wpływająca na jego nanoszenie na skórę, może być regulowana za pomocą parametrów technologicznych.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić „szklany sufit”, ponad 55 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, opracowywać olśniewające produkty oraz czynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz upodmiotowienia kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie: MaryKay.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
tel. 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
tel. 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com