Firma Mary Kay Inc. završila úspěšný rok na poli výzkumu na 73. výroční konferenci Společnosti pro kosmetickou chemii

DALLAS--()--I v roce 2019 firma Mary Kay Inc. pokračovala ve výzkumu v oblasti péče o pokožku, kterému se věnuje již po celá desetiletí, představila výsledky několika průlomových studií a vedla diskuze s předními akademiky na vědeckých sympóziích a kongresech po celém světě.

Posledním počinem na poli vědy a výzkumu, kterého se firma Mary Kay zúčastnila, byla 73. výroční konference Společnosti pro kosmetickou chemii, která se konala v americkém New Yorku. Firma Mary Kay tuto akci sponzorovala, spolupracovala na přípravě programu a spolu s předními odborníky v oboru zkoumala nové aplikace pro kožní mikrobiom.

"Nový výzkum naznačuje, že mikroorganizmy se důležitou měrou podílí na zdraví naší pokožky a jako přední inovátor na poli péče o pokožku, firma Mary Kay hodně investuje do zkoumání kožního mikrobiomu a jeho vlivu na zdraví pokožky," řekla Dr. Lucy Gildea, ředitelka firmy Mary Kay pro vědu a výzkum.

"Zavázali jsme se hrát aktivní roli na poli výzkumu v oblasti kosmetiky a udržování kontaktu s vědeckými komunitami a za tímto účelem se snažíme účastnit globálních dermatologických konferencí, jako je například konference Společnosti pro kosmetickou chemii, kde se můžeme o výsledky našeho výzkumu podělit s předními odborníky v oboru, poučit se od nich a společně vyvíjet nové, ještě účinnější produkty."

Konference společnosti pro kosmetickou chemii se zúčastnilo více než 1300 osob, které zastupovaly přední kosmetické značky a výrobce prostředků pro osobní péči. Účastníci konference se mohli zapojit do diskuzí s odborníky, kteří zde představovali nejnovější výsledky výzkumu v oblasti kosmetiky, sdílet své nápady a návrhy a setkat se s kolegy z celého světa.

Firma Mary Kay na konferenci sponzorovala vzdělávací akce, včetně následujících: Quorum Quenching: the New Way to Keep Microbiome Under Control (Hledání rovnováhy: nový způsob jak udržet mikrobiom na uzdě), Exploring New Applications in Personal Care: Balancing our Skin Microbiota (Hledání nových využití mikrobiomu v péči o pokožku: Jak zajistit rovnováhu našeho kožního mikrobiomu), Global Microbiome Effects (Globální účinky mikrobiomu) a Temporal Variation of the Facial Skin Microbiome (Dočasné změny mikrobiomu na kůži obličeje).

Další informace o vědeckovýzkumném pokroku na poli péče o pokožku za rok 2019

73. konference společnosti pro kosmetickou chemii je zatím poslední akcí, které se firma Mary Kay zúčastnila, aby zde vědeckovýzkumné komunitě představila výsledky svých studií a navázala na dlouhotrvající úsilí o dosažení pokroku na poli výzkumu a vývoje zdraví pokožky. Firma Mary Kay každý rok provádí stovky tisíc zkoušek svých produktů a jejich účinných látek tak, aby tyto výrobky splňovaly ty nejpřísnější normy v oblasti bezpečnosti, kvality a účinnosti. Firma Mary Kay je držitelem více než 1500 patentů na produkty, technologie a obaly. Nedávno firma oznámila otevření svého vlastního špičkového výzkumného a výrobního centra v texaském Lewisville, jehož vybudování stálo více než 100 miliónů dolarů.

V roce 2019 se firma Mary Kay ve své činnosti na poli výzkumu zaměřila hlavně na tři oblasti, a to na zdraví pokožky, včetně vlivu znečištění životního prostředí na pokožku; dále na zdraví kožní bariéry a citlivou pokožku a také na stárnutí kůže a možnosti jejího zpomalení:

Znečištění životního prostředí a jeho vliv na zdraví pokožky

 • Květen: firma Mary Kay sponzorovala špičkové sympózium o vlivu znečištění ovzduší na zdraví kůže v Latinské Americe. Jednalo se o kongres Reunión Anual de Dermatólogos Latinoamericanos (RADLA) v argentinském Buenos Aires. Dr. Gildea toto sympózium moderovala, spolu se 3 předními brazilskými dermatology a účastníci si společně vyměnili nejnovější výsledky výzkumu na poli vlivu znečištění ovzduší na zdraví pokožky. Výsledkem sympózia bylo zjištění, že antioxidanty se mohou stát prostředkem, který do značné míry dokáže odstranit negativní dopady znečištění ovzduší na zdraví pokožky. Na této akci také firma Mary Kay představila výsledky svého výzkumu, které naznačují, že komplex antioxidantů může pomoci zpomalit vliv znečištěného životního prostředí na předčasné stárnutí pokožky.
 • Červen: firma Mary Kay se zúčastnila 24. světového dermatologického kongresu v italském Miláně. Firma Mary Kay sponzorovala diskuzi formou otázek a odpovědí se 2 odborníky z oboru dermatologie o vlivu environmentálních stresorů v Evropě na zdraví pokožky. Dr. Michelle Hines, ředitelka pro výzkum a technologie ve firmě Mary Kay, tuto diskuzi moderovala a zúčastnili se jí také dva následující renomovaní evropští specialisté v oboru kožního lékařství:
  • MUDr. Jean Krutmann, profesor a ředitel výzkumného institutu pro environmentální medicínu (Leibniz Research Institute for Environmental Medicine) z německého Dusseldorfu.
  • MUDr. Stefanie Williams, dermatoložka a ředitelka organizace EUDELO z Londýna ve Velké Británii.
 • Červen: na 5. summitu o složení budoucích kosmetických přípravcích v německém Dusseldorfu, představila Dr. Hines aktuální výsledky výzkumu firmy Mary Kay zaměřeného na komplex antioxidantů, který pomáhá zpomalovat předčasné stárnutí pokožky kvůli škodlivému vlivu emisí DEP (pevné částice z naftových motorů) na kožní buňky. Přelomová technologie, kterou najdete v řadě výrobků Mary Kay® TimeWise® Miracle Set 3D™ pro péči o kůži, nabízí skvělý arzenál pro boj s volnými radikály a exkluzivní trojrozměrný způsob boje proti stárnutí pokožky. V současné době probíhá řízení o patentové ochraně.

Zdraví kožní bariéry a citlivá pokožka

 • Březen: na 20. světovém dermatologickém kongresu v Singapuru, představil David Gan, ředitel výzkumu ve firmě Mary Kay Inc., nová zjištění z výzkumu zaměřeného na hodnocení a porozumění zčervenání pokožky na obličeji. Na základě jeho této práce vědci z firmy Mary Kay našli technologii, která pomáhá zmírnit tvorbu prozánětlivých bílkovin a enzymů v kůži a vytvořili kosmetické přípravky, které obsahují účinné látky pomáhající v boji proti zčervenání pokožky na obličeji.
 • Srpen: Dr. Jenny Jiang, ředitelka čínské pobočky firmy Mary Kay pro lékařské záležitosti, sdílela některé strategie z výzkumu firmy Mary Kay ohledně zlepšení bariérové funkce kůže a zmírnění zčervenání pokožky obličeje na Výroční konferenci dermatologického výboru, kterou pořádala čínská Asociace pro integrativní medicínu ve městě Lanzhou v provincii Gansu. Tato zjištění mohou podstatně přispět k porozumění problematice citlivé pokožky.
 • Listopad: Mary Kay byla sponzorem 44. výroční konference Japonské společnosti pro investigativní dermatologii (JSID) v Aomori. Dr. Gildea moderovala vzdělávací sympózium, které se zabývalo hledáním možností, jak lepší ochrana přírody může pomoci v boji proti předčasnému stárnutí pokožky u Asiatů, snížit zánětlivou reakci kůže a pomoci v opravě porušené kožní bariéry. Panelové diskuze se zúčastnili tři renomovaní dermatologové:
  • Dr. Akimichi Morita, MD, Ph.D. z geriatrické kliniky a kliniky environmentální dermatologie lékařské fakulty ve městě Nagoya
  • Dr. Sang Eun Lee, MD Ph.D., z dermatologické kliniky nemocnice Gangnam Severance Hospital a z výzkumného institutu pro kožní biologii na lékařské fakultě univerzity Yonsei University v korejském Soulu
  • Dr. Gyohei Egawa, MD Ph.D., z dermatologické kliniky lékařské fakulty Kjótské univerzity

Porozumění stárnutí pokožky a zdraví pokožky a strategie na zpomalená stárnutí pokožky a zlepšení jejího zdraví

 • Březen: na Sympóziu o barvách kůže ve Washingtonu D.C., představila Dr. Shoná Burkes-Henderson, zástupkyně ředitele pro vědu a klinický výzkum, nový výzkum na poli výtažků ze sušených fazolí a jeho vlivu na regulaci melanogeneze, což může zlepšit nerovnoměrné zbarvení kůže a pomoci i s hyperpigmentovanou pokožkou. Dr. Burkes-Henderson také představila nový přístup ke zlepšení obličejového erytému neboli zčervenání pokožky na obličeji na konferenci Americké akademie pro dermatologii.
 • Květen: Dr. Tiffany Carle, zástupkyně ředitele pro vědecký výzkum firmy Mary Kay, se zúčastnila 77. konference společnosti pro investigativní dermatologii v Chicagu, kde představila nová data z analýzy účinků séra s obsahem výtažků z 5 rostlin s vysokým obsahem vitamínu C na vzhled pokožky. V rámci této studie odborníci z firmy Mary Kay zkoušeli léčit umělou kožní tkáň tímto sérem a využili genomický přístup k tomu, aby zjistili jak toto sérum může působit na lidskou pokožku postiženou zčervenáním.
 • Červen: Mary Kay sponzorovala akci UPMASA (University of the Philippines Medical Alumni Society of America), v jejímž rámci se v Dallasu konala 34. konference AGC (Annual Grand Convention). Této akce se zúčastnilo více než 500 lékařů z USA a z Filipín, aby zde diskutovali o novinkách z různých oborů, včetně dermatologie, ortopedie a neurologie.
 • Září: Mary Kay na 49. konferenci Evropské společnosti pro dermatologický výzkum (ESDR) ve francouzském Bordeaux, informovala o svém nejnovějším výzkumu v oblasti mechanizmů způsobujících ztrátu pružnosti kůže. Dr. Michelle Hines se podělila o informace o technologii, která pomáhá zmírňovat příznaky ztráty pružnosti kůže a umožní tak zlepšit její vzhled.
 • Září: Mary Kay na představila na Sympóziu o ochraně před slunečním záření 2019 na Floridě, ve městě Lake Buena výsledky svých studií o tom jak hustota krémů na ochranu před slunečním zářením ovlivňuje jejich použitelnost a účinnost a jak lze tuto hustotu upravit s pomocí vhodných nastavení výrobních parametrů. Akce se konala pod záštitou Společnosti pro kosmetickou chemii.

O společnosti Mary Kay

Originální žena bořící mýty, Mary Kay Ashová založila svou kosmetickou firmu před více než 56 lety se třemi cíli: nabídnout ženám skvělé příležitosti, vyrábět neodolatelné produkty a udělat ze světa lepší místo pro život. Z tohoto snu nakonec vznikla nadnárodní společnost s obratem v řádu miliard dolarů, která má milióny nezávislých prodejců v téměř 40 zemích světa. Firma Mary Kay se věnuje výzkumu na poli kosmetiky a vyrábí špičkové produkty pro péči o pokožku, kosmetiku pro barvení vlasů, doplňky stravy a parfémy. Firma Mary Kay podporuje ženy a jejich rodiny díky spolupráci s různými organizacemi z celého světa, které se zabývají podporou výzkumu rakoviny, ochranou obětí domácího násilí a podporováním dětských snů. Původní vize paní Mary Kay Ashové - "postupně zlepšovat jednu rtěnku denně" tak i nadále platí. Více informací najdete na webových stránkách MaryKay.com.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 or media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
972.687.5332 or media@mkcorp.com