Spółka Fluor podpisała z PKN ORLEN umowę doradztwa przy rozbudowie kompleksu olefin

Zbigniew Leszczynski, PKN ORLEN S.A. Chief Development Officer, and Grzegorz Czul, Fluor General Manager (L to R), celebrate the PMC contract signing for the PKN ORLEN Olefins expansion project in Poland. (Photo: Business Wire)

IRVING, Teksas--()--Spółka Fluor Corporation (NYSE: FLR) ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy z PKN ORLEN na usługę doradztwa technicznego i zarządzania projektem rozbudowy kompleksu olefin w Płocku. Usługa świadczona będzie w formule PMC+ (Project Manager Contractor). Wartość umowy na usługi odpłatne zostanie zaksięgowana w IV kw. 2019 r.

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy ze spółką PKN ORLEN przy największej inwestycji petrochemicznej w jej historii. Rozbudowa kompleksu olefin w Płocku to ważna inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści polskiej gospodarce, przyspieszając przejście Polski na pozycję eksportera netto produktów petrochemicznych” – mówi Mark Fields, prezes (Group President) globalnego działu chemiczno-energetycznego w Fluor.

Zawarta umowa w formule PMC+ obejmuje doradztwo techniczne i usługi zarządzania projektem. Prace mają rozpocząć się w grudniu i będą prowadzone w biurach Fluor na terenie Gliwic i Amsterdamu.

Projekt rozbudowy kompleksu olefin stanowi główny filar realizowanego przez PKN ORLEN Programu Rozwoju Petrochemii. Po zakończeniu inwestycji kompleks zyska nową instalację krakingu parowego i system odzysku produktów ubocznych, a także kilka dodatkowych jednostek w segmencie downstream.

Fluor Corporation

Założona w 1912 r. spółka Fluor Corporation (NYSE: FLR) to międzynarodowy podmiot świadczący usługi inżynieryjne, zaopatrzeniowe, produkcyjne, budowlane i konserwacyjne. Przez swoją działalność przyczynia się ona do budowania dobrobytu i wspiera postęp. Mająca siedzibę w Teksasie spółka zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i utrzymywaniem inwestycji na całym świecie z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości i optymalnej wydajności kapitału. W 2018 r. Fluor odnotowała przychód na poziomie 19,2 mld USD i zatrudniała 53 tys. pracowników na całym świecie. Dzięki temu wynikowi została sklasyfikowana na 164. miejscu rankingu największych amerykańskich przedsiębiorstw – Fortune 500. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fluor.com oraz profilach Flur w mediach społecznościowych Facebook, Twitter, LinkedIn i YouTube.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Brian Mershon
Kontakt z mediami
tel. 469 398 7621

Jason Landkamer
Kontakt z inwestorami
tel. 469 398 7222

Contacts

Brian Mershon
Kontakt z mediami
tel. 469 398 7621

Jason Landkamer
Kontakt z inwestorami
tel. 469 398 7222