Michael Buckley powraca do True Religion Apparel jako dyrektor generalny

Manhattan Beach, Kalif--()--Spółka True Religion Apparel, Inc. ogłosiła dziś decyzję zarządu o powołaniu, ze skutkiem natychmiastowym, Michaela Buckleya na stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2006-2010 Buckley sprawował funkcję prezesa True Religion Apparel, zaś teraz będzie odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie przyszłej wizji i planu działania True Religion. Buckley będzie odpowiadał bezpośrednio przed zarządem spółki.

Michael Buckley jest wiodącym menedżerem w obszarze sprzedaży detalicznej i produktów konsumenckich, posiadającym ponad 30-letnie doświadczenie w branży, zarówno w kraju, jak i za granicą, w rozwijaniu marek i tworzeniu wartości. W ostatnim czasie był dyrektorem generalnym Differential Brands Group (która zmieniła nazwę na Centric Brands po przejęciu Global Brands Group), spółki notowanej na giełdzie NASDAQ. Grupa Differential była właścicielem marek Hudson Jeans, Robert Graham oraz Swims. Wcześniej, w latach 2011-2016, był dyrektorem generalnym Robert Graham Designs aż do momentu przejęcia spółki przez Differential Brands Group za kwotę 180 milionów dolarów. Przed podjęciem pracy w Robert Graham Designs, w latach 2006-2010, był prezesem True Religion Apparel; w tym czasie sprzedaż wzrosła ze 100 milionów dolarów do ponad 300 milionów dolarów, zysk EBITDA wzrósł z 30 milionów dolarów do ponad 90 milionów dolarów, zaś wartość rynkowa na NASDAQ potroiła się, osiągając poziom 850 milionów dolarów. Platforma sprzedaży detalicznej rozrosła się z 1 do 100 sklepów; firma poszerzyła swoją linię produktów o t-shirty, koszule tkane, bluzki z dzianiny, odzież wierzchnią oraz szereg innych produktów, w tym obuwie, zapachy, okulary, stroje kąpielowe i akcesoria. W latach 2008 i 2009 spółka True Religion zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich amerykańskich firm odzieżowych notowanych na giełdzie, pod względem marży zysku po opodatkowaniu.

Prezes Zarządu Gene Davis powiedział: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że możemy po raz kolejny powitać Michaela Buckleya w True Religion. Dysponuje on wieloletnim doświadczeniem w sektorze odzieży dżinsowej i sportowej dla mężczyzn i kobiet, zdobytym m.in. podczas piastowania funkcji prezesa True Religion. W ciągu trwającej ponad trzydzieści lat kariery zawodowej Michael zgromadził na swoim koncie wiele sukcesów w przemyśle odzieżowym. Do zespołu kierowniczego True Religion wnosi potwierdzony i niezwykle cenny zestaw umiejętności przywódczych. Pragniemy również podziękować Farli Efros za pełnienie funkcji tymczasowego dyrektora generalnego True Religion przez ostatnie sześć miesięcy. Cieszymy się, że ona i zespół doradców HRC Advisory będą wspierać True Religion także w nadchodzących miesiącach”.

Komentując swoją nominację, Michael Buckley powiedział: „Jestem podekscytowany powrotem do True Religion i perspektywą prowadzenia firmy jako jej nowy dyrektor generalny w tym ekscytującym okresie ewolucji marki. Cieszę się na myśl o współpracy z Zarządem, Farlą Efros, doradcami z HRC Advisory oraz całym zespołem True Religion”.

True Religion Apparel, Inc.

True Religion zaistniała w sektorze odzieży dżinsowej w Los Angeles w 2002 r., wprowadzając nowatorski krój klasycznych dżinsów z pięcioma kieszeniami. Styl, jaki charakteryzował nowy pięcioigłowy ścieg True Religion z dwoma szwami na cal został natychmiast dostrzeżony i uznany za unikatowy w skali światowej. Marka True Religion nawiązuje do wyjątkowości, jaka tkwi w każdym z nas. Na całym świecie ubrania tej marki noszą sportowcy, muzycy i artyści, którym zależy na podkreśleniu własnego stylu. W ofercie dżinsów True Religion można znaleźć bogactwo kultowych stylów odzieży dżinsowej i sportowej dla kobiet, mężczyzn i dzieci w najwyższej klasy wykonaniu.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

True Religion
Carol Moniz
michele marie pr
1261 Broadway, Suite 802
Nowy Jork, NY 10001
Biuro: 646.863.3923
e-mail: carol@michelemariepr.com

Contacts

True Religion
Carol Moniz
michele marie pr
1261 Broadway, Suite 802
Nowy Jork, NY 10001
Biuro: 646.863.3923
e-mail: carol@michelemariepr.com