Fundacja The Mary Kay Foundation przeznacza 3,1 mln USD na dofinansowanie badań nad rakiem i schronisk dla ofiar przemocy domowej

DALLAS--()--Fundacja Mary Kay Foundation(SM) przeznaczyła ostatnio ponad 3 mln dolarów na wsparcie finansowe badań nad rakiem i schronisk dla ofiar przemocy domowej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. The Mary Kay Foundation powstała w 1996 r., a jej głównym celem jest walka z chorobami nowotworowymi kobiet. W 2000 r. Fundacja rozszerzyła swoją działalność o przeciwdziałanie przemocy domowej.

100 schronisk dla ofiar przemocy domowej na terenie USA, w tym w Puerto Rico i na Wyspach Dziewiczych, otrzymało po 20 tys. USD, a łączna kwota wsparcia wyniosła 2 mln USD. Fundacja angażuje się w finansowanie działalności schronisk, które często ratują kobietom życie. Roczny program dofinansowania schronisk pomógł sfinansować najważniejsze potrzeby, do których należą zapewnianie schronienia w nagłych wypadkach, mieszkania tymczasowe, doradztwo i pomoc prawna. Z zasobów tych korzystają kobiety i dzieci poszukujące schronienia i pomocy w wyrwaniu się z kręgu przemocy.

O ile większość beneficjentów dotacji dla schronisk dla ofiar przemocy domowej przeznacza środki o nieograniczonej możliwości dysponowania na pokrycie niezbędnych wydatków operacyjnych, niektórzy z nich prowadzą naprawy i remonty obiektów albo tworzą nowe programy lub udostępniają zasoby w zależności od potrzeb danego schroniska i jego podopiecznych. Na przykład Margie’s Haven House w Heber Springs w stanie Arkansas planuje wykorzystać otrzymane środki na pojazd, który pomoże w transporcie podopiecznych schroniska. W Decatur w hrabstwie Macon w stanie Illinois oraz w czterech sąsiednich hrabstwach środki Dove, Inc. zostaną spożytkowane na pokrycie kosztów podniesienia bezpieczeństwa wejścia do schroniska. Drzwi zewnętrzne zostaną zastąpione drzwiami z włókna szklanego, a w recepcji wstawiona ściana wewnętrzna i dodatkowe drzwi.

Za pośrednictwem 100 placówek, które otrzymały dotację, niemal 400 tys. kobiet będących ofiarami przemocy domowej i ich rodziny otrzymają wsparcie i darmowe zasoby.

Po weryfikacji ponad 70 wniosków komisja ds. oceny naukowej The Mary Kay Foundation przyznała dotacje o wartości 100 tys. USD 11 instytucjom badawczych działającym na rzecz walki z nowotworami w całych Stanach Zjednoczonych. Do tegorocznych beneficjentów dotacji należą czołowe instytucje badawcze:

 • Albert Einstein College of Medicine,
 • Case Western Reserve University School of Medicine,
 • Georgetown University,
 • Michigan State University,
 • Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco,
 • University of Kansas Medical Center,
 • University of Notre Dame,
 • University of Utah,
 • UT Southwestern Medical Center,
 • Vanderbilt University Medical Center,
 • Weill Cornell Medicine.

„W Fundacji The Mary Kay Foundation wierzymy, że możemy pomóc kobietom w poprawie ich sytuacji i jakości życia – powiedział Michael Lunceford, przewodniczący rady dyrektorów w The Mary Kay Foundation. - Nasza fundacja stara się realizować ten cel na dwa sposoby – finansując przełomowe badania w ramach naszej misji walki z nowotworami u kobiet i zapewniając wsparcie materialne ośrodkom dla ofiar przemocy domowej w całym kraju, aby mogły one nieść pomoc osobom jej potrzebującym”.

Tegoroczne dotacje badań nad nowotworami przekazane przez Fundację pomogą w finansowaniu licznych innowacyjnych badań. W Case Western Reserve University School of Medicine dr Stefanie Avril prowadzi przełomowe badania nad wykorzystaniem układu odpornościowego do walki z rakiem piersi. Na Uniwersytecie Georgetown docent dr Cecil Han wykorzysta dotację na dalsze badania nad wpływem zmiennych szlaków metabolicznych na szybki wzrost i rozwój komórek raka jajnika we wczesnym stadium. W Centrum Medycznym Uniwersytetu Kansas dr Priyanka Sharma wykorzysta swoje piętnastoletnie doświadczenie w badaniach nad potrójnie ujemnym rakiem piersi, substancjami ukierunkowanymi molekularnie, genetyką raka piersi i chemioterapią neoadiuwantową. Badania te mogą pomóc znaleźć skuteczne sposoby leczenia najbardziej agresywnych postaci raka.

„Poprzednio przyznane dotacje przyniosły skutek w postaci innowacyjnych przełomów w badaniach raka piersi, macicy, szyjki macicy i jajnika, dlatego cieszymy się na możliwość poznania wyników badań prowadzonych przez tegorocznych beneficjentów – powiedział Lunceford. - Kontynuując wsparcie dla tych naukowców i instytucji, przyczyniamy się do poprawy jakości życia kobiet na całym świecie".

W ciągu ponad dwudziestu lat The Mary Kay Foundation(SM) przeznaczyła ponad 80 mln USD na schroniska dla kobiet i wsparcie dla organizacji zajmujących się walką z przemocą domową, a także na programy walki z rakiem i na podobne cele na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Fundacja The Mary Kay Foundation(SM)

Fundacja The Mary Kay Foundation(SM), której przyświeca cel ubogacania życia kobiet na całym świecie obrany niegdyś przez Mary Kay Ash, zajmuje się zbieraniem i przyznawaniem środków na finansowanie przełomowych badań nad rakiem mających na celu znalezienie leku na nowotwory występujące u kobiet. Celem fundacji jest również walka z przemocą domową wobec kobiet. Od 1996 r. The Mary Kay Foundation(SM) przekazała ponad 80 mln dolarów organizacjom działającym w tych dwóch obszarach. Ponadto fundacja wspiera inicjatywy polegające na szerzeniu wiedzy i docieraniu do społeczności lokalnych oraz popiera działania ustawodawcze na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa kobiet. Razem możemy sprawić, że kobietom będzie się żyło lepiej. Aby dowiedzieć się, jak wziąć udział w działaniach edukacyjnych, wspieraniu inicjatyw, wolontariacie, albo przekazać środki oraz aby dołączyć do działań, które ratują życie i upodmiotawiają kobiety, należy odwiedzić stronę marykayfoundation.org, lub śledzić nasze profile na Facebooku i Instagramie albo Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Mary Kay Inc., dział komunikacji korporacyjnej
e-mail: marykay.com/newsroom
tel. 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc., dział komunikacji korporacyjnej
e-mail: marykay.com/newsroom
tel. 972.687.5332
e-mail: media@mkcorp.com