P&G kupuje energię elektryczną w 100% ze źródeł odnawialnych w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej

Download

Loading media player...

Building on its legacy of environmental leadership, P&G has already achieved many of its 2020 sustainability goals for energy, water and waste, making measurable progress that can be seen across brands and geographies.

Cincinnati--()--Spółka Procter & Gamble (NYSE:P&G) ogłasza osiągnięcie celu wyznaczonego na 2020 r. dotyczącego zakupu energii elektrycznej w 100% ze źródeł odnawialnych w USA i Kanadzie. Spółka osiągnęła nawet więcej niż pierwotnie zakładała, a mianowicie zakupiła energię elektryczną w 100% z odnawialnych źródeł w Europie Zachodniej. Te trzy rynki są jednymi z największych i ponad 70% energii elektrycznej zakupionej przez P&G trafiło właśnie tam. Cel został osiągnięty wcześniej niż zakładano, ale oznacza solidny początek na drodze ku osiągnięciu celu wyznaczonego na 2030 r., którym ma być zakupienie na całym świecie przez spółkę P&G energii elektrycznej pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.

Największymi pojedynczymi producentami energii odnawialnej P&G są jej farma wiatrowa w Tyler Bluff (stan Teksas), która równoważy 100% energii elektrycznej wykorzystywanej w zakładach Fabric i Home Care znajdujących się w USA i Kanadzie, skąd pochodzą produkty marek takich jak Tide, Downy, Cascade i Mr. Clean, oraz lokalna elektrociepłownia zasilana biomasą w Albany (stan Georgia), która zapewnia 100% zapotrzebowania na parę przy produkcji w zakładach Bounty i Charmin. Oprócz tak dużych przedsięwzięć spółka zmniejsza emisje dzięki zróżnicowanym możliwościom, jakie dają jej projekty dotyczące źródeł energii odnawialnej potwierdzone certyfikatami pochodzenia energii wiatrowej, słonecznej, geotermalnej i wodnej.

„Jesteśmy dumni z naszych starań dążących do zmniejszania zanieczyszczenia środowiska i dbania o nie z myślą o przyszłych pokoleniach – powiedziała Virginie Helias, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w P&G. - Naszym głównym celem jest i będzie zapewnianie naszym klientów produktów najwyższej jakości, którym mogą zaufać. Dodatkowo nasi klienci będą mieli pewność, że za każdym z produktów stoi odpowiedzialny łańcuch dostaw prowadzony z pełną odpowiedzialnością w zakresie ochrony środowiska”.

Bazując na doświadczeniu w zakresie działalności na rzecz środowiska, spółka P&G osiągnęła już wiele celów dotyczących zrównoważonego rozwoju na rok 2020 w zakresie energii, wody i odpadów, a tym samym spółka uzyskała wymierny postęp widoczny w całym asortymencie i na różnych szerokościach geograficznych. Dzięki zakupowi energii elektrycznej w 100% odnawialnej w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej P&G jest na dobrej drodze, aby przekroczyć przyjęte plany na 2020 r. w zakresie energii odnawialnej i zobowiązań do ograniczania wytwarzania gazów cieplarnianych w oparciu o naukowe rozwiązania.

Spółka liczy, że dzięki nowym projektom i dalszemu zakupowi energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, zachęci do kolejnych innowacyjnych działań, inwestycji oraz przejścia na energię odnawialną przez lokalnych dostawców energii w blisko 150 lokalizacjach na świecie.

Więcej informacji o ogłoszeniu udzielonym przez P&G znajduje się na stronie https://us.pg.com/blogs/pg-purchases-renewable-electricity.

O Procter & Gamble

P&G oferuje konsumentom na całym świecie bogaty portfel zaufanych, wiodących marek wysokiej jakości, w tym m.in.: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head &Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. P&G prowadzi działalność w ok. 70 krajach. Najnowsze informacje na temat P&G i jej marek znaleźć można na stronie: http://www.pg.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Robyn Schroeder
Dział komunikacji międzynarodowej P&G
e-mail: Schroeder.rm@pg.com

Contacts

Robyn Schroeder
Dział komunikacji międzynarodowej P&G
e-mail: Schroeder.rm@pg.com