ExxonMobil uruchamia Mobil EV™ - ofertę dla pojazdów elektrycznych

Nowa oferta umożliwia poprawę osiągów pojazdów o napędzie elektrycznym.

  • Oferta Mobil EV™ umożliwia pojazdom elektrycznym typu BEV, czyli napędzanym całkowicie dzięki energii elektrycznej zmagazynowanej w akumulatorze, pokonywanie dłuższych dystansów między każdym kolejnym ładowaniem, wydłuża żywotność elementów wyposażenia i wspiera bezpieczniejszą eksploatację.
  • Uruchomienie oferty podkreśla ścisłą współpracę między ExxonMobil, a producentami oryginalnego wyposażenia w zaspokajaniu zmieniających się ambicji konsumentów w zakresie mobilności.

ExxonMobil announced the global launch of its Mobil EV™ offering, which features a full suite of fluids and greases designed to meet the evolving drivetrain requirements of battery electric vehicles. *Please refer to commercial product package for actual label, product data and specifications. (Photo: Business Wire)

FRANKFURT, Niemcy--()--ExxonMobil ogłosił w dniu dzisiejszym podczas targów motoryzacyjnych Frankfurt IAA 2019 uruchomienie swojej oferty Mobil EV™ o zasięgu globalnym, która obejmuje pełen zestaw płynów i smarów zaprojektowanych jako odpowiedź na rosnące wymagania względem układu napędowego pojazdów elektrycznych typu BEV. Przewiduje się, że do roku 2040 łączna liczba pojazdów hybrydowych zasilanych z sieci, pojazdów BEV i pojazdów wyposażonych w ogniwa paliwowe przekroczy 20 procent światowej floty pojazdów dostawczych (1).

„Mobilność się zmienia, a pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne - powiedział Russ Green, wiceprezes ds. produktów smarnych firmy ExxonMobil. - Klienci i producenci oryginalnego wyposażenia dla pojazdów elektrycznych chcą zoptymalizować zasięg i bezpieczeństwo swoich pojazdów elektrycznych, a firma ExxonMobil jest wyjątkowo dobrze przygotowana do zaspokojenia tych potrzeb. To dopiero początek rozwiązań produktowych i usługowych, które będziemy rozwijać w celu sprostania rosnącym wymaganiom naszych klientów”.

Zestaw produktów Mobil EV, zaprojektowany w celu sprostania potrzebom producentów i kierowców w zakresie mobilności pojazdów elektrycznych, zawiera starannie dobrane połączenie komponentów, dzięki któremu pojazdy elektryczne typu BEV mogą przemieszczać się na dłuższych dystansach między każdym ładowaniem, wydłużyć żywotność elementów składowych i zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji. Uwzględniając pełny zakres zastosowań tych pojazdów elektrycznych, asortyment produktów Mobil EV obejmuje:

  • Mobil EV Therm™ - serię płynów chłodniczych opracowanych w celu skutecznego odprowadzania ciepła i zwiększenia żywotności urządzeń takich jak akumulatory, silniki elektryczne i elektronika energetyczna;
  • Mobil EV Drive™ - serię produktów smarnych do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych, zaprojektowaną w celu ochrony przekładni i łożysk przed zużyciem w trosce o większą ich trwałość;
  • Mobil EV Cool Drive™ - serię płynów do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, przeznaczonych do smarowania przekładni i łożysk przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnego chłodzenia silników elektrycznych i układów energoelektronicznych.
  • Mobil EV Grease™ - produkty zapewniające ochronę, wydajność i niezawodność zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym silników elektrycznych, łożysk i przegubów homokinetycznych w szerokim zakresie warunków jazdy.

Budując na fundamencie ponad 135-letniego doświadczenia, firma ExxonMobil wykorzystuje opracowane przez siebie technologie płynów i wiedzę specjalistyczną w zakresie zarządzania sprzętem do wspierania producentów samochodów i podzespołów w tworzeniu pojazdów elektrycznych, które zapewniają klientom doskonałe wrażenia z jazdy.

Premiera odbędzie się po niedawnym rozszerzeniu partnerstwa z Porsche o współpracę nad samochodem Formuły E na sezon 2019-2020, będącego debiutem firmy ExxonMobil w wyścigach samochodów o napędzie elektrycznym. Firma ExxonMobil będzie dostarczać wysokowydajne płyny marki Mobil do elektrycznego układu napędowego bolidu Porsche, opracowane specjalnie na potrzeby pojazdów elektrycznych, w tym w zakresie przewodności elektrycznej, możliwości chłodzenia i kompatybilności materiałowej.

Dalsze informacje są dostępne na stronie: www.mobilev.com.

ExxonMobil

ExxonMobil, największa międzynarodowa spółka paliwowa notowana na giełdzie, wykorzystuje technologię i innowacje, aby zaspokoić rosnące światowe zapotrzebowanie na energię. ExxonMobil ma wiodącą pozycję w branży w zakresie dostępnych zasobów i jest jedną z największych rafinerii i sprzedawców produktów naftowych, a jej firma chemiczna jest jedną z największych na świecie.


(1) 2019 Outlook for Energy: A Perspective to 2040, ExxonMobil, 2019

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Relacje z mediami
tel. 832-625-4000

Contacts

Relacje z mediami
tel. 832-625-4000