teamLab Planets w Toyosu (Tokio), muzeum, które zwiedzamy, brodząc w wodzie, stało się przestrzenią jesieni. Ozdobne karpie koi pływające po powierzchni wody zmieniają się w jesienne liście po zderzeniu z odwiedzającymi

Tylko przez ograniczony czas dostępna jest popularna atrakcja - ryby, na których wzorowano stworzone dzieło, przesyłane bezpośrednio z targu w Toyosu, do nabycia na wspólnie prowadzonych stoiskach z żywnością.

Drawing on the Water Surface Created by the Dance of Koi and People - Infinity teamLab, 2016-2018, Interactive Digital Installation, Endless, Sound: Hideaki Takahashi (Photo: Business Wire)

TOKIO--()--„Muzeum, które zwiedzamy, brodząc w wodzie”, stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab w Toyosu w Tokio, teamLab Planets TOKYO DMM.com (dalej teamLab Planets), od 1 września na ograniczony czas zamieniło się w przestrzeń jesienną. Zanurz się w przestrzeń artystyczną, w której pojawiają się jesienne liście, a chryzantemy rozkwitają przed Twoimi oczami – tylko do 30 listopada.

Przemiana w przestrzeń jesienną odbywa się w ramach rozległego interaktywnego dzieła sztuki zatytułowanego „Rysunek na powierzchni wody stworzony w tańcu karpi koi i ludzi - nieskończoność”, w którym odwiedzający mogą brodzić boso w wodzie. Dzieło zmienia się w ciągu całego roku wraz z kwiatami, które kwitną i zmieniają się w czasie rzeczywistym, stosownie do pory roku. Podczas tego zaledwie trzymiesięcznego okresu ozdobne karpie koi będą pływać po bezkresnej powierzchni wody i przemieniać się w jesienne liście, chryzantemy i inne jesienne kwiaty, jeśli zetkną się ze zwiedzającymi.

Dzieło sztuki: https://www.teamlab.art/jp/ew/koi_and_people/
Film o dziele sztuki: https://youtu.be/12reeWeMXwQ
teamLab Planets: https://planets.teamlab.art

Począwszy od października, w związku z dużym zainteresowaniem, na należącym do muzeum stoisku z żywnością Everything is in your hand raz jeszcze będzie można nabyć dania z menu z limitowanej serii. Stoisko zaopatrywane jest w najświeższe ryby i owoce morza przywożone prosto z targu w Toyosu.

  • Koncepcja muzeum: zanurzenie się całym ciałem

teamLab Planets to muzeum, które zwiedzamy, brodząc w wodzie. W jego skład wchodzą 4 rozległe przestrzenie wystawowe w centrum muzeum oraz 7 dzieł sztuki. Dzieła powstały w oparciu o koncepcję „zanurzenia się całym ciałem” autorstwa kolektywu artystycznego teamLab.

Ogromna przestrzeń, w której można się zanurzyć, składa się z kolekcji instalacji, w których całe ciało zanurza się w sztuce, a granice między odbiorcą a dziełem sztuki zacierają się.

Odwiedzający wchodzą do muzeum boso, po czym wraz z innymi zagłębiają się w ogromne przestrzenie wypełnione instalacjami.

  • Przy sięgającej 1,25 mln liczbie odwiedzających w ciągu pierwszego roku działalności teamLab Planets notuje lepszy wynik niż Muzeum Picassa i Teatr-Muzeum Dalego

W pierwszym roku po otwarciu teamLab Planets, co nastąpiło w lipcu 2018 roku, obiekt odnotował 1,25 mln odwiedzających ze 106 krajów i regionów całego świata. Wynik ten jest lepszy niż w przypadku Muzeum Picassa w Barcelonie (blisko 950 tys. odwiedzających) i Teatru-Muzeum Dalego w hiszpańskim Figueres (nieco ponad 1,1 mln odwiedzających) - dwóch spośród trzech wiodących na świecie muzeów poświęconych jednemu artyście (zob. Uwaga 1). W gronie 1,25 mln odwiedzających blisko 30% pochodziło spoza Japonii (zob. Uwaga 2). Analiza danych dotyczących kraju pochodzenia odwiedzających wykazała, że muzeum cieszyło się największą popularnością wśród Amerykanów, a następnie wśród mieszkańców Hongkongu, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Australii (w podanej kolejności).

------------------------------

Uwaga 1: RAPORT SPECJALNY MAGAZYNU „THE ART NEWSPAPER” - Najpopularniejsze w sztuce: Dane liczbowe dotyczące ekspozycji i odwiedzających za rok 2018 roku. „The Art Newspaper” nr 311 z kwietnia 2019 roku.
Uwaga 2: W oparciu o dane dotyczące nabywców biletów, dostępne na oficjalnej stronie internetowej teamLab Planets, wg badania prowadzonego od 1 marca do 30 czerwca 2019 roku.

  • teamLab Planets

Zestaw dla prasy: https://goo.gl/tQXMLm
Aby uzyskać bilet wstępu i dodatkowe informacje, odwiedź oficjalną stronę planets.teamlab.art i profil na portalu Instagram.

  • Wspólnie zarządzane obiekty restauracyjne

Bowl Steakhouse
Nieformalna restauracja zaprojektowana przez architektów teamLab na otwartym planie, co zapewnia bezpośredni kontakt z naturą.
Dalsze informacje dostępne tutaj.

Everything in your hand
Dzięki oryginalnej zastawie, która podkreśla koncepcję trzymania wszystkiego w jednej ręce, odwiedzający mogą spożywać napoje i przekąski za pomocą tylko jednej dłoni.
Dalsze informacje dostępne tutaj.

PLANETS Co., Ltd.

Organ zarządzający obiektami teamLab Planets TOKYO i stowarzyszonymi obiektami restauracyjnymi.

teamLab

teamLab (zał. 2001 r.) to kolektyw artystyczny i interdyscyplinarny zespół wybitnych specjalistów technologicznych, wspólnie działających na styku sztuki, nauki, technologii, projektowania i przyrody. Celem teamLab jest poszukiwanie nowej relacji pomiędzy ludźmi i przyrodą oraz pomiędzy sobą a światem, którą można budować dzięki sztuce. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełnym opisem.

teamLab reprezentowany jest przez Pace Gallery.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Yohann Gainche
Public Relations, PLANETS Co., Ltd.
e-mail: pr-info@planets.art
Dodatkowe informacje: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

Contacts

Yohann Gainche
Public Relations, PLANETS Co., Ltd.
e-mail: pr-info@planets.art
Dodatkowe informacje: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53