Teijin przejmuje Benet Automotive w ramach rozszerzenia działalności motoryzacyjnej w Europie

TOKIO--()--Spółka Teijin Limited ogłosiła dziś podjęcie decyzji o pełnym przejęciu Benet Automotive s.r.o. (Benet), wiodącego dostawcy materiałów kompozytowych i części motoryzacyjnych w Czechach, który dotąd należał do Jet Investment. Warunki, na jakich nastąpi przejęcie, mają charakter niejawny.

Firma Benet, z siedzibą w miejscowości Mlada Boleslav (Czechy), jest bezpośrednim dostawcą części kompozytowych na potrzeby branży motoryzacyjnej, oferując zaawansowane technologie formowania tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi i szklanymi, w połączeniu z usługami z zakresu lakiernictwa i montażu pojazdów. Firma specjalizuje się w stosowaniu technik wtrysku niskociśnieniowego R-RIM (ang. Reinforced Reaction Injection Moulding) z zastosowaniem poliuretanu, a także metod worka próżniowego w autoklawach i wtryskiwania próżniowego RTM (Resin Transfer Moulding). Benet posiada trzy zakłady na terenie Czech i jeden w Niemczech, które obsługują producentów OEM, w tym marki Volkswagen, Mercedes, BMW, Audi i Skoda. W roku obrotowym 2018 firma zatrudniała 720 pracowników, a wartość jej sprzedaży wyniosła 35,2 mln euro (40 mln USD).

Poprzez stosowanie prawnie zastrzeżonych, wysoce wydajnych i ultralekkich materiałów, w połączeniu z doskonałymi walorami projektowymi, Teijin rozwija działalność w segmencie motoryzacyjnych materiałów kompozytowych, aspirując do miana dostawcy komponentów wielomateriałowych na rzecz producentów OEM z branży motoryzacyjnej, którzy są obsługiwani przez należące do Teijin ośrodki w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Na rynku europejskim w sierpniu 2018 r. Grupa Teijin dokonała przejęcia Inapal Plásticos SA, wiodącego dostawcy kompozytów motoryzacyjnych w Portugalii. Obecnie prowadzona jest instalacja linii formowania materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknami szklanymi i węglowymi (GF-SMC i CF-SMC) we francuskim zakładzie Continental Structural Plastics (CSP). Jest to globalny lider w segmencie materiałów kompozytowych z przeznaczeniem dla branży motoryzacyjnej, z siedzibą w Ameryce Północnej, którego przejęcie przez Teijin nastąpiło w styczniu 2017 r.

Benet posiada strategiczną lokalizację względem środkowo-wschodnich regionów europejskiego rynku, w obrębie którego funkcjonują zakłady produkcyjne kluczowych podmiotów OEM z Niemiec i innych krajów europejskich. Rozległe doświadczenie firmy w obszarze realizacji dostaw stanowić będzie silny fundament dla dalszego rozwoju zdolności w zakresie tworzenia nowych rozwiązań i europejskich kanałów sprzedaży Teijin.

W ramach przyjętej strategii wielomateriałowej Teijin wykorzysta potencjał firmy Benet w ramach bieżących projektów ukierunkowanych na rozwój oraz w celu wspierania innowacji w obszarze unikalnych technik materiałowych i metod formowania stosowanych przez Teijin i CSP. Dzięki doświadczeniu personelu technicznego opracowywane rozwiązania kompozytowe przeznaczone dla branży motoryzacyjnej będą spełniać przyszłe potrzeby klientów pod względem lekkości, wytrzymałości, elastyczności konstrukcyjnej, wydajności i oszczędności kosztów. Teijin planuje, że do roku 2030 wartość sprzedaży kompozytów motoryzacyjnych wyniesie ok. 1,7 mld euro (2 mld dolarów amerykańskich).

Grupa Teijin
Teijin (TOKYO:3401) to działająca na całym świecie grupa technologiczna, dostarczająca zaawansowane rozwiązania w obszarze wartości środowiska; bezpieczeństwa i łagodzenia skutków klęsk żywiołowych; a także zmian demograficznych i zwiększonej świadomości w kwestii zdrowia. Do jej głównych obszarów działalności należą: wysokowydajne włókna, w tym aramidy, kompozyty i włókna węglowe, służba zdrowia, materiały foliowe, przetwarzanie żywic i tworzyw sztucznych, włókna poliestrowe, konwertowanie produktów i technologie informacyjne. Grupa skupia ponad 170 firm, które zatrudniają łącznie ok. 20 tys. pracowników w ponad 20 krajach świata. Według danych za rok obrotowy zakończony z dniem 31 marca 2019 r., Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 888,6 mld jenów (8,1 mld dolarów amerykańskich), zaś jej majątek osiągnął całkowitą wartość 1 020,7 mld jenów (9,3 mld dolarów amerykańskich). Więcej informacji na: www.teijin.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Prasa

Komunikacja korporacyjna
Teijin Limited
tel. +81 3 3506 4055
e-mail: pr@teijin.co.jp

Contacts

KONTAKT:
Prasa

Komunikacja korporacyjna
Teijin Limited
tel. +81 3 3506 4055
e-mail: pr@teijin.co.jp