Nowy dyrektor generalny w spółce Finnish Steel Painting Ltd

Z dniem 1 lipca 2019 r. Jarno Huttunen obejmuje stanowisko dyrektora generalnego FSP Finnish Steel Painting Ltd. Pentti Virtanen z kolei będzie pełnił funkcję wiceprezesa Rady Dyrektorów.

In today’s meeting, the Board of FSP appointed Jarno Huttunen as company CEO as of July 1st, 2019. Photo: FSP

HELSINKI--()--Dyrektor generalny FSP Finnish Steel Painting Ltd Pentti Virtanen złożył rezygnację ze stanowiska. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Dyrektorów spółki powołała w jego miejsce Jarno Huttunenena.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Dyrektorów FSP powołała Jarno Huttunenena na stanowisko dyrektora generalnego spółki z dniem 1 lipca 2019 r. Zdjęcie: FSP

Pentti Virtanen z kolei obejmie stanowisko wiceprezesa Rady Dyrektorów.

Prezes Rady Dyrektorów dr Stig Gustavson wydał następujący komunikat: „Wiedziałem od jakiegoś czasu, że Pentti Virtanen nosi się z zamiarem rezygnacji ze stanowiska. Kilka tygodni temu na moim biurku pojawiła się jego pisemna rezygnacja. Z przyjemnością mogę jednak poinformować, iż udało nam się znaleźć godnego następcę Penttiego spośród członków obecnej kadry kierowniczej spółki. Jest nim dotychczasowy dyrektor handlowy Jarno Huttunen. Ponadto mogę potwierdzić, że Pentii będzie kontynuował współpracę z nami w innym charakterze.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować mu za długie lata owocnej pracy w naszej spółce. Pentti pełnił stanowisko dyrektora generalnego przez 18 lat. W tym czasie stawiliśmy czoło wielu wyzwaniom. Dzięki Penttiemu możemy podejmować się dalszych wyzwań z wiarą we własne możliwości i świadomością, że mamy ugruntowaną i stabilną pozycję na rynku. Teraz Pentti będzie służył pomocą na poziomie Rady Dyrektorów, udzielając mi wsparcia w wykonywaniu zadań rozwojowych.

Chciałbym również pogratulować Jarno Huttunenowi objęcia nowego stanowiska. Cieszę się na naszą współpracę, która już teraz układa się bardzo dobrze”.

FSP Finnish Steel Painting Ltd należy do największych firm zajmujących się obróbką powierzchni w Europie Północnej. Do klientów spółki zaliczają się zakłady przemysłowe, w tym spółki przemysłu przetwórczego oraz morskiego sektora wydobywczego. FSP oferuje usługi w zakresie przemysłowej obróbki powierzchni oraz usługi o wartości dodanej, które umożliwiają wzmocnienie łańcucha produkcyjnego i logistyki klienta. Spółka zatrudnia blisko 250 specjalistów, a jej obroty sięgają 22 mln euro. Obecnie posiada ona 20 punktów usługowych w Finlandii, Estonii oraz Polsce. www.fspcorp.com

Wersja źródłowa komunikatu jest dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190628005363/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Prezes Zarządu Jarno Huttunen
tel. kom. +358 50 400 2082
jarno.huttunen@fspcorp.com

Wiceprezes Rady Dyrektorów Pentti Virtanen
tel. kom. +358 400 811 674
pentti.virtanen@fspcorp.com

Release Summary

Jarno Huttunen is appointed FSP Finnish Steel Painting Ltd CEO as of July 1st, 2019. Pentti Virtanen is appointed Vice Chairman of the Board.

Contacts

Prezes Zarządu Jarno Huttunen
tel. kom. +358 50 400 2082
jarno.huttunen@fspcorp.com

Wiceprezes Rady Dyrektorów Pentti Virtanen
tel. kom. +358 400 811 674
pentti.virtanen@fspcorp.com