Společnost P&G uvádí nový film vyzdvihující její interní cestu pro začlenění lesbiček, gayů, bisexuálů a osob, jejichž genderová identita není v souladu s pohlavím

Pokračování oceněného snímku “The Words Matter” vyzdvihuje statečné zaměstnance, kteří vystupovali proti nesnášenlivosti, aby získali stejné pracovní benefity jako ostatní

P&G, in partnership with Great Big Story, today released Out of the Shadows, a new film chronicling P&G’s journey of Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender inclusion. The film highlights the employees who challenged the company and overcame adversity during the tumultuous 1990s and early 2000s. (Photo: Business Wire)

P&G, in partnership with Great Big Story, today released Out of the Shadows, a new film chronicling P&G’s journey of Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender inclusion. The film highlights the employees who challenged the company and overcame adversity during the tumultuous 1990s and early 2000s. (Photo: Business Wire)

CINCINNATI--()--Společnost Procter & Gamble Company (burzovní index NYSE:PG) ve spolupráci s firmou Great Big Story, dnes uvedla nový film Out of the Shadows (Pryč ze stínů), zachycující cestu společnosti P&G pro začlenění lesbiček, gayů, bisexuálů a osob, jejichž genderová identita není v souladu s pohlavím (LGBT). Film vyzdvihuje zaměstnance, kteří vyzývali společnost k toleranci a překonali nepřízeň osudu v průběhu bouřlivých devadesátých let a po roce 2000.

V roce 1992 se společnost P&G stala jednou z prvních firem ze žebříčku Fortune 500, která zařadila sexuální orientaci do svého prohlášení o diverzitě. Boj o pracovní rovnost pro osoby z komunity LGBT, představoval ale pouhý začátek.

Zaměstnanci z řad LGBT, zdecimovaní epidemií HIV/AIDS a bojem s rostoucí a organizovanou opozicí usilovali o to, aby měli stejné postavení na pracovišti jako ostatní. Zaměstnanci společnosti P&G zahájili desetiletou cestu nejen proto, aby získali stejné pracovní benefity, ale aby vyvrátili předsudky společnosti vůči nim.

„Tento inspirující pětadvacetiminutový film představuje příběh odvážných zaměstnanců, kteří setrvali, i když museli čelit předsudkům, nenávisti a nesnášenlivosti. Jejich cesta ukazuje, kam až jsme se dostali, ale stále ještě zbývá hodně práce, aby mohla být zajištěna rovnost. Proto společnost P&G navázala spolupráci s firmou Great Big Story, aby vyprávěla jejich příběhy, aby se ostatní mohli poučit z naší minulosti a budovali lepší budoucnost, kde každý má svou cenu a nikdo není vyčleňován,“ řekla ředitelka pro diverzitu a inkluzi společnosti P&G Shelly McNamarová.

To, že se společnost podělí o své interní zkušenosti z cesty k začlenění LGBT, je součástí její snahy využít svůj hlas, aby byla zahájena smysluplná konverzace, která by vedla k empatii a porozumění. Film je uveden před padesátým výročím nepokojů ve Stonewall a na oslavu měsíce průvodů LGBT.

„Tohle je víc než jen dokument o firmě, je to objektivní pohled na historii společnosti, lekce z řízení firmy a odvahy a kanál k pokračování společenských diskuzí o diverzně a inkluzi,“ dodal Brent Miller, P&G ředitel pro komunikaci a výkonný producent filmu. „Je pro nás důležité, abychom se transparentně podělili o naši cestu, protože je odrazem toho, co se stalo v mnoha jiných firmách, a doufáme, že může inspirovat nové generace, aby pokračovaly v budování diverzifikovanějších firem a komunit.“

Celý film trvající 25 minut můžete shlédnout zde.

O přístupu společnosti P&G k občanství

Diverzita a inkluze jsou jednou z hlavních oblastí, na které se program občanství společnosti P&G zaměřuje, spolu s etickou a firemní odpovědností, dopadem na společnost, rovnoprávností mužů a žen a udržitelností životního prostředí. Programy občanství podporují Cíle udržitelného rozvoje OSN na ukončení chudoby, ochrany planety a zajištění prosperity pro všechny. Další informace o občanských iniciativách společnosti P&G naleznete v její zprávě o občanství za loňský rok zde.

O společnosti Procter & Gamble

P&G slouží zákazníkům po celém světě, a poskytuje jedno z nejsilnějších portfolií předních důvěryhodných a kvalitních značek, včetně Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Společenství P&G působí přibližně v 70 zemích celého světa. Nejnovější zprávy a informace o společnosti P&G a jejích značkách najdete na stránkách http://www.pg.com.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Brent Miller, P&G Communications
Email : Miller.br.4@pg.com
Tel : +1-917-423-5338

Contacts

Brent Miller, P&G Communications
Email : Miller.br.4@pg.com
Tel : +1-917-423-5338