Centrum Richarda R. Rogerse pro výrobu, výzkum a vývoj společnosti Mary Kay Inc. získalo stříbrný certifikát LEED ®

Závod, který byl otevřen v listopadu 2018,je druhým projektem společnosti Mary Kay, který si vysloužil kýžený standard pro ekologicky šetrné budovy LEED

The Richard R. Rogers (R3) Manufacturing / R&D Center opened in November 2018. (Photo: Mary Kay Inc.)

DALLAS--()--Společnost Mary Kay Inc., mezinárodní jednička v oblasti firemní a společenské zodpovědnosti, dnes oznámila, že její závod v texaském Lewisville Centrum Richarda R. Rogerse (dále jen R3) pro výrobu, výzkum a vývoj (Richard R. Rogers Manufacturing / R&D Center), získalo stříbrný certifikát LEED. Budova na ploše 42 085 metrů čtverečních, otevřená v listopadu 2018, disponuje špičkovými laboratořemi, nejmodernějšími výrobními technologiemi její výstavba byla realizována se zaměřením na trvale udržitelnou a environmentálně přívětivou konstrukci.

Certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) je nejrozšířenější hodnotící systém ekologických budov na světě, který vytvořila Americká rada pro šetrné budovy (U. S. Green Building Council) (USGBC). Certikát LEED je udělován projektům, které jsou navrženy, zkonstruovány, udržovány a provozovány s využitím zdravých, vysoce efektivních a udržitelných postupů.

„Ve společnosti Mary Kay chápeme, že každé rozhodnutí, které dnes uděláme, bude mít dopad na budoucnost našich zaměstnanců, našich nezávislých prodejců a komunit ve kterých žijeme a pracujeme,“ řekl Chaun Harper, hlavní výrobní ředitel společnosti Mary Kay. „To, že náš závod R3 získal status LEED, je dalším příkladem zaměření naší společnosti a odráží naši snahu o obohacení životů ostatních prostřednictvím přínosných příležitostí, společenské odpovědnosti a co je nejdůležitější, udržitelných postupů.“

Po vyčerpávajícím hledání potenciálních lokalit po celém severním Texasu, připravila společnost Mary Kay Inc. Půdu pro vybudování závodu R3 dne 13. září 13, 2016, přesně 53 let poté, co Mary Kay Ashová založila svou vysněnou společnost z malého obchůdku v Dallasu. Projekt získal stříbrný certifikát LEED díky několika důležitým prvkům v návrhu a konstrukci, jako například:

• Umístění: Závod se nachází ve vzdálenosti do 400 metrů od jedné nebo více zastávek dvou nebo více autobusových linek veřejné kampusové nebo privátní dopravy, které mohou uživatelé budovy používat.

• Tepelný ostrov: 100% povrchu střechy budovy má index solárního odrazu (SRI) 95.

• Hospodaření s vodou: Budova má snížené využití pitné vody o 33,96%, čímž ušetří zhruba 3 456 krychlových metrů pitné vody ročně.

• Úspory energie: V budově se podařilo snížit náklady na energii o 13,48% pomocí zavádění strategií jako je energeticky efektivní osvětlení, kontrola teploty a nákupy obnovitelné energie za 100% elektřiny spotřebované do roku 2021.

R3 je druhým projektem společnosti Mary Kay, který si vysloužil status LEED. V roce 2018 získala společnost Mary Kay China zlatý certifikát LEED v4 za budovu centrály firmy v Šanghaji.

„Mary Kay Ashová, naše zakladatelka, jednou řekla: Velmi silně si uvědomuji, že musíme udělat vše co je v našich silách, abychom zachránili naši planetu. Společnost Mary Kay je jednička v oblasti péče o životní prostředí, protože věříme, že je to správná věc, kterou musíme udělat,“ dodal Harper. „Bereme si její slova k srdci. Usilujeme o vytvoření budoucnosti, která bude zdravější, zelenější a udržitelnější pro generace, které přijdou.“

O společnosti Mary Kay

Originální žena bořící mýty, Mary Kay Ashová založila svou kosmetickou firmu před více než 55 lety se třemi cíli: nabídnout ženám skvělé příležitosti, vyrábět neodolatelné produkty a udělat ze světa lepší místo pro život. Z tohoto snu nakonec vznikla nadnárodní společnost s obratem v řádu miliard dolarů, která má milióny nezávislých prodejců v téměř 40 zemích světa. Firma Mary Kay se snaží věnovat výzkumu na poli kosmetiky a vyrábí špičkové produkty pro péči o pokožku, kosmetiku pro barvení vlasů a doplňky stravy. Prostřednictvím své nadace Mary Kay Foundation(SM) firma věnovala více než 78 miliónů dolarů do výzkumu rakoviny a přístřeší pro oběti domácího násilí. Původní vize paní Mary Kay Ashové - „postupně zlepšovat jednu rtěnku denně“ tak i nadále platí.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
Tel : 972.687.5332 nebo email : media@mkcorp.com

Contacts

Mary Kay Inc. Corporate Communications
marykay.com/newsroom
Tel : 972.687.5332 nebo email : media@mkcorp.com