OKEx wprowadza do obrotu USDK, zgodną z wymogami, powiązaną z dolarem stabilną kryptowalutę stworzoną przez OKLink i Prime Trust

Compliant stablecoin USDK is now listed on OKEx fiat-to-token (C2C) and spot market (Graphic: Business Wire)

VALLETTA, Malta--()--OKEx, wiodąca na świecie giełda wymiany kryptowalut, ogłosiła dziś wprowadzenie do obrotu USDK – powiązanej z dolarem stabilnej kryptowaluty (tzw. stablecoin) stworzonej przez firmy OKLink (strategicznego partnera giełdy) i Prime Trust. Nowy stablecoin będzie od teraz dostępny na platformie transakcyjnej fiat-to-token (C2C) wraz z walutami fiat – CNY, VND, GBP, RUB, EUR oraz TRY – jak również platformie transakcji kasowych, gdzie znajduje się 11 par jednostek wymienionych poniżej.

• BTC/USDK • ETC/USDK • TRX/USDK

• LTC/USDK • BCH/USDK • BSV/USDK

• ETH/USDK • EOS/USDK • USDT/USDK

• OKB/USDK • XRP/USDK

USDK to stablecoin typu ERC-20 opracowany wspólnie przez OKLink, dostawcę technologii blockchainowych, oraz Prime Trust, amerykańską spółkę powierniczą. Każdemu USDK odpowiada 1 dolar amerykański (USD) ze specjalnego rachunku Prime Trust. Dzięki gwarantowanemu kursowi wymiany 1:1 między USDK a USD zachowane zostanie 100% wartości pieniężnej. Ponadto, z myślą o zapewnieniu maksymalnej transparentności, firma audytorska będzie sporządzać i udostępniać comiesięczne sprawozdania.

Aby uczcić debiut kryptowaluty, OKEx i OKLink zorganizują dwudniową kampanię, w ramach której klienci OKEx na zasadzie wyłączności otrzymają 1% premii przy konwersji. W trakcie okresu promocyjnego USDT będzie można wymieniać na USDK po specjalnym kursie 1 do 1,01.

„Bardzo cieszymy się z giełdowego debiutu USDK. Wsparcie nowego stablecoina pozwoliło nam wykonać krok naprzód ku nowego typu gospodarce, która działa w oparciu o system blockchain, a jednocześnie, dzięki dezintermediacji, sprzyja finansowemu włączeniu społecznemu – powiedział Andy Cheung, dyrektor operacyjny OKEx. – Wiemy, jakie bolączki wiążą się z audytowaniem przez podmioty zewnętrzne. Wprowadzając na rynek spełniającą stosowne wymogi kryptowalutę stablecoin, mamy nadzieję zapewnić klientom możliwość realizacji bezpiecznych i niezawodnych transakcji w oparciu o wysoką transparentność i regularne kontrole. W przyszłości chcielibyśmy wykorzystać USDK do bardziej zdecentralizowanych zastosowań w ramach ekosystemu OKEx”.

Więcej informacji o USDK (https://www.oklink.com/)

OKEx

OKEx to wiodąca na świecie giełda wymiany kapitału cyfrowego z siedzibą na Malcie, która oferuje usługi obrotu kapitałem cyfrowym, w tym obrotu tokenami, opcjami typu futures i perpetual swap oraz index tracker na potrzeby globalnych inwestorów z technologią blockchain. Obecnie giełda ma w swojej ofercie 400 par tokenów i kontraktów terminowych futures, co pozwala klientom optymalizować swoje strategie. Platforma zapewnia bezpieczne, niezawodne i stabilne środowisko obrotu zasobami cyfrowymi, obsługując miliony klientów z ponad 200 krajów i regionów świata.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Jennifer Chow
e-mail: Jennifer.chow@okex.com

Vivien Choi
e-mail: Vivien.choi@okex.com

Contacts

KONTAKT:
Jennifer Chow
e-mail: Jennifer.chow@okex.com

Vivien Choi
e-mail: Vivien.choi@okex.com