Společnost Q3 Medical Devices Limited uzavírá distributorskou smlouvu se společností Medtronic na biodegradabilní biliární a pankreatické stenty

DUBLIN--()--Společnost Q3 Medical Devices Limited (dále jen “Q3 Medical”) se sídlem v irském Dublinu, dnes oznámila, že se společností Medtronic plc uzavřela smlouvu o distribuci, která se týká produktů ARCHIMEDES, prvních plně biodegradabilních biliárních a pankreatických stentů, které jsou navrženy jako alternativa k tradičním plastovým stentům.

Gatrointestinální a hepatologická divize společnosti Medtronic, která je součástí skupiny minimálně invazivní léčby, a firma Q3 Medical se dohodly na šestileté exkluzivní smlouvě na distribuci biodegradabilních stentů ARCHIMEDES v západní Evropě, Spojených státech amerických a Japonsku, s právy na další regiony. Q3 Medical bude nadále rozšiřovat své zastoupení v jihovýchodní Asii, Latinské Americe, východní Evropě a na Středním východě.

Obvykle jsou biliární a pankreatické stenty vyrobeny z plastu nebo kovu, ale stenty ARCHIMEDES jsou zhotoveny z kombinace rozpustných materiálů, které umožňují různou rychlost degradace v závislosti na potřebách pacienta. Použití odbouratelných materiálů pro výrobu stentu snižuje počet dalších intervencí, které jsou běžné u obvyklých stentů a umožňují potenciální eliminaci odstranění stentu, která se v současné době téměř vždy provádí u plastových a kovových stentů. Stenty ARCHIMEDES mají označení CE.

Eric Mangiardi, prezident a generální ředitel společnosti Q3 Medical uvedl: „Jsme velmi rádi a ceníme si toho, že jsme navázali spolupráci s přední světovou firmou v oblasti zdravotnických zařízení, jako je firma Medtronic. Uzavření této smlouvy představuje klíčový krok k našemu cíli stát se světovou jedničkou v oblasti vývoje biodegradabilních implantátů.“ Mangiardi dále řekl: “Slibnou stránku stentů ARCHIMEDES je jeho potenciál eliminovat další zákrok pro odstranění stentu, který je u tradičních plastových stentů nutný a může tak ušetřit miliardy světovému systému zdravotní péče a zároveň zlepšovat péči o pacienty.“

O společnosti Q3 Medical Devices

Společnost Q3 Medical Devices Limited je irská holdingová firma, která se zaměřuje na akvizice firem, které se zabývají novými zdravotnickými přístroji. Její roční tržby dosahují až 10 milionů EUR. Holdingová společnost prostřednictvím svých rozšířených provozů v německém Winsenu (QualiMed Innovative Medizinprodukte GmbH, AMG International GmbH), čínském Šanghaji (Q-San); a Charlotte v Severní Karolíně (QualiMed-USA) se zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci minimálně invazivních zařízení pro léčbu pacientů s kardiologickými problémy, onemocněním periferních cév, a nevaskulárních chorob.

Plně vlastněné firmy se soustřeďují na soustavný globální vývoj a komercializaci svých mikro invazivních, biologicky odbouratelných technologií a technologií pro dodávky léčiv. Produkty společnosti se v současné době prodávají ve více než 50 zemích na celém světě prostřednictvím prodejců originálního zařízení (OEM), privátních značek a sítě vlastních značek Own Brand Networks. Společnost Q3 Medical se prostřednictvím svých plně vlastněných dceřiných společností zaměřuje na tři hlavní obory, ve kterých vítězí nad konkurencí: biologicky odbouratelné implantáty, mikroinvazivní technologie a platformy pro dodávky léčiv.

Společnost Q3 Medical Devices Limited vytvořila globální skupina podnikatelů, výrobců, distributorů, lékařů a investorů zaměřených na vývoj a akvizice firem v oblasti zdravotních zařízení. Společnost se zaměřuje na vytváření hodnot prostřednictvím pomoci lidem.

Další informace naleznete na adrese http://www.q3medical.com/.

“VYTVÁŘET HODNOTY TÍM, ŽE POMÁHÁME LIDEM ”

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakt
Eric Mangiardi
Prezident a generální ředitel společnosti
Q3 Medical Devices Limited
Tel : +353867827296 (Irsko)
Email : emangiardi@q3medical.com

Contacts

Kontakt
Eric Mangiardi
Prezident a generální ředitel společnosti
Q3 Medical Devices Limited
Tel : +353867827296 (Irsko)
Email : emangiardi@q3medical.com