První elektrárna Westinghouse s technologií AP1000 v čínském Sanmenu zahájila proces synchronizace a připojování do elektrické rozvodné sítě a začala vyrábět elektrickou energii

Sanmen (Čína)--()--Společnost Westinghouse Electric Company a její zákazníci, čínská státní firma pro jadernou technologii (China State Nuclear Power Technology Corporation - SNPTC) a CNNC Sanmen Nuclear Power Company Limited (SMNPC) dnes oznámili, že vůbec první jaderná elektrárna na světě s technologií AP1000, která se nachází ve městě Sanmen v čínské provincii Zhejiang, zahájila proces připojování do elektrické sítě a začala vyrábět elektrickou energii.

Dnes jsme svědky zahájení výroby elektrické energie v první elektrárně Sanmen 1 s technologií AP1000, která našim zákazníkům v Číně začíná dodávat bezpečnou, spolehlivou a čistou elektrickou energii,” řekl José Emeterio Gutiérrez, prezident a generální ředitel firmy Westinghouse. “Tohoto mezníku bychom nedosáhli bez spolupráce a těsného partnerství s našim čínským zákazníkem.”

Blok 1 elektrárny Sanmen při plném výkonu dokáže vyrobit až 1 117 MW elektrické energie. Jedná se také o první ze 4 nových elektráren s technologií AP1000 ve východní Číně, které budou bezpečně, spolehlivě a ekologicky šetrně vyrábět elektrickou energii v následujících více než 60 letech.

David Durham, prezident společnosti Westinghouse pro nové obchodní projekty, poslední úspěchy firmy Westinghouse v Číně, zhodnotil následujícími slovy: “Jak pro firmu Westinghouse, tak pro našeho čínského zákazníka i celý jaderný průmysl je skvělou zprávou, že se nám daří postupně uvádět do komerčního provozu naší elektrárnu Sanmen 1.”

Společnost Westinghouse v současné době staví šest jaderných elektráren s technologií AP1000, které jsou v různých fázích rozpracovanosti a spouštění. Dva bloky se nachází v Sanmenu, v čínské provincii Zhejiang, dva bloky pak v Haiyangu, v čínské provincii Shandong a další dva bloky firma staví v elektrárně Alvin W. Vogtle Electric Generating Plant u města Waynesboro ve Spojených státech amerických, ve státě Georgia. Pro všech šest projektů firma Westinghouse dodává vlastní návrh řešení s technologií AP1000, včetně kriticky důležitého vybavení, zaškolení a testování.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Westinghouse Electric Company
Sarah Cassella, +1 412-374-4744
Manažer pro komunikaci
cassels@westinghouse.com
www.westinghousenuclear.com

Contacts

Westinghouse Electric Company
Sarah Cassella, +1 412-374-4744
Manažer pro komunikaci
cassels@westinghouse.com
www.westinghousenuclear.com