Alvogen ogłasza zawarcie umowy dystrybucyjnej ze spółką Theramax obejmującej Europę Środkową i Wschodnią, Rosję i Kraje WNP

- Uzupełnienie oferty i przyspieszenie wzrostu spółki Alvogen na rynku produktów zdrowotnych dla kobiet.

- Sprzedaż produktów znajdujących się w ofercie wygenerowała 13,5 mln USD zysku netto w 2017 r., z wyraźnym potencjałem do dalszego wzrostu.

SOFIA, Bułgaria i LONDYN--()--Alvogen i Theramax ogłosiły dzisiaj zawarcie wiążącej umowy partnerstwa na wyłączność, obejmującego dystrybucję i wprowadzenie na rynek pewnych produktów zdrowotnych dla kobiet w Rosji, Europie Środkowej i Wschodniej i w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Długoterminowa umowa partnerstwa obejmuje prawo do wprowadzenia na rynek produktów zdrowotnych Theramax przeznaczonych dla kobiet, takich jak Alpha D3® i Actonel®, czyli produktów poprawiających stan kości, jak również niektóre doustne środki antykoncepcyjne, i produkty Theramax, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłości.

Kraje objęte umową dystrybucyjną to: Rosja, Kazachstan, Ukraina, Estonia, Łotwa, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Macedonia, Serbia i Słowenia. Chociaż nie ujawniono szczegółów transakcji, wiemy, że spółka Alvogen będzie odpowiedzialna za sprzedaż, promocję i działania marketingowe obejmujące produkty wyszczególnione w umowie. Sprzedaż produktów w ofercie wygenerowała 13,5 mln USD zysku netto w 2017 r., przy czym produkty, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłości zapewnią wyraźny potencjał do dalszego rozwoju.

Hacho Hatchikian, wiceprezes Alvogen na Europę Środkową i Wschodnią, stwierdził: „Cieszę się z partnerstwa ze spółką Theramax, i ogłaszam dodanie tych produktów zdrowotnych przeznaczonych dla kobiet do naszej oferty specjalnej. Umowa stanowi uzupełnienie i wzmocnienie obecnej oferty Alvogen i przyczyni się do dalszego przyspieszenia rozwoju naszej firmy w tym ważnym segmencie produktów leczniczych. Dzięki naszej sieci sprzedaży i marketingu obejmującej ponad 20 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, tworzonej przez 450 przedstawicieli handlowych, jesteśmy na dobrej pozycji do dalszego rozwoju na rynku produktów zdrowotnych dla kobiet w regionie Europy Środkowej i Wschodniej”.

Anish Mehta, dyrektor generalny Theramex, powiedział: „Obecna transakcja stanowi kolejny kamień milowy na drodze do realizacji nowej strategii Theramex. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że rozpoczynamy długoterminową współpracę ze spółką Alvogen. Silna obecność handlowa i operacyjna Alvogen w tym regionie oznacza, że będziemy mogli zapewnić ciągłość dostaw ważnych lekarstw i zarazem uprościć i skonsolidować naszą koncepcję biznesową. Theramex, koncentrując się na zdrowiu kobiet, jest zaangażowany w pomoc kobietom w zakresie kontrolowania dolegliwości menstruacyjnych i wspomagania płodności, a także radzenia sobie z objawami menopauzy i dbania o zdrowie kości”.

Alvogen

Alvogen jest globalną prywatną firmą farmaceutyczną skupiającą się na rozwijaniu, wytwarzaniu i sprzedaży leków generycznych, markowych, oferowanych bez recepty i produktów biopodobnych dla pacjentów na całym świecie. Spółka prowadzi działalność w 35 krajach i zatrudnia 2800 pracowników. Alvogen posiada cztery ośrodki produkcyjno-rozwojowe: w USA, Rumunii, Korei Południowej i Tajwanie.

Ameryka Północna stanowi największy rynek firmy, a pozostałe kluczowe rynki to: Korea Południowa, Rosja, Rumunia, Węgry, Ukraina, Tajwan, Japonia i Chiny.

Więcej informacji o Alvogen można uzyskać pod adresem www.alvogen.com

Theramex

Theramex jest czołową specjalistyczną firmą farmaceutyczną o zasięgu światowym zajmującą się zdrowiem kobiet. Dzięki szerokiej gamie innowacyjnych i uznanych marek, których oferta obejmuje środki antykoncepcyjne oraz środki stosowane w niepłodności, menopauzie i osteoporozie, wspieramy kobiety na każdym etapie ich życia. Poświęcamy wiele uwagi, aby słuchać i rozumieć nasze pacjentki oraz służyć ich potrzebom, oferując rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które pomagają poprawić jakość ich życia. Naszym celem jest bycie wiernym towarzyszem kobiet i zapewnianie wsparcia leczącym je pracownikom służby zdrowia poprzez dostarczanie innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań, które pomagają w opiece nad kobietami i umożliwiają wspieranie ich na każdym etapie życia.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.theramex.com.

Wersja źródłowa komunikatu dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180625005547/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Alvogen
Halldor Kristmannsson
tel. (+354) 522 2900
e-mail: halldor.kristmannsson@alvogen.com
lub
Theramex
Janet Kettels
tel. (+44) 7738 506 476
e-mail: janet@kettelscommunications.com

Contacts

Alvogen
Halldor Kristmannsson
tel. (+354) 522 2900
e-mail: halldor.kristmannsson@alvogen.com
lub
Theramex
Janet Kettels
tel. (+44) 7738 506 476
e-mail: janet@kettelscommunications.com