P&G na festivalu kreativity Cannes Lions 2018 podporuje systémové změny v oblasti rovnocennosti mezi pohlavími v reklamě

Firma zahájila strategickou partnerskou spolupráci s Queen Latifax a Katie Couric, předními osobnostmi v oblasti médií a zábavy

Cannes (Francie)--()--Společnost Procter & Gamble Company (index NYSE: PG) dnes učinila další důležité kroky v naplnění svých závazků v otázce rovnocennosti mezi pohlavími (genderová rovnocennost) a představila nová opatření, závazky a partnerství, jejichž smyslem je důslednější diverzifikace reklamních aktivit v celém dodavatelském řetězci tak, aby ženy v reklamách a médiích byly vykreslovány přesně a realisticky, s cílem posílit další růst společnosti a pomáhat v sociální oblasti.

Ženy a dívky jsou nepřesně nebo negativně vykreslovány ve 29% reklamních a mediálních spotech* a navíc mají i nadále menší zastoupení ve vedoucích funkcích: pouze 32% všech marketingových ředitelů, 33% všech ředitelů pro kreativitu a 10% obchodních ředitelů jsou ženského pohlaví. Tento problém přetrvává navzdory tomu, že máme stále více důkazů o tom, že genderově vyvážené reklamy jsou o 10% důvěryhodnější a přináší dokonce o 26% vyšší nárůst prodeje.*

S cílem vypořádat se s těmito problémy, firma P&G usiluje o 100% přesné a pozitivní vykreslování žen v reklamě a médiích a o podporu rovného zastoupení žen a mužů v rámci celého kreativního dodavatelského řetězce. Firma P&G podnikla celou řadu rozsáhlých opatření a přijala systémová řešení jejichž cílem je nabídnout talentovaným ženám příležitosti v oblasti reklamy, médií a tvorby obsahu. Protože si uvědomujeme důležitost zapojení celého průmyslového sektoru, spolupracuje naše firma s Asociací národních zadavatelů reklamy (Association of National Advertisers - ANA) v rámci hnutí #SeeHer a také s dalšími iniciativami, včetně Aliance pro boj s předsudky vůči ženám při OSN (Women Unstereotype Alliance) a snažíme se zapojit další zadavatele reklamy, agentury a tvůrce obsahu do úsilí o prosazení změn v celém komerčním ekosystému.

“Nejlepší kreativní mozky na světě se schází za účelem oslav kreativity a my se snažíme přispět smysluplnými činnostmi zaměřenými na posílení rovnocennosti pohlaví v reklamně, médiích a kreativních oborech v následujících pěti letech,” říká Marc Pritchard, generální ředitel firmy Procter & Gamble pro značky. “Stejně tak si uvědomujeme, že žádná firma to nemůže dokázat sama, a tak doufáme, že se staneme inspirací i pro ostatní a pomůžeme urychlit zavádění potřebných změn.”

V rámci svého úsilí o rovnocenné zastoupení pohlaví a přesné a kladné vykreslování žen v médiích, firmy P&G oznámila partnerství s řadou předních osob a organizací v oboru:

  • Queen Collective: Queen Latifah, která byla nominována na Oskara a získala řadu cen, včetně Zlatého glóbu (Golden Globe), Emmy a SAG, spolu se svou produkční firmou Flavor Unit a společenstvím Queen Collective se snaží urychlit genderovou a rasovou rovnocennost za kamerou. Queen Latifah pomáhá šířit filmy, režírované různými režiséry ženského pohlaví a navazuje tak na své dlouholeté zkušenosti s bořením hranic v hudbě, filmu a dalších uměleckých počinech. Původně byla tato iniciativa určena pouze na podporu šíření dvou filmů natočených režisérkami ženského pohlaví prostřednictvím významného distribučního partnera. V roce 2016 totiž jen 4% ze všech 250 nejoblíbenějších filmů natočily ženy. To přináší nové výzvy nejen ve filmové produkci, ale také v produkci dalších typů médií, včetně reklamy. Společenství Queen Collective tak podpoří ženy - režisérky díky partnerství se značkami a firmami P&G, HP, Inc., Smirnoff, Wieden+Kennedy, Marina Maher Communications / Ketchum +, United Talent Agency Marketing a Tribeca Studios.
  • Katie Couric Media: Kate Couric je novinářka, která získala řadu ocenění a ve svém posledním projektu se snaží spojovat zadavatele s distribučními platformami na vytváření chytrého, promyšleného a oslovujícího obsahu. Paní Couric se nechala inspirovat svou účastí v poradním sboru iniciativy Národní asociace zadavatelů reklamy (Association of National Advertisers) s názvem #SeeHer a zahájila spolupráci s předními značkami na tvorbě obsahu, který je ztělesněním jejich vzájemných hodnot a snaze věnovat se důležitým problémům. Společnost Katie Couric Media povede ženský tým, který bude tvořit a šířit obsah v různých formátech s využitím síly nových možností distribuce. Společnost se zaměří na vytváření online seriálů, dokumentárních filmů, mluveného slova (podcast) a živého vysílání na platformách, které umožní co nejlépe zasáhnout cílové skupiny, které tento obsah zajímá.
  • Free The BidTuto organizaci založila Alma Har’el v reakci na svou osobní zkušenost poté, co zjistila, že pro ženy na vedoucích pozicích je v reklamní branži jen málo příležitostí. Tato organizace usiluje o rovnocenné příležitosti pro obě pohlaví v reklamním průmyslu. Společnost P&G a její značky se zavázaly do čela každého třetího komerčního projektu jmenovat ředitele ženského pohlaví. Současně firma Publicis Groupe, největší agenturní partner společnosti P&G tento závazek rozšířila na všechny své agentury a sítě po celém světě. Společnost P&G se také zavázala v následujících třech letech pomoci projekt organizace Free the Bid rozšířit do celého světa, ve spolupráci s firmami HP Inc. a Publicis Groupe. Cílem je zdvojnásobit počet ředitelů ženského pohlaví a rozšířit projekt Free The Bid do 20 zemí.
  • #SheIsEqual Summit: Společnosti Global Citizen a P&G společně uspořádají první summit #SheIsEqual dne 28. září 2018 v New Yorku během týdne, kdy se zde uskuteční Valné shromáždění OSN. Smyslem této akce je podělit se o dosavadní úspěchy a podpořit širší zapojení ostatních do projektu rovnocennosti pohlaví. Cílem akce je uspořádat vzájemné setkání zástupců vlád různých zemí, soukromých firem a předních organizací v oblasti reklamy, médií a zábavy a vyměnit si zkušenosti s podporou širšího zapojení žen do řízení firem ze sektoru médií, technologií, marketingu a zábavy a podpořit vzdělávání dívek a žen. Tuto akci s názvem „Creative Showcase (Výkladní skříň kreativity)“ budou moderovat Madonna Badger, prezidentka výboru Glass Lion Jury a See It Be It Chair a Phillip Thomas, generální ředitel festivalu Cannes Lions, který představí nejlepší díla ze soutěže 2018 Glass Lions a nové soutěže SDG Lions, která kladným způsobem vyjadřují přínosy rovnocennosti pohlaví. Iniciativa #SeeHer organizace ANA uspořádá semináře, kde se bude probírat úloha médií ve společnosti a důležitost správného zastoupení žen a dívek v oblasti zábavního průmyslu.

“Rovnocennost pohlaví je důležitá jak pro společnost, tak pro podnikání,” říká Pritchard. “Některé z nejlépe prodávaných značek firmy P&G dokázaly z kampaní s rovnocenným zastoupením pohlaví vytěžit nejvíce. Jedná se například o kampaň značky Always s názvem Like a Girl, kampaň značky SKII s názvem Change Destiny, kampň značky Olay s názvem Live Fearlessly, ale také kampaně značek Tide, Ariel, Dawn a Swiffer, které ukazují muže, jak pomáhají s domácími pracemi. Je jasné, že podpora rovnocennosti zastoupení pohlaví není jen potřebná, ale současně je i hybnou silou růstu.”

“Pracuji v zábavním průmyslu již celá desetiletí a vím, že věrné zobrazování žen, zejména těch s jinou barvou pleti, si žádá týmovou práci lidí jak před kamerou, tak za kamerou. Pokud za kameru dostaneme ženy z různého prostředí, budeme naše příběhy vyprávět přesněji a poctivěji a lidé se s nimi budou více ztotožňovat,” řekla Queen Latifah.

“Za celou svou kariéru jsem pracovala v mnoha redakcích a vyprávěla mnoho příběhů. Moje poslání ve společnosti Katie Couric Media je - ve spolupráci s předními značkami, které sdílí naše hodnoty - řídit tým žen tak, abychom vytvářeli smysluplný obsah, který lidem umožní lépe se orientovat a chápat náš dnešní komplikovaný svět a obohatí jejich životy,” řekla Katie Couric.

* Studie projektu #SeeHer Národní asociace zadavatelů reklamy (Association of National Advertisers).

O společnosti P&G

P&G pomáhá zákazníkům z celého světa prostřednictvím portfolia prověřených, předních, kvalitních značek, jako jsou Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Společnost P&G působí zhruba v 70 zemích celého světa. Aktuální informace a novinky týkající se firmy P&G a jejích značek, najdete na webových stránkách http://www.pg.com.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

P&G Global Communications
Tressie Rose, +1 513-983-4929
Rose.t.8@pg.com

Contacts

P&G Global Communications
Tressie Rose, +1 513-983-4929
Rose.t.8@pg.com