Elektrárna Westinghouse AP1000® naváží palivo

Důležitý mezník pro technologii firmy Westinghouse

Sanmen (Čína)--()--Firmy Westinghouse Electric Company, China State Nuclear Power Technology Corporation (Čínská státní společnost pro technologie v oblasti jaderné energetiky - SNPTC) a CNNC Sanmen Nuclear Power Company Limited (SMNPC) dnes oznámily, že jaderná elektrárna AP1000 ve městě Sanmen v čínské provincii Zheijang, získala od čínského Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (National Nuclear Safety Administration - NNSA) povolení k navážení paliva. Jedná se o vůbec první jadernou elektrárnu tohoto typu na světě. Navážení paliva již bylo zahájeno.

Dnešek je významným dnem pro společnost Westihnghouse a naší technologii AP1000 pro jaderné elektrárny,” řekl José Emeterio Gutiérrez, prezident a generální ředitel Westinghouse. Jde o další významný krok k dodání vůbec první jaderné elektrárny AP1000 na světě našemu zákazníkovi a získání povolení k navážení paliva je také důkazem přínosu naší pokročilé pasivní bezpečnostní technologie pro celý svět.”

Blok Sanmen Unit 1 úspěšně prošel všemi nezbytnými funkčními zkouškami, včetně technických a bezpečnostních zkoušek a kontrol ze strany čínských orgánů státního dozoru. Po navezení paliva budou provedeny další bezpečnostní zkoušky a bude postupně zahájen zkušební provoz s dodávkami elektřiny do rozvodné sítě. Plný provoz bude zahájen po řádném a úspěšném provedení všech zkoušek při 100% výkonu.

Tento důležitý krok představuje začátek programu spouštění bloku Sanmen Unit 1,”řekl David Durham, viceprezident firmy Westinghouse pro nové projekty. Věřím, že naše týmy budou i nadále spolupracovat na nejvyšší úrovni, a to jak na projektu Sanmen, tak na našich dalších projektech Haiyang a Vogtle a budou se podílet i na dalším šíření našich technologií do celého světa.”

Gavin Liu, prezident Westinghouse pro oblast Asie, v reakci na partnerství společnosti Westinghouse s čínskou vládou a dodavateli, kteří se hlavní měrou podíleli na úspěšné realizaci tohoto projektu dodávek čisté energie, poznamenal: “Společnost Westinghouse je hrdá na to, že se stala partnerem Číny v oblasti realizace moderního jaderného energetického programu, jehož smyslem je dodávat čínské ekonomice elektrickou energii vyráběnou technologiemi, které neznečišťují ovzduší a životní prostředí. S našimi čínskými partnery i nadále spolupracujeme v oblasti poskytování technologií i vývoje infrastruktury a podporujeme rozvoj čínského jaderného energetického průmyslu.”

V roce 2007 firma Westinghouse zvítězila ve výběrovém řízení na výstavbu dvou bloků AP1000 jaderných reaktorů generace III+ ve městě Sanmen (provincie Zheijang) a dvou bloků ve městě Haiyang (provincie Shandong). Kromě toho firma v současné době staví dva další bloky v elektrárně Vogtle Electric Generating Plant v blízkosti města Waynesboro ve státě Georgia.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Westinghouse Electric Company
Sarah Cassella, +1 412-374-4744
Manager, External Communications
Email: cassels@westinghouse.com

Contacts

Westinghouse Electric Company
Sarah Cassella, +1 412-374-4744
Manager, External Communications
Email: cassels@westinghouse.com