Evropské úřady povolily generické léčivo Lenalidomid společnosti Alvogen

PINE BROOK, New Jersey--()--Společnost Alvogen dnes oznámila, že úspěšně splnila podmínky registrace kapslí s účinnou látkou Lenalidomid.

Úřady firmě Alvogen povolily preparát Lenalidomid v několika evropských zemích a společnost se domnívá, že souhlas evropských úřadů získala jako první.

Schváleny byly kapsle s obsahem 2,5, 5, 7,5, 10, 15, 20 a 25 mg účinné látky Lenalidomid.

Léčivo společnosti Alvogen je plné biologicky ekvivalentní generikum ke kapslím Revlimid®* a firma ho vyvinula v rámci vlastního výzkumu. Revlimid® je přední onkologické léčivo používané k léčbě řady hematologických onemocnění, včetně mnohočetného myelomu.

Lék vyvinula firma Lotus pharmaceuticals, sesterská společnost firmy Alvogen.

Jedná se tak o další rozšíření portfolia perorálně podávaných onkologických léčiv z výzkumných laboratoří společnosti Alvogen.

Kromě souhlasu evropských úřadů již firma Alvogen v loňském roce požádala o schválení přípravku Lenalidomide ANDA v USA a několika asijských zemích. Podle údajů organizace IMS Midas, dosáhly evropské prodeje přípravku Lenalidomid v roce 2017 objemu 1,810 miliardy dolarů.

* Revlimid® je obchodní známka firmy Celgene Corporation

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Alvogen
Halldor Kristmannsson, +354-522-2900
Global Corporate Marketing & Media Relations
halldor@alvogen.com

Contacts

Alvogen
Halldor Kristmannsson, +354-522-2900
Global Corporate Marketing & Media Relations
halldor@alvogen.com