Szczyt Branży Medycznej (tHIS) odgrywa coraz większą rolę w promowaniu branży medycznej w Chinach

SZANGHAJ--()--Tegoroczna edycja Szczytu Branży Medycznej (ang. Health Industry Summit; tHIS), imprezy organizowanej przez firmę Reed Sinopharm, rozpoczęła się 11 kwietnia 2018 r. w Narodowym Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Szanghaju. Jest to największe zgromadzenie branżowe dla przedstawicieli służby zdrowia na świecie, przyciągające znacznie ponad 200 tys. uczestników z ponad 150 krajów i regionów na świecie oraz ponad 7 tys. wystawców.

Zgodnie z przedstawionym przez prezydenta Xi postulatem dotyczącym szerszego promowania branży medycznej podczas azjatyckiego Boao Forum - to wiodące wydarzenie skierowane do branży medycznej, obejmujące pełny łańcuch wartości oraz wszystkie kluczowe segmenty branży, w tym urządzenia medyczne, produkcję wyrobów farmaceutycznych, dystrybucję leków oraz medycynę naturalną i żywienie - staje się chińskim sposobem promowania innowacji technologicznych i wymiany akademickiej realizowanej na szeroką skalę. Wraz z organizacją tegorocznej, czwartej edycji, tHIS zyskało miano największego na świecie wydarzenia skierowanego do branży medycznej, na potrzeby którego zapewniono powierzchnię wystawczą wielkości 350 000 m2. Głównej imprezie towarzyszyło 160 mniejszych imprez i konferencji.

Do głównych wydarzeń zorganizowanych w ramach tHIS należały wystawy najwyższej klasy wyposażenia medycznego i farmaceutyki w Chinach (CMEF, PHARMCHINA i API China), w ramach których zaprezentowano przełomowe technologie, takie jak: rzeczywistość wirtualna (virtual reality; VR), rzeczywistość rozszerzona (augmented reality; AR), urządzenia zintegrowane z ubraniami (wearables), sztuczna inteligencja (artificial intelligence, AI), w ramach nowej wystawy pn. Inteligentne Zdrowie (Intelligent Health). Podczas imprezy nie zabrakło także miejsca dla medycyny tradycyjnej w tym chińskich rozwiązań z zakresu leczenia i prewencji, których opracowywanie idzie w parze z rozwojem współczesnej medycyny i leków.

Na wydarzeniu obecne były wiodące spółki o ugruntowanej pozycji, włączywszy gigantów w dziedzinie produkcji urządzeń medycznych, takich jak: GE, United Imaging, Siemens, Philips i Mindray, a także główne grupy farmaceutyczne z Chin, w tym Sinopharm, Shanghai Pharma i CR Pharmaceuticals. Większość najbardziej innowacyjnych firm działających w branży medycznej zdecydowała się na wybór tHIS jako platformy wprowadzania nowych produktów na rynek globalny lub Azji Pacyficznej. W trakcie 4-dniowego wydarzenia na rynek wprowadzono ponad 600 nowych produktów.

Szczyt Branży Medycznej jest wydarzeniem organizowanym przez Reed Sinopharm - spółkę typu joint venture należącą do wiodącego międzynarodowego organizatora wydarzeń Reed Exhibitions oraz największej w Chinach publicznej grupy medycznej i farmaceutycznej Sinopharm (która zajmuje 199. miejsce na liście 500 przedsiębiorstw magazynu Fortune). Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w maju 2019 roku w Szanghaju.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Reed Sinopharm Exhibitions
James Wang, +86 01084556581
james.wang@reedexpo.com.cn

Contacts

Reed Sinopharm Exhibitions
James Wang, +86 01084556581
james.wang@reedexpo.com.cn