Nowy film dokumentalny podnosi świadomość na temat światowego kryzysu wodnego; obecnie 844 mln ludzi wciąż nie ma dostępu do czystej wody pitnej

Film dokumentalny wyprodukowany przez P&G i National Geographic pokazuje, jak dostępność czystej wody odmienia życie ludzi.

Według nowych badań, większość Amerykanów nie jest świadoma skali światowego kryzysu wodnego.

Loading media player...

Procter & Gamble’s (P&G) non-profit Children’s Safe Drinking Water (CSDW) Program and National Geographic are raising awareness about the global water crisis with the release of a new documentary and national survey in conjunction with World Water Day.

CINCINNATI--()--Realizowany przez Procter & Gamble (P&G) program Children’s Safe Drinking Water (CSDW - Czysta Woda Pitna dla Dzieci) oraz National Geographic podnoszą świadomość na temat światowego kryzysu wodnego przy pomocy nowego filmu dokumentalnego i ogólnokrajowej ankiety, które przygotowano z okazji Światowego Dnia Wody. Film pod tytułem „The Power of Clean Water” („Potęga czystej wody”) opowiada o życiu trzech kobiet i ich rodzin, dając bezpośredni wgląd w codzienne trudności z dostępem do czystej wody pitnej. Widzowie mogą przekonać się w jaki sposób saszetki do oczyszczania wody P&G Purifier of Water, których dystrybucją zajmują się partnerzy ChildFund w Indonezji, CARE International w Kenii i World Vision w Meksyku, odmieniły życie tych społeczności.

Świadomość kryzysu wodnego na świecie rośnie, jednak wielu Amerykanów wciąż nie ma pojęcia o tym, jak duża liczba osób codziennie boryka się z brakiem dostępu do czystej wody. Aby zbadać ten problem, P&G zleciło wykonanie nowego badania ankietowego, którego wyniki zostaną opublikowane wraz z premierą filmu. Z badania wynika, że konsumenci w większości wyrażają zainteresowanie bezpieczeństwem wody pitnej, z którą mają do czynienia, ale nie są świadomi, że około jedna dziesiąta osób na świecie nie ma dostępu do czystej wody. Co więcej, jedna czwarta ankietowanych nie uświadamia sobie, jak wiele osób rocznie umiera z powodu chorób przenoszonych przez wodę.

Wyniki ankiety uwypuklają także fakt, że Amerykanie w znacznej mierze nie są świadomi postępów, jakie poczyniono w walce ze światowym kryzysem wodnym. Niemal 70 procent ankietowanych uważa, że skala kryzysu pozostała bez zmian lub że sytuacja uległa pogorszeniu, a prawie jedna czwarta stwierdziła, że doszło do znacznego pogłębienia się problemu. W rzeczywistości, światowe wysiłki na rzecz zażegnania kryzysu przynoszą efekty. W okresie ostatnich 25 lat dostęp do czystej wody uzyskało 2,6 mld ludzi, ale nadal pozostaje 844 mln osób, do których pomoc jeszcze nie dotarła.

Dyrektor ds. marki P&G, Marc Pritchard, podzielił się dziś wynikami badania na kilka dni przed premierą filmu „Potęga czystej wody”, która odbędzie się 21 marca. „W niektórych rejonach świata czysta woda jest czymś oczywistym, ale w takich krajach jak Meksyk, Indonezja czy Kenia dostęp do czystej wody nadającej się do picia jest bardzo utrudniony. Bez czystej wody pitnej o wiele trudniej jest zadbać o zdrowie dzieci, zapewnić ich edukację i lepsze życie dla całych rodzin - podkreślił Pritchard. - Wspólnie z National Geographic chcemy podzielić się ze światem opowieściami o potędze czystej wody i zainspirować innych do podjęcia działań, przyczyniając się do znalezienia rozwiązań tego problemu”.

„W National Geographic wierzymy, że pasjonujące opowieści nie tylko pobudzają ciekawość, ale mogą również pomóc nam rozwiązać trudne problemy i pokonać ograniczenia naszej dotychczasowej wiedzy - powiedział Jill Cress, dyrektor ds. marketingu National Geographic Partners. - Nasz film dokumentalny zawiera autentyczne i pełne emocji historie ludzi, których życie odmieniło się dzięki programom poprawiającym dostęp do czystej wody pitnej. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z P&G na rzecz podnoszenia społecznej świadomości tego palącego problemu i docierania do kolejnych potrzebujących osób”.

Prowadzony przez P&G program Czysta Woda Pitna dla Dzieci (CSDW), który został zapoczątkowany w 2004 r., obejmuje współpracę z ponad 150 partnerami i organizacjami w celu zapewnienia technologii oczyszczania wody dla społeczności, w których dostęp do czystej wody pitnej jest utrudniony. Jak dotąd w ramach programu CSDW zapewniono ponad 13 mld litrów czystej wody w rejonach, w których jest ona najbardziej potrzebna.

Więcej informacji o programie CSDW spółki P&G można znaleźć na stronie: www.csdw.org. Aby obejrzeć wszystkie udostępnione fragmenty filmu, zobacz następującą playlistę. Całość filmu zostanie udostępniona na powyższej stronie internetowej 22 marca.

Infografika z danymi pochodzącymi z ankiety: kliknij tutaj.

Badanie wspomniane w niniejszej informacji prasowej zostało przeprowadzone drogą internetową przez firmę Research & Data Insights (RDI). Ankieta została przeprowadzona w dniach 1-3 lutego 2018 r. i objęła 1000 konsumentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy ukończyli 18 lat.

Procter & Gamble

Oferując cieszące się zaufaniem, wiodące w swoich kategoriach produkty wysokiej jakości, firma P&G służy klientom na całym świecie. Do marek firmy należą: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. P&G prowadzi działalność w ok. 70 krajach świata. Najnowsze informacje na temat P&G i jej marek można znaleźć na stronie: http://www.pg.com.

National Geographic Partners

National Geographic Partners LLC (NGP), spółka joint venture Towarzystwa National Geographic i wytwórni 21st Century Fox, stanowi dla odbiorców na całym świecie wysokiej jakości źródło wiedzy o odkryciach naukowych oraz relacji z podróży i wypraw za pośrednictwem niezrównanej oferty platform medialnych. NGP obejmuje ogólnoświatowe kanały telewizyjne National Geographic (National Geographic Channel, Nat Geo WILD, Nat Geo MUNDO, Nat Geo PEOPLE) oraz platformy medialne i zorientowane na klienta National Geographic, w tym czasopisma National Geographic; studia produkcyjne; powiązane z nimi platformy cyfrowe i społecznościowe; książki; mapy; publikacje dla dzieci; i inne obszary działalności w zakresie podróży, światowych imprez i wydarzeń, sprzedaż materiałów archiwalnych, sprzedaż licencji, a także działalność e-commerce. Od 130 lat nadrzędnym celem National Geographic pozostaje poszerzanie wiedzy i świadomości na temat naszego świata. Każdego dnia staramy się iść jeszcze dalej, pokonując ograniczenia, by zaoferować naszym odbiorcom jeszcze więcej niż dotychczas. Co miesiąc, w 43 językach, docieramy do milionów ludzi ze 172 krajów na całym świecie. NGP przekazuje 27 procent zysków do Towarzystwa National Geographic Society, które jest organizacją non-profit, na prace naukowe i badawcze, ochronę przyrody i edukację. Więcej informacji na stronach internetowych natgeotv.com i nationalgeographic.com. Znajdź nas w serwisach Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn i Pinterest.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kontakt z mediami P&G:
Julie deSylva
tel. 513-780-0006
e-mail: desylva.j@pg.com
lub
National Geographic Partners LLC
Courtney Rowe
tel. 202-919-2810
e-mail: Courtney.rowe@natgeo.com

Contacts

Kontakt z mediami P&G:
Julie deSylva
tel. 513-780-0006
e-mail: desylva.j@pg.com
lub
National Geographic Partners LLC
Courtney Rowe
tel. 202-919-2810
e-mail: Courtney.rowe@natgeo.com