Fond Cryptos, kvazi-burzovně obchodovaný fond, je nyní otevřený pro investory

První fond, který bude pasivně sledovat index kryptoměn CCI30

ZUG, Švýcarsko--()--Fond Cryptos umožní investorům získat přístup ke kryptoměnám se sníženým rizikem v regulovaném prostředí.

Fond Cryptos je projekt týmu předních akademiků, analytiků a bezpečnostních expertů se sídlem ve švýcarském Zugu. Měl by pasivně sledovat index CCI30 (index komoditního kanálu) (www.cci30.com), indikátor hodnoty kryptoměn a referenční měřítko sektoru.

Carlo Scevola, jeden z představitelů vedení fondu řekl: “Fond Cryptos byl zpočátku založen jako soukromý investiční nástroj. Poprvé jsem koupil Bitcoin v roce 2011 a když jeho hodnota výrazně vzrostla, chtěl jsem diverzifikovat do dalších kryptoměn s rigorózním vědeckým přístupem. K dispozici nebyla žádná vhodná možnost a tak jsem založil vlastní fond.“ Fond Cryptos je rovněž reakcí na velkou poptávku investorů. „Překlenuje mezeru mezi tradičním finančním systémem a sektorem kryptoměn. Investoři se potřebují podílet na kryptoměnovém trhu prostřednictvím regulovaného subjektu, který dosud neexistoval.“

Fond Cryptos je jediný regulovaný fond, který nabízí pasivní index sledování investiční strategie pro kryptoměny a neúčtuje výkonnostní poplatky.

Index CCI30 umožňuje vytvářet vyvážené portfolio, které maximalizuje návratnost a zároveň minimalizuje rizika a nestálost. Fond replikuje index CCI30 pasivně tím, že investuje do komponent indexu (30 kryptoměn s největší tržní kapitalizací).

Podíl ve fondu vyžaduje minimální investici ve výši 100 000 amerických dolarů. Roční poplatek za správu pouhých 0,99% a nulový výkonnostní poplatek z něj činí zdaleka nejméně nákladný fond v tomto sektoru.

„Žádný jednotlivý investor nemůže být majitelem několika kryptoměn přímo. Nakoupit 30 různých měn a udržovat vyvážené portfolio vyžaduje čas a zkušenosti. Také jsou zde technické a bezpečnostní požadavky, které může zvládnout jen speciální profesionální struktura,“ řekl Scevola. „Prostřednictvím fondu Cryptos může každý získat přístup k hlavním kryptoměnám a zároveň snížit nestálost investice.“

Provozování indexu fondu vyžaduje celou řadu dovedností v oblasti financí a kvantitativní sféry spolu s prvotřídními postupy v oblasti zabezpečení. Fond Cryptos založili tři partneři, kteří jsou zodpovědní za jeho řízení:

•Igor Rivin, profesor matematiky na univerzitě Temple University a královský profesor na univerzitě St. Andrews, jeden z nejrespektovanějších matematiků na světě. Je uznávaný za své dovednosti v oblasti, kde se prolíná matematika a finance. Zodpovídá za výzkum a teoretickou podporu fondu Cryptos Fund.

•Carlo Scevola, respektovaný poskytovatel poradenských služeb v oblasti práva a financí, ekonom a investor. Scevola zodpovídá za organizaci fondu.

•Jeff Zorn, světový bezpečnostní expert. Dříve pracoval jako vojenský poradce prezidenta Spojených států amerických zodpovědný za „nukleární kufřík“. Zorn v současné době radí vládám a korporacím v oblasti kyberbezpečnosti, identifikace hrozeb a neutralizace. Zodpovídá za všechny bezpečnostní aspekty fondu.

Jmenovaným auditorem fondu je globální firma Baker Tilly, která poskytuje komplexní služby v oblasti účetnictví. Nezávislým administrátorem je jedna ze špičkových světových firem společnost Trident Trust.

„Kryptoměny nekorelují s ostatními třídami aktiv,“ řekl profesor Rivin. „Z toho důvodu je fond Cryptos perfektním nástrojem, jak diverzifikovat naše portfolio. Fond lze rovněž považovat za bezpečný nástroj pro ukládání kapitálu. Díky nízkým poplatkům je dostupný pro ty, kteří chtějí držet své peníze mimo tradiční bankovní systém, a zároveň využívat výhod regulovaného subjektu a vysoké úrovně zabezpečení, které jeho struktura poskytuje.“

Operace začaly s kapitálem ve výši 12 milionů amerických dolarů a institucionální investoři už se zavázali k dalším 100 milionům amerických dolarů.

Profesionální investoři, kteří se chtějí podílet na fondu Cryptos, naleznou další informace na adrese www.thecryptosfund.com.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakty:
Cryptos Fund
Carlo Scevola, +41.445.853.445
info@thecryptosfund.com

Contacts

Kontakty:
Cryptos Fund
Carlo Scevola, +41.445.853.445
info@thecryptosfund.com