Nowy patent udzielony spółce Solidia Technologies na beton utwardzany dwutlenkiem węgla

Solidia Concrete™ pavers. (Photo: Business Wire)

PISCATAWAY, N.J.--()--Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA udzielił patentu na strukturę betonu Solidia Concrete™ utwardzanego dwutlenkiem węgla, poprawiającą właściwości użytkowe i wytrzymałość materiałów dostępnych na globalnym rynku materiałów budowlanych. Solidia Technologies® ma wyłączne prawo do udzielania licencji na patent, którego właścicielem jest Rutgers University, gdzie wynaleziono tę generację materiałów.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: http://www.businesswire.com/news/home/20180119005608/en/

Patent USA nr 9 868 667 „Komponent wiążący, matryca wiążąca i materiał kompozytowy zawierający komponent wiążący, oraz technologia produkcji” obejmuje skład betonu niebędącego betonem hydraulicznym.

„Wiązania powstałe na skutek hydratacji w konwencjonalnym betonie mogą narazić wytrzymałość i trwałość materiału” - wyjaśnia dyrektor ds. technologii w spółce Solidia, dr Nicholas DeCristofaro. W przypadku betonu utwardzanego dwutlenkiem węgla, komponenty wiążące na bazie krzemionki i węglanu wapniowego umożliwiają pozyskanie szerokiego zakresu atrakcyjnych właściwości, włącznie z wytrzymałością mechaniczną i odpornością na ujemne temperatury i na siarczany.

Solidia wnosi swój wkład w realizację celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez przemysł cementowy, odpowiedzialny za 3-5% globalnej emisji CO2. Proces stworzony przez Solidię rozpoczyna się od energooszczędnego zrównoważonego cementu, następnie utwardzania betonu dwutlenkiem węgla, pomniejszając ślad węglowy cementu i betonu o 70%, i odzyskując od 60% do 80% wody wykorzystywanej przy ich produkcji. Przy wykorzystaniu tych samych surowców i sprzętu, co w produkcji tradycyjnych typów betonu, wytworzone produkty charakteryzują się lepszymi właściwościami użytkowymi, przy czym koszty produkcji są niższe, a utwardzenie betonu trwa krócej niż 24 godziny.

„Nasz beton nowej generacji zapewnia przewagę konkurencyjną globalnemu rynkowi betonu wartemu 1 bilion USD, i rynkowi cementowemu wartemu 300 miliardów USD, poprawiając rentowność i trwałość branży, która tego potrzebuje” - powiedział prezes i dyrektor naczelny spółki Solidia, Tom Schuler.

Produkt znajduje się obecnie w fazie komercjalizacji dla zastosowań na większą i mniejszą skalę, przy czym prace początkowe były ukierunkowane na zastosowanie w produkcji niezbrojonych prefabrykatów, włącznie z kostką brukową i płytami chodnikowymi. Solidia obecnie prowadzi prace nad opracowaniem dla zastosowania betonu zbrojonego, włącznie z gazobetonem, podkładami kolejowymi, płytami architektonicznymi i płytami wielokanałowymi.

Spółka Solidia złożyła ponad 200 wniosków o udzielenie patentów na całym świecie, z czego udzielono już 32 patenty, a datę udzielenia kolejnych 14 już ustalono. Inwestorami spółki są Kleiner Perkins Caufield & ByersBright CapitalBASFBPLafargeHolcimTotal Energy VenturesAir LiquideOGCI Climate InvestmentsBill Joy i inni inwestorzy prywatni.

Informacje na temat Solidia Technologies znajdują się na stronie solidiatech.com, na LinkedInYouTube i serwisie Twitter: @SolidiaCO2.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

YUI+Company, Inc.
Ellen Yui
tel. 301-270-8571
e-mail: ellenyui@yuico.com

Contacts

YUI+Company, Inc.
Ellen Yui
tel. 301-270-8571
e-mail: ellenyui@yuico.com