Nový americký patent pro beton využívající k tuhnutí CO2 společnosti Solidia Technologies zlepšuje vlastnosti a trvalou udržitelnost stavebních materiálů

Solidia Concrete™ pavers. (Photo: Business Wire)

PISCATAWAY, New Jersey--()--Americký patentový a známkový úřad vydal patent na složení betonu Solidia Concrete(TM), který využívá k tuhnutí CO2. Zlepšuje vlastnosti a trvalou udržitelnost a je k dispozici pro stavební průmysl a výrobce stavebních materiálů na celém světě. Společnost Solidia Technologies® je exkluzivním držitelem licenčních práv na patent, jehož vlastníkem je univerzita Rutgers University, kde byla první generace materiálu vynalezena.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní tiskovou zprávu si můžete prohlédnout zde: http://www.businesswire.com/news/home/20180119005608/en/

Patent USA č. 9 868 667, „Pojivová složka, pojivová matrice a kompozitní materiál s pojivovou složkou a jejich výroba“ („Bonding Element, Bonding Matrix and Composite Material Having the Bonding Element and Method of Manufacturing Thereof“) zahrnuje složení nehydraulického betonu.

“Hydrátové vazby v běžném betonu mohou ohrozit pevnost a odolnost materiálu,” vysvětluje hlavní technolog společnosti Solidia Nicholas DeCristofaro, Ph.D. “U betonu, který využívá k tuhnutí CO2, pojivové složky založené na bázi křemíku a uhličitanu vápenatého vytváří celou řadu atraktivních vlastností, jako je například mechanická pevnost, odolnost vůči mrazu a působení síranů.”

Společnost Solidia se snaží naplňovat cíle cementářského průmyslu v oblasti snižování emisí uhlíku, které se podílí 3-5% na globálním znečištění CO2. Procesy společnosti Solidia začínají u energeticky šetrné trvale udržitelné výroby cementu. Beton při tuhnutí absorbuje CO2, takže společnost snižuje uhlíkové dopady cementu a betonu až o 70% a recykluje 60 až 80% vody z výroby. Při použití stejných surovin a stávajícího vybavení jako u tradičních betonů, mají výsledné produkty lepší vlastnosti, jejich výroba je levnější a tuhnou za méně než 24 hodin.

“Naše betony příští generace nabízí výhodu nad konkurencí na americkém trhu s betonem, s obratem 1 bilion amerických dolarů, a cementem, s obratem 300 miliard amerických dolarů, podporují tvorbu zisku a trvalou udržitelnost, které jsou v tomto průmyslovém odvětví potřebné,” řekl prezident a generální ředitel společnosti Solidia Tom Schuler.

V současné době se komercializace pro rozsáhlé a menší aplikace zaměřují v oblasti prvotních technologií na prefabrikované výrobky bez vyztužení, jako jsou dlažby a bloky. Solidia vyvíjí procesy pro aplikace s vyztužením, jako je například pórobeton, železniční pražce, architektonické panely a stropní dílce.

Duševní vlastnictví společnosti Solidia zahrnuje více než 200 žádostí o udělení patentu na celém světě, 32 vydaných a 14 plánovaných patentů. Mezi její investory patří společnosti Kleiner Perkins Caufield & ByersBright CapitalBASFBPLafargeHolcimTotal Energy VenturesAir LiquideOGCI Climate InvestmentsBill Joy a další soukromí investoři.

Společnost Solidia Technologies můžete sledovat na stránkách www.solidiatech.com a LinkedInYouTube a Twitter: @SolidiaCO2.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

YUI+Company, Inc.
Ellen Yui
Tel : 301-270-8571
Email : ellenyui@yuico.com

Contacts

YUI+Company, Inc.
Ellen Yui
Tel : 301-270-8571
Email : ellenyui@yuico.com