Na mezinárodním knižním veletrhu Sharjah International Book Fair 2017 můžete vidět více než 1,5 miliónu knižních titulů a zúčastnit se 2 600 akcí

Hlavním tématem 36. třetího největšího knižního veletrhu světa je „Svět uvnitř mé knihy“

General picture from Sharjah International Book Fair 2016 (Archived) (Photo: Sharjah Book Authority)

ŠARJAH, Spojené arabské emiráty--()--Více než 1,5 miliónu titulů a 1650 vydavatelských domů z 60 zemí světa se zúčastní 36. mezinárodního knižního veletrhu Sharjah International Book Fair (SIBF), který se koná od 1. do 11. listopadu. Tento veletrh se koná v Šarjahu, třetím největším emirátu Spojených arabských emirátů. Hlavním tématem letošní 11denní akce, která oslavuje literaturu, znalosti a kulturu, je „Svět uvnitř mé knihy“.

Veletrh, který pořádá organizace Sharjah Book Authority (Knižní úřad emirátu Šarjah), je třetím největším knižním veletrhem na světě a na výstavní ploše 14 625 metrů čtverečných se dále představí 393 hostů v rámci 2600 akcí. Veletrh se neustále rozšiřuje a letos se ho poprvé zúčastní i zástupci z Jižní Koreje, Bangladéše a Dánska.

Kalendář akcí na letošním veletrhu SIBF 2017 je velmi různorodý a skládá se z několika programů, včetně kulturního programu, kulturní kavárny, intelektuálního programu a kuchyňského koutku. Největší letošní doprovodnou akcí s nejrozsáhlejší nabídkou je dětský program, v jehož rámci se uskuteční 1632 aktivit, za účasti 44 hostů z 20 zemí světa. Veletrh SIBF také nabídne 33 akcí a seminářů v oblasti sociálních médií, za účasti předních odborníků na sociální média, kteří se budou věnovat kulturním, mediálním a společenským otázkám.

Knižní úřad emirátu Šarjah (The Sharjah Book Authority - SBA) oznámil, že Velká Británie bude letošní „čestnou zemí“, v rámci projektu „UK/UAE 2017“, což je bilaterální roční kulturní výměna mezi Velkou Británií a Spojenými arabskými emiráty, kterou pořádá Britská rada.

Vůbec poprvé bude celý pavilón na veletrhu SIBF věnován „zóně budoucnosti“, kde najdete 10 předních firem v oblasti digitálních knih, kteří zde představí své zkušenosti a nejnovější publikace.

Ústředním bodem celého veletrhu SIBF 2017 je čtvrtý ročník konference SIBF/ALA. Tuto konferenci každý rok organizuje Knižní úřad emirátu Šarjah (SBA) ve spolupráci s Americkou knihovnickou asociací (American Library Association - ALA) a jde o jedinou konferenci asociace ALA pořádanou mimo území Spojených států amerických.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

National Network Communications (NNC)
Fadia Daouk, mobil: +971 52 617 2111

Contacts

National Network Communications (NNC)
Fadia Daouk, mobil: +971 52 617 2111