Ponad 1,5 miliona tytułów oraz 2 600 wydarzeń na Międzynarodowych Targach Książki 2017 w Szardży

Hasłem przewodnim 36. edycji trzecich co do wielkości targów książki na świecie jest „Świat ukryty we wnętrzu książki”

General picture from Sharjah International Book Fair 2016 (Archived) (Photo: Sharjah Book Authority)

SZARDŻA, Zjednoczone Emiraty Arabskie--()--Ponad 1,5 miliona tytułów i 1650 wydawnictw z 60 krajów zostanie zaprezentowanych podczas 36. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Szardży (SIBF), które odbędą się w dniach 1-11 listopada w Szardży, trzecim co do wielkości emiracie ZEA. Hasłem przewodnim tegorocznego święta literatury, wiedzy i kultury jest „Świat ukryty we wnętrzu książki”.

Tegoroczna edycja trzecich co do wielkości targów książki na świecie, zorganizowana przez Urząd ds. czytelnictwa Emiratu Szardża, odbędzie się na przestrzeni o powierzchni 14 625 m2. Na targi zaproszono 393 gości z 48 krajów, którzy wezmą udział w ponad 2600 wydarzeniach. Udział Korei Południowej, Bangladeszu i Danii, które po raz pierwszy pojawią się na targach, potwierdza rosnące znaczenie SIBF.

W kalendarzu wydarzeń SIBF 2017 wyróżniono kilka osi tematycznych, w tym program kulturalny, kawiarnia kulturalna, program poświęcony zagadnieniom intelektualnym i kącik kulinarny. Najbogatszy w tym roku okazał się program dla dzieci, który obejmie 1 632 rodzaje aktywności prezentowanych przez 44 gości z 20 krajów. Podczas SIBF będzie również dostępna stacja mediów społecznościowych, w ramach której będzie można uczestniczyć w 33 aktywnościach i warsztatach z udziałem czołowych postaci świata mediów społecznościowych, które omówią najważniejsze obecnie kwestie związane z kulturą, mediami i społeczeństwem.

Urząd ds. czytelnictwa Emiratu Szardża (SBA) ogłosił również, że Wielka Brytania (UK) będzie krajem honorowym targów w ramach „UK/ZEA 2017”, roku obustronnej wymiany kulturalnej między tymi krajami, której organizatorem jest British Council.

Po raz pierwszy na SIBF stworzono specjalny pawilon „Strefa przyszłości”, w którym zgromadzi się 10 najważniejszych firm specjalizujących się w wydawnictwach cyfrowych, aby zaprezentować swoje doświadczenia i najnowsze publikacje.

Najważniejszym wydarzeniem SIBF 2017 będzie czwarta edycja Konferencji SIBF/ALA. Wydarzenie to, organizowane co roku przez SBA we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotek Amerykańskich (ALA), jest jedyną konferencją ALA, która odbywa się poza Stanami Zjednoczonymi.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

National Network Communications (NNC)
Fadia Daouk, tel. kom. +971 52 617 2111

Contacts

National Network Communications (NNC)
Fadia Daouk, tel. kom. +971 52 617 2111