Společnost Swift Biosciences představuje nové špičkové adaptéry pro sekvenování velkého počtu vzorků najednou

Tato revoluční technologie urychlí genové mapování, objevy nových biomarkerů, klasifikaci tumorů a bioptické analýzy tekutých vzorků

ANN ARBOR, Mich.--()--Swift Biosciences, přední poskytovatel inovativních technologií pro genové sekvenování, dnes představila indexovací adaptéry Accel-NGS(R) 2S Indexed Adapters, nové portfolio výrobků, které podstatně vylepšuje sekvenování na platformách Illumina(R) nové generace.

Tato jedinečná sada nabízí nejrozsáhlejší komerčně dostupné portfolio špičkových aplikací pro sekvenování genů, které uživatelům umožňuje najednou zpracovat až 96 samostatných vzorků a 768 duálních vzorků.

Tato špičková technologie, která je ve svém oboru jedničkou, uspokojuje stále rostoucí poptávku odborných vědeckých a výzkumných laboratoří po zpracování většího množství vzorků najednou pro lepší hospodárnost a přesnější data.

Multiplexní sekvenování DNA je běžně používaný proces zpracování několika vzorků, které jsou řádně označeny a zpracovány současně, aby se snížila cena za zpracování jednoho vzorku. Nedávné kontrolované studie potvrdily, že ostatní komerčně dostupná řešení jsou zatížena chybovostí, a to zejména chybou s názvem "přeskakování", kdy se sekvence genů přiřadí ke špatnému vzorku.

Navíc, starší technologie pro multiplexní sekvenování DNA jsou také náchylnější k chybám během samotného procesu sekvenování, což ještě zvyšuje celkovou chybovost. Spolu s tím jak se zvyšuje kapacita jednotlivých sekvenovacích platforem, včetně například nejnovější platformy NovaSeq™ společnosti Illumina, stoupají nároky na přesnost indexování a značení tak, aby bylo možné zpracovávat velké množství vzorků současně, po čemž je velká poptávka.

Vědečtí pracovníci firmy Swift Biosciences potvrdily, že adaptéry Accel-NGS 2S Indexed Adapters jsou schopny zpracovat až 96 sad jednotlivých vzorků a v kombinaci s adaptéry Illumina TruSeq® P5 pak dokonce zvládnou až 768 samostatných duálních vzorků. Tato nová technologie tak umožňuje současné zpracování 96 - 768 samostatně označených vzorků v jednom cyklu. Navíc, díky jedinečnému provedení je vyloučeno riziko chyby špatného označení vzorků, což je problém, který se týkal zejména buněčných komůrek v systému Illumina. Tato zlepšení tak zvyšují citlivost celého systému na zachycení i málo četných odchylek a současně zvyšují spolehlivost a rychlost zpracování dat.

"Ve společnosti Swift se snažíme vědcům dát možnost získat z každého typu vzorku ty nejkvalitnější údaje a posouvat tak hranice jejich vědního oboru," řekl Timothy Harkins, prezident a generální ředitel firmy Swift Biosciences. "Naše nové indexační adaptéry Accel-NGS 2S Indexed Adapters tak řeší problém poměru kapacity a ceny za zpracování vzorku na platformách Illumina. Tato platforma, v kombinaci s technologiemi Accel-NGS 2S tak nyní všem sekvenovacím laboratořím nabízí kvalitnější data za podstatně nižší ceny."

První komerční objednávka

Nové adaptéry Accel-NGS 2S Indexed Adapters jsou již v prodeji. První objednávka byla odeslána společnosti Shanghai Nanodigmbio Biotechnology Co. LTD, která je partnerem pro distribuci výrobků firmy Swift v Číně. Společnost Shanghai Nanodigmbio Biotechnology je jednou z nejrychleji rostoucích firem na čínském trhu s produkty pro sekvenování, genomiku a výzkum chorob. V roce 2016 Čína představila svůj "pětiletý plán" se strategickým zaměřením na cílenou medicínu, což je rychle rostoucí oblast genomiky, která do budoucna bude značně ovlivňovat vývoj na poli diagnostiky a léčby chorob.

"Nové adaptéry firmy Swift nabízí vědeckým pracovníkům a laboratořím, které se zabývají sekvenováním, řadu výhod," řekl Chance Wu, generální ředitel firmy Shanghai Nanodigmbio Biotechnology Company.

"Laboratoře tak nyní budou moci maximalizovat počet zpracovaných vzorků v jednom cyklu, a to za podstatně nižší cenu a s vyšší přesností než dosud."

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Lambert, Edwards & Associates
Darby Wagner, (616) 258-5779
dwagner@lambert-edwards.com

Contacts

Lambert, Edwards & Associates
Darby Wagner, (616) 258-5779
dwagner@lambert-edwards.com