Madison Realty Capital udziela firmie Ceruzzi Properties 300 mln USD pożyczki budowlanej na budowę luksusowego budynku

Ceruzzi buduje 72-kondygnacyjną wieżę z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi, przy 138 East 50th Street, według projektu Pelli Clarke Pelli Architects; spółka MRC zapewnia pełną kapitalizację zadłużenia na potrzeby całego projektu.

NOWY JORK--()--Spółki Ceruzzi Properties (Ceruzzi) i Madison Realty Capital (MRC) ogłosiły sfinalizowanie umowy pożyczki na kwotę 300 mln USD na ukończenie budowy dużej nieruchomości mieszkaniowo-użytkowej mieszczącej się pod adresem 138 East 50th Street w dzielnicy Midtown East na Manhattanie. Pożyczki na realizację projektu, realizowanego przez Ceruzzi we współpracy z SMI USA (SMI), udzieliło MRC, firma ze wsparciem instytucjonalnym specjalizująca się w inwestycjach kapitałowych i dłużnych w segmencie "middle" rynku nieruchomości. Nieruchomość składa się z wysokiej na 803 stopy (ok. 245 m) wieży o 72 kondygnacjach z elewacją zaprojektowaną przez studio Pelli Clarke Pelli Architects oraz 124 luksusowymi apartamentami i 7,5 tys. stóp kwadratowych (ok. 700 m2.) powierzchni handlowej kategorii wyższej i budżetowej, jak również garażami na 25 samochodów.

"Finalizacja tej transakcji z Madison Realty Capital to była dla nas prawdziwa przyjemność - powiedział Lou Ceruzzi, założyciel i prezes Ceruzzi Properties. - Cały proces udało nam się przeprowadzić szybko i bez najmniejszych trudności. Z przyjemnością będziemy kontynuować współpracę z MRC i realizować kolejne transakcje z myślą o przyszłych sukcesach".

"MRC okazało się idealnym partnerem do udzielenia pożyczki na tę ważną inwestycję oraz doskonałym uzupełnieniem zespołu projektowego, który udało nam się zbudować" - dodał Tom Tao, prezes SMI.

"Transakcja ta dobitnie ukazuje rolę MRC jako jednego z nielicznych dostawców rozwiązań z zakresu finansowania z pojedynczego źródła dla czołowych sponsorów takich jak Ceruzzi Properties oraz ich kontrahentów - powiedział Josh Zegen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający MRC. - W dzisiejszych czasach, gdy wielu deweloperów musi ubiegać się o finansowanie z różnych źródeł inwestycyjnych, aby móc realizować swoje transakcje, my oferujemy możliwość załatwienia wszystkiego w ramach jednego, kompleksowego procesu. Dla naszych klientów jest to bardzo kusząca oferta i często właśnie z tego powodu pragną oni nawiązać z nami współpracę jako pożyczkodawcą".

Budowa postępuje błyskawicznie - część nadziemna sięgnęła już 40 piętra, a najwyższe kondygnacje mają być gotowe w listopadzie. Oddanie budynku do użytku planuje się na koniec 2018 r. Elewację zaprojektowało studio Pelli Clarke Pelli Architects, a nadzór architektoniczny nad inwestycją sprawuje firma SLCE Architects. Generalnym wykonawcą jest AECOM Tishman.

Ceruzzi Properties zamierza oferować funkcjonalne lokale, z których każdy zawierać będzie od jednej do pięciu sypialni, na powierzchni od 777 do 5388 stóp kw.. (72-500 m2) - ogółem na sprzedaż przeznaczone zostanie ok. 200 tys. stóp kw. (18,5 tys. m2). Luksusowego charakteru lokalom nadawać będzie m.in. ekskluzywny wystrój wnętrz autorstwa studia Champalimaud. W budynku znajdą się ponadto wyjątkowe obiekty i udogodnienia, takie jak basen i spa, siłownia oraz miejsce do wspólnej pracy.

Madison Realty Capital (MRC)

MRC to nowojorska firma zajmująca się inwestycjami kapitałowymi i dłużnymi w segmencie „middle” rynku nieruchomości. Do dziś ta założona w 2004 roku firma zrealizowała transakcje na kwotę ok. 6 mld USD w sektorze nieruchomości wielorodzinnych, komercyjnych, biurowych, przemysłowych i hotelowych.

Ceruzzi Holdings LLC

Ceruzzi Holdings LLC to spółka z Nowego Jorku oferująca całościowy pakiet usług i dysponująca zróżnicowanym portfolio, w skład którego wchodzą głównie nieruchomości. W oparciu o 25 lat doświadczenia w nabywaniu, opracowywaniu i strukturyzowaniu inwestycji Ceruzzi tworzy dla klientów wyjątkowe możliwości biznesowe, które zapewniają opłacalny zwrot z inwestycji. Do ostatnich projektów Ceruzzi w Nowym Jorku należy objęcie większościowych udziałów w gruntach pod budynkiem Lipstick Building oraz w obrębie nieruchomości mieszczącej się przy 521 Fifth Avenue. Zatrudnieni w spółce specjaliści z zakresu nieruchomości specjalizują się w szeregu dziedzin takich jak budownictwo, przepisy dotyczące prawa do lokali, najem, marketing, zarządzanie oraz finanse.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kontakt dla mediów
Great Ink Communications: 212-741-2977
Tom Nolan – tom@greatink.com
Eric Waters – eric.waters@greatink.com

Contacts

Kontakt dla mediów
Great Ink Communications: 212-741-2977
Tom Nolan – tom@greatink.com
Eric Waters – eric.waters@greatink.com