Madison Realty Capital przyznaje 270 mln dolarów kredytu budowlanego na wielofunkcyjną inwestycję w kompleksie dawnego browaru Rheingold w Bushwick

NOWY JORK--()--Madison Realty Capital (MRC), wspierana instytucjonalnie spółka inwestująca w nieruchomości skupiająca się na kapitale mieszkaniowym i dłużnych papierach wartościowych w środkowym segmencie rynku, przyznała 270 mln dolarów kredytu budowlanego na dużą inwestycję na terenie dawnego browaru Rheingold w Bushwick, na Brooklynie. Spółka All Year Management, która sfinansowała już kilka poprzednich projektów ze środków MRC, planuje wybudowanie dwóch budynków o powierzchni ponad 92 tys. m2, obejmujących 1,9 tys. m2 powierzchni handlowej, w tym 911 lokali mieszkalnych i 533 miejsca parkingowe.

MRC poprzednio przyznał kredyt pomostowy na zakup działek i czynności wstępne, a obecnie zapewnia pełne finansowanie inwestycji. Deweloper uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia od nowojorskiego Wydziału Budynków oraz Wydziału Konserwacji i Rozwoju Budownictwa Mieszkalnego, a prace budowlane już trwają.

„Ta transakcja jest dla MRC wielką szansą. Dobrze znamy kredytobiorcę, ponieważ sfinansowaliśmy już kilka ich poprzednich przedsięwzięć, a i dzielnica Bushwick nie jest nam obca dzięki wcześniejszym inwestycjom w tej okolicy” - powiedział Josh Zegen, współzałożyciel i dyrektor naczelny MRC. „Proces uzyskiwania pozwoleń został zakończony, prace budowlane są zaawansowane, a kredytobiorca zainwestował znaczny kapitał w tę inwestycję. Sądzimy, że ten wielki i prestiżowy projekt zakończy się sukcesem i cieszymy się, że zapewniając środki finansowe na jego budowę odgrywamy w nim kluczową rolę”.

Inwestycja powstaje przy Melrose Street 123 i Noll Street 54 w Bushwick, które należą do byłego kompleksu browaru Rheingold. W budynku przy Noll 54 wzniesiono już wszystkie piętra, prawie wszystkie okna zostały już zamontowane, trwa montaż konstrukcji ścianek działowych.

Budynek przy Melrose 123 ma już gotowe fundamenty, a obecnie trwa wylewanie betonu pod konstrukcję niższych pięter. Lokalizacja objęta jest przywilejem podatkowym 421a, a mieszkalna część inwestycji obejmuje segment o przystępnych cenach.

Informacje o Madison Realty Capital (MRC)

MRC to nowojorska spółka inwestująca w nieruchomości, skupiająca się na kapitale mieszkaniowym i dłużnych papierach wartościowych w środkowym segmencie rynku. Od powstania w 2004 r. MRC zainwestowała w transakcje o wartości ok. 6 mld dolarów w sektorach budownictwa wielorodzinnego, handlowego, biurowego, przemysłowego i hotelowego.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Great Ink Communications:
Tom Nolan
tel. 212-741-2977
e-mail: tom@greatink.com
lub
Eric Waters
e-mail: eric.waters@greatink.com

Contacts

KONTAKT:
Great Ink Communications:
Tom Nolan
tel. 212-741-2977
e-mail: tom@greatink.com
lub
Eric Waters
e-mail: eric.waters@greatink.com