Technologie strojového učení se představuje na Tour De France

Přesnější informace o závodu na kartách pro fanoušky cyklistiky po celém světě

(Graphic: Business Wire)

LONDÝN A PAŘÍŽ--()--Společnost Amaury Sport Organisation (A.S.O.), pořadatel Tour de France, a společnost Dimension Data, oficiální technologický partner Tour de France, dnes oznámily zavedení technologie strojového učení na letošní Tour de France s cílem poskytnout fanouškům cyklistiky po celém světě jedinečný a nezapomenutelný zážitek z letošního závodu. Závod odstartuje v sobotu v německém Düsseldorfu a skončí na Champs-Élysées v Paříži dne 23. července.

V tomto roce bude do platformy datové analytiky společnosti Dimension Data, jež byla vyvinuta ve spolupráci se společností A.S.O., začleněna metoda strojového učení a komplexní algoritmy, které kombinují živá a historická data závodu s cílem poskytnout přesnější informace o průběhu závodu. Fanoušci budou mít také k dispozici profily jednotlivých jezdců, které jim umožní lépe pochopit prostředí a okolnosti, za kterých jezdci podávají své nejlepší výkony.

V rámci nového pilotního projektu společnosti A.S.O. a Dimension Data v tomto roce zkoumají úlohu prognostických analytických technologií při posuzování pravděpodobnosti různých variant průběhu závodu, jako například, zda peloton dojede jezdce, kteří se od něj oddělili v určité fázi závodu.

Scott Gibson, výkonný ředitel skupiny Dimension Data – Digital Practice k tomu dodává: „S tím, jak se ve sportu zavádí stále více technologií, mění se způsob sledování a popularita technologií stoupá. Co je pro nás nejzajímavější, je způsob, jakým pomáháme společnosti A.S.O. oslovit novou generaci fanoušků znalých digitálních technologií, a to, že pokročilé technologie jako např. strojové učení otevírají nové možnosti poskytování těch informací a zážitků, které dnešní fanoušci vyžadují.”

Základním prvkem řešení živého sledování a datové analytiky jsou transpondéry GPS, které jsou umístěny pod sedlem každého kola. Data nashromážděná z těchto transpondérů jsou poté sloučena s externími údaji o gradientu a aktuálních povětrnostních podmínkách závodu s cílem poskytnout detailní informace, např. o aktuální rychlosti a poloze jednotlivých závodníků, o odstupu mezi jednotlivými jezdci a o složení skupin v průběhu závodu. Technologické řešení v tomto roce vygeneruje a zanalyzuje přes 3 miliardy datových bodů na 21 etapách Tour de France, což představuje značný nárůst ve srovnání s 128 miliony datových bodů v uplynulém roce.

Christian Prudhomme ze společnosti A.S.O., který je ředitelem Tour de France, říká: „V dnešní době chtějí být naši fanoušci součástí závodu. Na sociálních médiích jsou digitálně mnohem aktivnější než kdykoliv dříve, a během závodu vyžadují živý a atraktivní zážitek z druhé obrazovky. Technologie nám umožňují dokonale přeměnit jejich zážitek ze závodu.”

Upravené řešení Tour de France využívá plně cloudového, virtualizovaného datového střediska, které poskytuje měřítko a umožňuje snížit počet lidí v zázemí, kterých je zapotřebí k provozu tohoto řešení. Cloudové řešení navíc poskytuje geografickou pružnost, jelikož je ovladatelné odkudkoliv na světě. Technické týmy společnosti Dimension Data v letošním roce spolupracují na čtyřech světadílech pomocí masivně propojených mobilních uzlů spolupráce vybavených nejmodernějším technologiemi digitálních a virtuálních pracovišť.

Několik základních informací o závodu Tour de France:

  • 198 závodníků ve 22 týmech vygeneruje na trase dlouhé 3 540 km přes 150 milionů geoprostorových datových odečtů a datových odečtů prostředí.
  • Webová stránka s živým sledováním Tour de France, racecenter.letour.fr, která v roce 2016 zvládala průměrně 2 000 vstupů na stránku za sekundu, byla pro tento rok upravena tak, aby zvládla 25 000 vstupů na stránku za sekundu.
  • V roce 2016 bylo v televizi odvysíláno 6 100 hodin na 100 televizních stanicích ve 190 zemích po celém světě. Díky společnosti A.S.O. se počet hodin televizních přenosů zvýší z 80 v roce 2016 na 105 v tomto roce a závod bude přenášen od prvního kilometru každé etapy.
  • Oblast kybernetické bezpečnosti je pro Tour de France prioritou. V průběhu závodu v roce 2016 zaznamenal cloudový bezpečnostní systém společnosti Dimension Data 1 409 769 podezřelých pokusů o přístup, které byly zablokovány.

Navštivte mikrostránku Tour der France společnosti Dimension Data
Shlédněte video
Newsroom Tour de France společnosti Dimension Data
Sledujte nás na @letourdata pro živé aktualizace dat ze závodu na oficiálním twitterovém účtu společnosti A.S.O.
Sledujte průběh závodu v živém přenosu na racecenter.letour.fr

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Dimension Data
Hilary King, tel: +2782 414 9623
Globální manažerka pro vztah s veřejností
email: hilary.king@dimensiondata.com
nebo
Marion GACHIES, tel: +33.6.07.02.42.17
Tisková referentka A.S.O.
email: mgachies@aso.fr

Contacts

Dimension Data
Hilary King, tel: +2782 414 9623
Globální manažerka pro vztah s veřejností
email: hilary.king@dimensiondata.com
nebo
Marion GACHIES, tel: +33.6.07.02.42.17
Tisková referentka A.S.O.
email: mgachies@aso.fr