Kennedy Wilson oznamuje, že prodá 12 tisíc čtverečních metrů kancelářské plochy společnosti J.P. Morgan, která se tak stane prvním držitelem plochy v jejím stavebním projektu Capital Dock

Celý stavební projekt 61 tisíc čtverečních metrů bude dokončen v roce 2018

(Photo: Business Wire)

BEVERLY HILLS / DUBLIN--()--Globální investiční společnost Kennedy Wilson (burzovní index NYSE: KW), která se účastní společného podniku s firmami Fairfax Financial Holdings Limited a National Asset Management Agency (dále jen "NAMA"), dnes oznámila, že společnost J.P. Morgan Bank (Ireland) plc (dále jen "J.P. Morgan") se stane prvním velkým držitelem plochy ve vysoce vyhledávaném projektu areálu Capital Dock, a to prostřednictvím dohody o předběžném financování prodeje.

Zvětšení plochy areálu Capital Dock o více než 4,8 akrů je navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám mnoha rychle se rozšiřujících mezinárodních podniků se sídlem v Dublinu. Projekt Sir John Rogerson’s Quay, který leží v srdci kampusu Capital Dock v dublinské zóně Docklands, je jedním z největších jednofázových pozemkových projektů, které poskytnou v Dublinu více než 61 tisíc čtverečních metrů nové plochy pro smíšené využití. Stylové uspořádání areálu navrhla oceňovaná irská architektonická firma O’Mahony Pike. Bude mít rozlohu 32 tisíc čtverečních metrů kancelářských prostor v sekcích Capital Dock 100, 200 a 300, a 190 vysoce kvalitních nájemních bytových jednotek s výhledem na nábřeží v rámci třech vyhlídek, včetně 23-podlažní věže, která označuje bránu do města.

Obyvatelé kampusu Capital Dock budou při svém každodenním životě užívat vybavení a řadu profesionálních služeb značky Kennedy Wilson Residential a 1,5 akru nového veřejného prostoru, maloobchodů a restaurací. Společnost Kennedy Wilson poskytuje od dubna 2012 v Dublinu špičkovou nabídku vybavení, a areál Capital Dock poskytne další zlepšení úrovně služeb.

J.P. Morgan získá sekci Capital Dock 200, hlavní administrativní budovu C. Dokončení budovy, které se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2018, poskytne prostřednictvím dohody o předběžném financování prodeje 12 tisíc čtverečních metrů u řeky River Liffey. Budova pojme více než tisíc osob. Stane se jedou z budov s nejvyššími parametry v Dublinu, a bude mít certifikaci LEED Gold.

"Jsme nadšeni, že můžeme díky akvizici sekce Capital Dock 200 přivítat společnost J.P. Morgan jako prvního významného držitele kancelářské plochy. J.P. Morgan využije tyto mnohaúčelové prostory pro rozšíření stávajícího podnikání a realizuje tak své dlouhodobé plány v Irsku," řekl William McMorrow, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kennedy Wilson.

"Naši účast v areálu Capital Dock jsme zahájili v roce 2012, kdy jsme získali úvěr zajištěný budovou State Street Building a jejím okolím. Náš tým proměnil tento úvěr na přímou nemovitost, strategickou stavbu a konstrukci společného podniku s firmou NAMA. Díky generálnímu plánu zajistil stavbu a realizaci naší vize pro tento dynamický areál. Až přivítáme zaměstnance společnosti J.P. Morgan, Capital Dock ožije."

"Zabezpečení takového prominentního nájemce, který bude využívat kancelářskou část areálu Capital Dock, významně podpoří hodnotu a naši vizi pro tento živý a smělý projekt," dodala Mary Ricksová, prezidentka a generální ředitelka společnosti Kennedy Wilson Europe. "Dublinský trh s pozemky je vzrušující. Vedeme aktivní a pokročilý dialog s irskými i mezinárodními společnostmi, které přitahuje náš vizionářský stavební projekt Capital Dock, a které chtějí mít sídlo v srdci Dublinu."

"Dublin má aktivní podnikatelské a technologické komunity, které vyhovují globální firmě, jako je naše," řekla Carin Bryans, vedoucí zemská manažerka společnosti J.P. Morgan v Irsku. "Vzhledem k dynamice našich místních podniků nám tato nová budova poskytne prostor pro růst a určitou flexibilitu v rámci Evropské unie."

Kromě prodeje sekce Capital Dock 200 byl získán také stavební úvěr ve výši 125 milionů eur od Deutsche Bank na celkovou výstavbu 61 000 m2. Tyto prostředky jsou celkově určeny pro financování většiny zbývajících projektových nákladů.

O společnosti Kennedy Wilson

Kennedy Wilson (burzovní index NYSE: KW) je globální realitní investiční společnost. Společnost KW vlastní a provozuje nemovitosti, a také investuje, a to jak svým jménem, tak prostřednictvím své platformy pro správu investic. Společnost KW se zaměřuje na budovy s více ubytovacími jednotkami a na komerční objekty, které se nacházejí na západě USA, ve Velké Británii, Irsku, Španělsku, Itálii a Japonsku. Společnost KW doplňuje svou investiční činnost také poskytováním služeb v odvětví nemovitostí, a to především klientům finančních služeb. Další informace o společnosti Kennedy Wilson najdete na adrese www.kennedywilson.com

KW-IR

O společnosti NAMA

Společnost NAMA (National Asset Management Agency) podporuje stavební projekty kancelářských prostor, komerčních, obytných a kulturních zařízení třídy A v dublinské zóně Docklands SDZ (Strategic Development Zone, Strategická rozvojová zóna). Toto své poslání uplatňuje při úzké spolupráci s partnerskými společnými podniky, dlužníky a konkurzními správci.

Společnost NAMA původně vlastnila podíl 75% ze 22 hektarů nezastavěné půdy v zóně Docklands SDZ. Odhaduje se, že na 15 místech, na kterých společnost NAMA vlastnila podíl, bude k dispozici 371 600 čtverečních metrů komerčních prostor a více než 2 tisíce bytů.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakty
Kennedy Wilson
Investoři:
Daven Bhavsar, CFA, +1 310-887-3431
dbhavsar@kennedywilson.com
nebo
Tisk:
Q4 Public Relations
Martin Mackin, +353 1 475 1444
martin@q4pr.ie
nebo
NAMA
Gordon MRM
David Clerkin
david@gordonmrm.ie

Contacts

Kontakty
Kennedy Wilson
Investoři:
Daven Bhavsar, CFA, +1 310-887-3431
dbhavsar@kennedywilson.com
nebo
Tisk:
Q4 Public Relations
Martin Mackin, +353 1 475 1444
martin@q4pr.ie
nebo
NAMA
Gordon MRM
David Clerkin
david@gordonmrm.ie