Kennedy Wilson ogłasza sprzedaż biurowca Capital Dock o powierzchni ok. 12 tys. m2 firmie J.P. Morgan

Cała inwestycja (ok. 61 tys. m2) zostanie ukończona w 2018 roku.

(Photo: Business Wire)

BEVERLY HILLS, Kalifornia i DUBLIN--()--Firma Kennedy Wilson (NYSE:KW), globalny inwestor na rynku nieruchomości, współpracująca na zasadzie joint venture z Fairfax Financial Holdings Limited i Narodową Agencją Zarządzania Aktywami (NAMA), ogłosiła dziś, że na mocy umowy sprzedaży typu forward funding J.P. Morgan Bank plc. (Irlandia) ("J.P. Morgan") zostanie pierwszym nabywcą przestrzeni w rozchwytywanej inwestycji o nazwie Capital Dock.

Capital Dock ma powierzchnię ponad 4,8 akrów (blisko 20 tys. m2) i wychodzi naprzeciw potrzebom wielu szybko rozwijających się firm z zagranicy mających swoje siedziby w Dublinie. Znajdując się w samym sercu dzielnicy Docklands, przy Sir John Rogerson’s Quay, Capital Dock stanowi jedną z największych jednoetapowych inwestycji pod klucz i zapewnia ponad 61 tys. m2 wielofunkcyjnej przestrzeni. Autorem projektu tej inwestycji, stylem przypominającej kampus, jest wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna O’Mahony Pike. Na 32 tys. m2 powierzchni biurowej wydzielone zostaną segmenty Capital Dock 100, 200 i 300 oraz 190 lokali mieszkalnych o podwyższonym standardzie pod najem, z trzema widokami na morze, w tym 23-kondygnacyjną wieża pełniąca funkcję "bramy" do miasta.

Mieszkańcy Capital Dock będą mieć na co dzień do dyspozycji zestaw udogodnień i profesjonalnych usług przygotowany specjalnie przez Kennedy Wilson Residential, jak również 6 tys. m2 powierzchni ogólnie dostępnej oraz przeznaczonej pod lokale sklepowe i restauracyjne. Kennedy Wilson oferuje lokale klasy premium w Dublinie już od 2012 r. Capital Dock będzie kolejnym przykładem inwestycji o najwyższym standardzie.

Na podstawie umowy sprzedaży typu forward funding J.P. Morgan nabędzie 200 Capital Dock, czyli najwyższej klasy biurowiec o powierzchni 12 tys. m2 z widokiem od frontu na rzekę Liffey. Odbiór inwestycji zbiegnie się z oddaniem całego budynku do użytku planowanym na III kwartał 2018 r. W budynku będzie mogło pracować ponad 1000 osób; jako jednej z inwestycji spełniających najwyższe standardy w Dublinie przyznano mu certyfikat LEED Gold.

"Z przyjemnością witamy na pokładzie J.P. Morgan, nowego lokatora 200 Capital Dock, który jako pierwszy duży nabywca wprowadza się do naszej najwyższej klasy inwestycji, aby rozwijać działalność i realizować długofalowe plany biznesowe na terenie Irlandii" - powiedział William McMorrow, prezes zarządu i dyrektor generalny Kennedy Wilson.

"Prace nad Capital Dock zaczęliśmy w 2012 r. po uzyskaniu kredytu z zabezpieczeniem w postaci budynku State Street Building i sąsiadującą z nim działką. Prace prowadzone przez nasz zespół w związku z przełożeniem tego kredytu bezpośrednio na nieruchomość, strategiczną obsługą lokalizacji oraz zaplanowaniem joint venture z NAMA, a także włączeniem inwestycji do planów zagospodarowania przestrzennego zostały uwieńczone realizacją naszej wizji tego dynamicznego, pełnego energii kampusu oraz Capital Dock, w którym z radością powitamy pracowników J.P. Morgan".

"Nawiązanie współpracy z tak wyjątkowym nabywcą, który wprowadzi się do lokali biurowych Capital Dock, w szczególny sposób odzwierciedla wartość tego projektu i przyświecającą mu wizję - dodała Mary Ricks, prezes zarządu i dyrektor generalny Kennedy Wilson Europe. - Rynek nieruchomości w Dublinie prężnie się rozwija, w związku z czym prowadzimy aktywne i zaawansowane rozmowy z firmami irlandzkimi i zagranicznymi, które wyraziły zainteresowanie inwestycją Capital Dock i chciałyby otworzyć swoje oddziały w samym sercu irlandzkiej stolicy".

"Dublin odznacza się wysoką dynamiką, jeśli chodzi o rozwój biznesu i nowych technologii, która doskonale wpisuje się w globalny profil firm, takich jak nasza - powiedziała Carin Bryans, starszy dyrektor oddziału J.P. Morgan w Irlandii. - W świetle dynamiki lokalnych firm nowy budynek zapewnia nam przestrzeń do rozwoju, a także większą elastyczność na obszarze Unii Europejskiej".

Oprócz sprzedaży 200 Capital Dock w banku Deutsche Bank zaciągnięto kredyt inwestycyjny na kwotę 125 mln euro w celu sfinansowania całego projektu (61 tys. m2). Ogółem środki te pozwolą pokryć większość pozostałej części kosztów inwestycji.

Kennedy Wilson

Kennedy Wilson (NYSE:KW) to globalny inwestor rynku nieruchomości, który zajmuje się nabywaniem i obsługą obiektów oraz inwestowaniem w ramach tego rynku zarówno samodzielnie, jak i za pośrednictwem swojej platformy obsługi inwestycji. KW specjalizuje się w nieruchomościach wielorodzinnych i komercyjnych na zachodzie USA oraz w Irlandii, Hiszpanii, Włoszech i Japonii. Oprócz działalności inwestycyjnej KW zajmuje się świadczeniem usług z zakresu nieruchomości, głównie klientom z sektora usług finansowych. Więcej informacji o Kennedy Wilson można znaleźć na stronie www.kennedywilson.com

KW-IR

NAMA

NAMA (Narodowa Agencja Zarządzania Aktywami) zajmuje się obsługą i wspieraniem rozwoju przestrzeni biurowych klasy A oraz lokali komercyjnych, mieszkalnych i kulturalnych w Strategicznej Strefie Rozwoju (SDZ) Docklands w Dublinie, a także ściśle współpracuje w tym zakresie, na zasadzie joint venture, z kontrahentami, dłużnikami i syndykami.

NAMA początkowo było właścicielem 75% udziałów w 22 hektarach nieużytków na terenie SDZ Docklands. Szacuje się, że w ostatecznym rozrachunku w obrębie 15 lokalizacji, w których NAMA od początku posiada udziały, zrealizowane zostaną inwestycje obejmujące 370 tys. m2 powierzchni handlowej oraz ponad 2000 lokali mieszkalnych.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kennedy Wilson
Inwestorzy
Daven Bhavsar
CFA
tel. +1 310-887-3431
e-mail: dbhavsar@kennedywilson.com
lub
Prasa
Q4 Public Relations
Martin Mackin
tel. +353 1 475 1444
e-mial: martin@q4pr.ie
lub
NAMA
Gordon MRM
David Clerkin
e-mail: david@gordonmrm.ie

Contacts

Kennedy Wilson
Inwestorzy
Daven Bhavsar
CFA
tel. +1 310-887-3431
e-mail: dbhavsar@kennedywilson.com
lub
Prasa
Q4 Public Relations
Martin Mackin
tel. +353 1 475 1444
e-mial: martin@q4pr.ie
lub
NAMA
Gordon MRM
David Clerkin
e-mail: david@gordonmrm.ie