Firma Seoul Semiconductor zaprezentuje najmniejsze na świecie sterowniki LED 24 W DC podczas targów LIGHTFAIR International 2017

Seria NanoDriver to sterowniki LED z odcinaniem fazy, mierzące zaledwie 13,5 mm x 13,5 mm x 1,42 mm

Seoul Semiconductor NanoDriver Series - LED Driver (Photo: Business Wire)

FILADELFIA--()--Firma Seoul Semiconductor, czołowy światowy twórca innowacji w dziedzinie produktów i technologii LED, stworzyła serię najmniejszych na rynku sterowników LED prądu stałego z odcinaniem fazy o gęstości mocy 10-krotnie wyższej od tradycyjnych sterowników LED. Seria NanoDriver Series to najmniejsze na świecie miniaturowe przetworniki o szerokości zaledwie 13,5 mm, dostępne w czterech wersjach o znamionowej mocy wyjściowej 16 W i 24 W, przeznaczone do sterowania oświetleniem LED o mocy wejściowej wynoszącej 120 V lub 230V (50–60 Hz), z możliwością zasilania prądem przemiennym lub prądem stałym. W sterownikach z serii NanoDriver, produkowanych przy użyciu oryginalnej technologii Acrich firmy Seoul Semiconductor, zastosowano bezpośrednie połączenie obwodu zintegrowanego z substratem, co znacznie zmniejsza rozmiary przetwornika.

– Nowa seria NanoDriver to rewolucja w dziedzinie instalacji oświetleniowych, umożliwiająca projektantom znaczne ograniczenie rozmiaru, wagi i objętości instalacji oświetleniowych – powiedział Keith Hopwood, wiceprezes Seoul Semiconductor. – Przełomowa redukcja rozmiaru, jaką przynosi seria NanoDriver Series, jest rezultatem konsekwentnych inwestycji firmy w wysokonapięciową technologię LED, połączonych z wyjątkową topologią mocy, umożliwiającą zmniejszenie rozmiaru, wzrost wydajności i obniżkę kosztów.

W przyszłości firma Seoul Semiconductor wprowadzi na rynek sterowniki o wysokiej wydajności z serii MicroDriver do instalacji oświetleniowych LED o strumieniu światła od 900 do 2400 lumenów. Częścią projektu serii MicroDriver jest miniaturowy pakiet zmniejszający ponad 10-krotnie rozmiar przetwornika, aby umożliwić integrację obwodów sterowania ze sterownikiem zewnętrznym, dzięki czemu można zamontować więcej źródeł światła na płytce PCB lub użyć płytek o mniejszym rozmiarze.

Seria NanoDriver wymaga zastosowania niewielu komponentów zewnętrznych i dostarcza moc wyjściową 16 W lub 24 W w obudowie mierzącej zaledwie 13,5 mm x 13,5 mm x 1,42 mm. Sterowniki te idealnie nadają się do opraw dostropowych, montowanych podtynkowo, szynowych i punktowych. Ich niewielki rozmiar umożliwia wykonanie bardzo cienkich i nowatorskich opraw oświetleniowych typu kinkietowego, w których można zastąpić nowymi sterownikami tradycyjną żarówkę bez konieczności zapewnienia dużej wnęki na sterownik lub zmniejszenia mocy światła.

Zmniejszenie fizycznego rozmiaru sterowników LED niesie ze sobą poważne konsekwencje biznesowe dla branży instalacji oświetleniowych, umożliwiając projektantom zmniejszenie rozmiarów instalacji nawet o 20%, co z kolei oznacza redukcję kosztów wysyłki i magazynowania. Ponieważ tradycyjne sterowniki LED są ciężkie i mają dużą objętość, na ogół są one przewożone drogą morską z Azji do producentów oświetlenia w Europie i Ameryce Północnej, co trwa nawet sześć tygodni. Niewielkie rozmiary i ciężar sterowników z serii NanoDriver sprawiają, że transport lotniczy staje się praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, przez co skraca się czas dostawy, a cały łańcuch dostaw funkcjonuje w sposób bardziej elastyczny i reaguje szybciej.

Dostępne są cztery modele urządzeń z serii NanoDriver o mocy wyjściowej 16 W i 24 W, przeznaczone do zespołów LED zasilanych napięciem wejściowym 120 V lub 230 V (50–60 Hz). Sterowniki cechuje na ogół wydajność 85%, współczynnik korekty mocy (PFC) < 0,9 i znamionowy prąd rozruchowy < 300 mA, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem ograniczające prąd LED w temperaturach powyżej 160°C. Zakres temperatur roboczych wynosi od -40° do +70°C (temperatura otoczenia) i od -20° do +85°C (dla punktu TC).

Sterowniki posiadają certyfikat UL, zapewniają obsługę ściemniaczy z odcinaniem fazy bez migotania i z niewielkim poziomem pulsacji, oraz są zgodne ze standardem California Title 24, dzięki czemu projektanci oświetlenia mogą sprostać najsurowszym wymogom projektowym, obejmującym niski poziom migotania, wysoki współczynnik mocy, klasę B (EMI) i ochronę antyprzepięciową 2 kV.

Sterowniki LED z serii NanoDriver można nabyć bezpośrednio od firmy Seoul Semiconductor. Aby dowiedzieć się więcej o sterownikach NanoDriver odwiedź http://www.seoulsemicon.com/en/technology/drivers

Więcej informacji o Seoul Semiconductor znajdziesz na stronie http://www.seoulsemicon.com, lub – jeśli planujesz wziąć udział w LIGHTFAIR – na stanowisku Seoul Semiconductor, nr 2825.

O firmie Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED dla rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartphone) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie Seoul Semiconductor posiada ponad 12 tys. patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi unikalnymi oraz innowacyjnymi technologami, którymi firma może się pochwalić, są: Wicop LED – diody LED nieposiadające obudowy; Acrich – wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230 V AC; Acrich MJT LED – technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia; nPola – nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN-on-GaN), dzięki czemu zarówno gęstość prądu, jak i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Informacje dla inwestorów i dodatkowe informacje o produktach są dostępne na stronie internetowej firmy www.seoulsemiconductor.com.

# znaki

WICOP i Acrich są znakami towarowymi firmy Seoul Semiconductor Co., Ltd.

Contacts

Asia
Seoul Semiconductor Co., Ltd
Jake Jung
Tel: +82 070.4391.8270
Email: pr@seoulsemicon.com
lub
Europe
Seoul Semiconductor Europe GmbH
Ariane Heim
Tel: +49 (0)89 450 3690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com
lub
North America
Seoul Semiconductor Inc.
David Cox
Tel: +1 (678) 762-9610
Email: David.cox@seoulsemicon.com

Contacts

Asia
Seoul Semiconductor Co., Ltd
Jake Jung
Tel: +82 070.4391.8270
Email: pr@seoulsemicon.com
lub
Europe
Seoul Semiconductor Europe GmbH
Ariane Heim
Tel: +49 (0)89 450 3690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com
lub
North America
Seoul Semiconductor Inc.
David Cox
Tel: +1 (678) 762-9610
Email: David.cox@seoulsemicon.com