Cena emirátu Šardžá pro uprchlíky ve výši 100 000 amerických dolarů byla udělena humanitární nadaci z Jemenu

ŠARDŽÁ, Spojené arabské emiráty--()--Jemenská Nadace pro trvale udržitelný rozvoj (Sustainable Development Foundation) (dále jen SDF) získala cenu ve výši 100 000 amerických dolarů jako ocenění za humanitární úsilí na záchranu životů a zachování důstojnosti. V jedné z nestabilních konfliktních zón na Středním východě zajistila nadace základní potřeby v podobě vody, potravin a přístřeší, realizovala vzdělávací a integrační projekty a mise na odstranění min.

Mezinárodní cenu emirátu Šardžá za obhajobu a podporu uprchlíků (Sharjah International Award for Refugee Advocacy and Support), ocenění za soustavné aktivity, inicioval emirát Šardžá ze Spojených arabských emirátů. Organizuje ji Nadace Velké srdce (Big Heart Foundation), globální charitativní organizace zaměřená na pomoc uprchlíkům a lidem v nouzi na celém světě a vysoký komisař OSN pro uprchlíky.

Přestože musí každodenně čelit neustálému nebezpečí a drsným podmínkám, nadace SDF, založená v roce 2003 malou skupinou dobrovolníků, realizovala celou řadu veřejných a humanitárních projektů v nejvíce postižených oblastech na zajištění větší ochrany civilistů, zejména na venkově.

Ocenění chce vyzdvihnout a vzdát hold těm, kteří vyvíjejí výjimečné humanitární úsilí na pomoc uprchlíkům a odsunutým rodinám v Asii, na Středním východě a severní Africe. Je udělováno pod záštitou Jeho Výsosti šejka Dr. Sultana Bin Muhammada Al Qasimiho, člena Nejvyšší rady a vládce emirátu Šardžá a jeho manželky, Její Výsosti Jawaher bint Mohammed Al Qasimi, předsedkyně Nadace Velké srdce (Big Heart Foundation), významné obhájkyně dětí uprchlíků u vysoké komisařky OSN pro uprchlíky.

Její Výsost Jawaher bint Mohammed Al Qasimi, řekla: „Iniciativy nadace jsou cenným příkladem pro mnoho organizací a subjektů v regionu. Měly by ho následovat, aby pomohly bezbranným, nemocným a lidem bez přístřeší. Je nutné, abychom vyzdvihli a ocenily ty, kteří věnují tolik svého času a úsilí tak vznešenému cíli.“

“Tyto úspěchy jsou tolik potřebným připomenutím, že svět je v podstatě dobré místo s dobrými lidmi a Mezinárodní cena emirátu Šardžá za obhajobu a podporu uprchlíků je důkazem uznání a ocenění pro ty, kteří poskytli tolik potřebnou pomocnou ruku uprchlíkům na celém světě.”

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk
Tel . 052 617 2111
Email : f.daouk@nncpr.com

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk
Tel . 052 617 2111
Email : f.daouk@nncpr.com