Emirat Szardża będzie honorowym gościem Międzynarodowych Targów Książki w Paryżu w 2018 r.

Prezydent François Hollande wystosował zaproszenie do emira Szardży.

(Left to Right) French President François Hollande and His Highness Sheikh Dr. Sultan bin Muhammad Al Qasimi, Member of the Supreme Council Ruler of Sharjah during the Paris Book Fair 2017 (Photo: Business Wire)

PARYŻ--()--Jak podano do wiadomości publicznej, Szardża - trzeci co do wielkości emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich - zaprezentuje się jako gość honorowy podczas targów Salon Livre Paris’ (Międzynarodowych Targów Książki w Paryżu) w 2018 roku. Informacja ta wpisuje się w od dawna okazywane przez Francję uznanie dla zaangażowania emiratu na rzecz rozwoju kultury i sztuki. Stoisko emiratu Szardża znajdzie się w centrum zainteresowania podczas przyszłorocznej edycji targów, prezentując bogaty dorobek świata arabskiego w dziedzinie kultury i literatury.

Zaproszenie pod adresem jego wysokości szejka dr. Sultana bin Muhammada Al Qasimi, członka Rady Najwyższej ZEA, i emira Szardży, zostało wystosowane przez prezydenta Francji, Françoisa Hollande’a, który odwiedził stoisko organizatora targów książki w emiracie Szardża (SBA) podczas Międzynarodowych Targów Książki, które niedawno zakończyły się w Paryżu.

Decyzja ta to kolejny krok w ramach podejmowanych przez Francję i ZEA starań w kierunku umocnienia stosunków bilateralnych między tymi państwami dzięki celebrowaniu wspólnego dla tych krajów pełnego pasji zaangażowania w kulturę i wymianę kulturową.

W przemówieniu podczas premiery swojej książki jego wysokość szejk dr Sultan Al Qasimi powiedział: „Kultura Francji od dawna dostarcza mi natchnień pisarskich. W mojej biblioteczce jest mnóstwo francuskich publikacji - do moich ulubionych zaliczam książki na temat skarbów architektury Egiptu i jego bogatego dziedzictwa historycznego, naturalnego i społecznego. Nie mam tu na myśli wyłącznie ich wartości jako arcydzieł, ale doceniam również to, że stanowią one odzwierciedlenie zamiłowania Francuzów do odważnego zgłębiania kultur różnych zakątków świata”.

Na początku roku Zjednoczone Emiraty wspólnie z Francją brały udział w programie kulturalnym, w ramach którego zorganizowano wiele różnych wydarzeń, w tym pokazy jazdy konnej dla uczczenia planowanego na najbliższy czas otwarcia muzeum Louvre Abu Dhabi.

Emirat Szardża szczyci się wyjątkowym dziedzictwem kulturowym, ukształtowanym dzięki połączeniu bogatego dorobku kultury islamu i jednoczesnej otwartości na inne kultury. W roku 1998 emirat Szardża został ogłoszony przez UNESCO kulturalną stolicą Świata Arabskiego, a w roku 2014 zdobyła tytuł stolicy kultury islamskiej, który został mu nadany przez Islamską Organizację Edukacji, Nauki i Kultury (ISESCO).

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk
tel. +971 52 617 2111
e-mail: f.daouk@nncpr.com

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk
tel. +971 52 617 2111
e-mail: f.daouk@nncpr.com