Speciálním čestným hostem na pařížském Knižním veletrhu 2018 bude emirát Sharjah

Francouzský prezident François Hollande zaslal pozvánku vedoucímu představiteli Sharjah (Sardžá)

(Left to Right) French President François Hollande and His Highness Sheikh Dr. Sultan bin Muhammad Al Qasimi, Member of the Supreme Council Ruler of Sharjah during the Paris Book Fair 2017 (Photo: Business Wire)

PAŘÍŽ--()--Sharjah, třetí největší ze Spojených arabských emirátů, byl nedávno představen jako zvláštní čestný host na pařížském Knižním veletrhu 2018. Toto oznámení je důkazem toho, že Francie si dlouhodobě váží a oceňuje přínos emirátu Sharjah v oblasti kultury a umění. Emirát bude v příštím roce vystavovat na hlavním pódiu a představí bohatou sbírku arabských kulturních a literárních děl.

Pozvánku francouzský prezident François Hollande adresoval jeho výsosti šejkovi Dr. Sultan bin Muhammad Al Qasimi, členovi Nejvyšší rady Spojených arabských emirátů a vládci emirátu Sharjah, během jeho návštěvy na stánku Knižního úřadu emirátu Sharjah (SBA - Sharjah Book Authority) na nedávno skončeném letošním Knižním veletrhu v Paříži.

Toto rozhodnutí představuje další krok v rámci snah o posilování vzájemných vztahů mezi Francií a Spojenými arabskými emiráty na poli vzájemné kulturní výměny.

U příležitosti představení své knihy v Paříži s názvem Sous le Drapeau de l’occupant (Pod vlajkou okupantů), jeho výsost šejk Dr Sultan Al Qasimi, řekl: “Francouzská kultura je pro mé psaní již dlouhou dobu významnou múzou. Mám knihovnu plnou francouzských publikací a mezi mé nejoblíbenější patří ty pojednávající o architektonickém bohatství, historii a odkazu Egypta. Tato díla nejsou jen skvělými knihami, ale ukazují také neustálou snahu francouzského lidu poznávat různé světové kultury.”

Již dříve se Spojené arabské emiráty spolu s Francií zapojily do kulturního programu, který nabízí řadu skvělých akcí, včetně koňské choreografie a je věnován nadcházejícím oslavám Louvru v Abú Dhabí.

Emirát Sharjah má jedinečné kulturní dědictví, které vzniklo spojením bohaté islámské kultury s ostatními světovými kulturami. V roce 1998 byl emirát Sharjah organizací UNESCO jmenován „hlavním městem kultury arabského světa“ a v roce 2014 jej Islámská organizace pro vzdělávání, vědu a kulturu (ISESCO) jmenovala „hlavním městem islámské kultury“.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk, T: +971 52 617 2111
E: f.daouk@nncpr.com

Contacts

National Network Communications
Fadia Daouk, T: +971 52 617 2111
E: f.daouk@nncpr.com